Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1440 dnia: Marzec 25, 2009, 02:38:54 pm »
Dzięki. Ale uderza mnie, że część pierwsza była w 2002, a druga w 2003. W tym tempie powinna być już wydana część siódma ( czy ile ich tam jest ), a tu patrze - tylko dwie są na stronce?

Czy seria będzie wznawiana, czy też znowu utknęła na nie wiadomo ile?

na pewno nie bedzie wznawiana przez to wydawnictwo
AMBER przestał wydawać jakiekolwiek komiksy w 2003 roku i raczej do ich wydawania nie powróci ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline skil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1441 dnia: Marzec 25, 2009, 02:40:20 pm »
osobiście nie wierzę, żeby pozostałe części kiedykolwiek ukazały się w polsce.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline M.M

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1442 dnia: Marzec 25, 2009, 02:47:22 pm »
:(

Jak pech to pech.
Szkoda, od lat nurtuje mnie jak potoczy się opowieść.
Ktokolwiek ma więcej szczęścia niż ja? Czytał wersje francuską/angielską?

No i są jakiekolwiek szanse, że dalsze części ukażą się kiedykolwiek po polsku?

EDIT:
Nie zauważyłem odpowiedzi skila. No cóż, dzięki.

Offline eduardo

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1443 dnia: Marzec 25, 2009, 04:47:59 pm »
:(

Jak pech to pech.
Szkoda, od lat nurtuje mnie jak potoczy się opowieść.
Ktokolwiek ma więcej szczęścia niż ja? Czytał wersje francuską/angielską?

Ostatnio udalo mi sie wreszcie kupic 4 i 5 czesc Krysztalowej Szpady. Oczywiscie, po francusku i oczywiscie z nostalgii do tej serii. Francuskiego niestety nie rozumiem, ale po przejrzeniu calosci musze przyznac, ze calkiem ciekawie calosc sie konczy. Takim lekkim twistem fabularnym na wzor W Poszukiwaniu Ptaka Czasu.
Teraz chce wysluzyc sie moja przyjaciolka, ktora dokona tlumaczenia, wiec z calosci zrozumiem o wiele wiecej.
Co do wersji angielskiej - nic o takowej nie slyszalem, ale moze sie myle...
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 05:11:33 pm wysłana przez graves »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1444 dnia: Marzec 25, 2009, 06:16:13 pm »
na pewno nie bedzie wznawiana przez to wydawnictwo
AMBER przestał wydawać jakiekolwiek komiksy w 2003 roku i raczej do ich wydawania nie powróci ;)

W 2004.

http://www.wak.net.pl/index.php?idn=op_dilbert_09&kat=op
http://www.wak.net.pl/index.php?idn=op_dilbert_10&kat=op
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Watchmen

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1445 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:45:40 pm »
Która z tych pozycji jest ciekawsza „Skasowałem Adolfa Hitlera” czy „Gang Hemingwaya”??

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1446 dnia: Kwiecień 10, 2009, 12:52:03 pm »
Bierz obie (wszak obie te pozycje dostały Eisnera). A według mnie fajniejszy jest "Gang".

A jak chcesz mieć szerszy, bardziej opisowy ogląd to odsyłam:
tu
tu
tu
i tu

Jeżeli czytasz po angielsku, to zawsze możesz sobie zagranicznych opinii poszukać, tytuły oryginalne: "I killed Adolf Hitler" i "The Left Bank Gang".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 12:58:03 pm wysłana przez bąbielek »

Klick me up, klick me down.

Offline Arlon

Praca Magisterska - Komiksy
« Odpowiedź #1447 dnia: Kwiecień 16, 2009, 01:22:56 pm »
Witajcie!

Pierwszy post i odrazu będzie z grubej rury;) Otóż, kończę aktualnie Informację Naukową i Bibliotekoznawstwo na UP w Krakowie. Z racji mojej specjalizacji (edytorstwo) postanowiłem zając się tym, co lubiłem od zawsze, czyli komiksami. Temat mojej pracy magisterskiej to Ewolucja formy typograficznej komiksu europejskiego w Polsce po 1989 roku. Jako, że temat wymusza na mnie koniecznośc zapoznania się z róznymi wydaniami komiksów od 1989 roku wzwyż (chodzi rzecz jasna wyłącznie o europejskie komiksy wydane w Polsce) to tym samym zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich tu zgromadzonych. Jeżeli ktoś posiada jakiś ciekawy komiks europejski wydany w Polsce, który np ma inną niż standardowa kolorystykę, jest na dziwnym papierze ew. nietypowym formacie to bede NIEZWYKLE wdzięczny za podesłanie mi na mojego maila : arlonik@poczta.onet.pl tytułu, roku wydania i wydawcy takich komiksów, wszelkie skany okładek bądź jakichś ciekawych stron także bardzo mile widziane. Jeżeli ktoś mieszka w Krakowie lub okolicach i ma mozliwośc spotkania się i zaprezentowania na żywo co ciekawszych eksponatów;) , równiez będe niezwykle wdzięczny za taka mozliwośc. Oczywiście wszelkie dane, jakie wykorzystam w pracy, bedą opisane w bibliografii i zakończeniu a tym samym osoby, które sobie tego zażyczą, - zostana ujęte w ramach podziekowań. Z góry dziekuję za odzew tak tutaj na forum, jak i na moim mailu. Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłosników komiksów:)

