trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 903972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grubb

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2040 dnia: Czerwiec 03, 2011, 12:18:11 am »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2041 dnia: Czerwiec 03, 2011, 12:41:52 pm »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2042 dnia: Czerwiec 05, 2011, 05:31:36 pm »
A więc to prawda, co mówią o redaktorach z KZ: kompetentni, pomocni i dowcipni. Dziękować! :)

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2043 dnia: Sierpień 14, 2011, 09:48:53 pm »
Szybkie pytanie  czy to wydanie (http://www.multiversum.pl/default.asp?kat=79135&pro=201142) zbiera wszystko, co Alan Moore napisał dla DC? Nic się nie uchowało po zeszytach czy jakichś innych albumach?
Czy w trejdach "Killing Joke" i "Whatever Happende to the Man of Tomorrow" znajdę coś, czego w tym zbiorku nie ma  jakieś dodatki, posłowia, szkice, etc?

Offline yurek1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2044 dnia: Sierpień 15, 2011, 05:58:48 am »
najprawdopodobniej wszystko. zastanawia mnie tylko, dlaczego wcześniejszy tpb ma 302 strony (sprawdziłem na półce), a ten hc zapowiadają na 502. wydawało mi się, że wszystko już było, bo przecież i Killing i Whatever znalazły się w tym pierwszym tpb. w wydaniach deluxe oczywiście są szkice itd., ale to chyba nie o nie chodzi.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Julek_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2045 dnia: Sierpień 15, 2011, 09:17:21 am »
A zapowiadają takiego haceka?

Offline Kokosz

Windows 7 a wersja Photoshopa
« Odpowiedź #2046 dnia: Sierpień 19, 2011, 08:45:16 pm »
Witam.

Mam komputer z Windowsem 7 64-bit. Która wersja photoshopa (a w zasadzie pakietu CS) będzie na nim chodzić?

Jak sie domyslam - najnowsza, czyli 5, ale może ktoś z Was używa na siódemce wersji 4, 3 albo nawet 2 i wie, ze to hula

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2047 dnia: Sierpień 19, 2011, 09:29:29 pm »
z tego co sie orientowalem to CS 5 i 4 powinny ci chodzic bez problemow (jak rozumiem caly hardware masz skonfigorowany pod 64 bity?), podobno CS 3 (i wczesniejsze) potrzebuja jakichs emulatorow windy XP i serwispakow (co jest o tyle dziwne, ze pod winda 7 chodza bez problemu, ale na 32 bity).
Jarek Obwazanek siedzi w temacie, podbijaj do niego.

Offline yurek1

Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Twardyrpg

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2049 dnia: Wrzesień 11, 2011, 10:56:36 pm »
wie ktoś może skad można znaleść scenariusz alana moora strażników ?

Offline turucorp

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2050 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:58:04 pm »
wie ktoś może skad można znaleść scenariusz alana moora strażników ?

"skąd można znaleść" to nie wiem,
wiem jedynie GDZIE można ZNALEŹĆ :/
u wujka googla, wystarczy zadac mu odpowiednio sformulowane pytanie, np.