Offline donTomaszek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1448 dnia: Kwiecień 16, 2009, 01:48:21 pm »
na poczatek polecam wizyte na:
http://www.wak.net.pl/
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1449 dnia: Kwiecień 16, 2009, 02:44:52 pm »
Chyba dosc znaczacym ewenementem byly pierwsze Tytusy, ktore dla oszczednosci byly kolorowane co dwie strony. :)

Poza tym byly pewne eksperymenty niedawno, np. komiks wydany w tekturowym pudelku:
http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35611,4874208.html

Ciekawa forme miala tez Melinda, choc wlasciwie to nie komiks tylko ilustracje do wiersza:
http://www.ksiazka.net.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=4051

Byla tez na forum taka dyskusja:
http://www.forum.gildia.pl/index.php?topic=30262.0
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline bąbielek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1450 dnia: Kwiecień 16, 2009, 03:32:12 pm »
Jeżeli chodzi o nietypowy format, to ostatnio "Komiks W-wa" - 14 x 40 cm. Możesz też zerknąć na komiksy Thomasa Otta ze względu na papier ociekający czernią wręcz (a w jednym przypadku komiks ma materiałowy grzbiet z tłoczeniami).

Klick me up, klick me down.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1451 dnia: Kwiecień 16, 2009, 04:09:24 pm »
Podobna do plastiku okładka Pssst.

Kolorystyka Kobiety mojego życia jest conajmniej niestandardowa. Czerń i biel + chyba tylko dwa kolory (czerwień i zieleń). Nie mam komiksu ale być może pojawia się jeszcze żółty.

W butach oprócz kartonika jest też sznurek a właściwie sznurówka.

Baranowski też lubi ciekawie wydawać swoje komiksy:)

Był też jakiś komiks (nawet toczono małą dyskusję na ten temat na tym forum) zwinięty w rulon... Może ktoś podać tytuł bo ja nie pamietam...

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 04:13:08 pm wysłana przez Death »

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1452 dnia: Kwiecień 16, 2009, 06:13:27 pm »
Był też jakiś komiks (nawet toczono małą dyskusję na ten temat na tym forum) zwinięty w rulon... Może ktoś podać tytuł bo ja nie pamietam...
"Zbrodnia i Kara" Dumaly
oprocz tego jeszcze ciekawa fome ma "Syn" G.Lepore
komiksy Pszrena (np. w pudelku po zapalkach), Prosiak swego czasu kolorowal recznie wydruki (wiec kazdy egz. byl inny).

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1453 dnia: Kwiecień 17, 2009, 09:24:46 am »
Jest również gigantyczna edycja "Corto Maltese: Ballada o słonym morzu", pokolorowana.

Nieługo będę ją miał, wtedy powiem coś więcej.

P.S. Format Zbrodni i kary Dumały nazwałbym raczej gazetowym. I jeżeli o mnie chodzi to nie trzymałbym go w rulonie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2009, 09:32:23 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1454 dnia: Kwiecień 17, 2009, 10:21:43 am »
Z naszego podwórka to oczywiście "Mikropolis" ma nietypowy układ - poziomy zamiast pionowego ;) Z punktu widzenia edytorskiego warto przyjrzeć się "Przybyszowi", tak pod względem tłoczeń, papieru kolorystyki itd. Z tym że sam nie wiem w jakim kraju został wydany ten komiks po raz pierwszy.

"Blaki: Paski" ma format kwadratowy.

Włoskie komiksy Dylan Dog i Nathan Never też w sumie miały nietypowy, bo mały format. B6, A5 czy jakiś zbliżony. Zresztą przykłady nietypowych formatów (innych niż standardowe A4 dla komiksów europejskich) można wymieniać jeszcze długo.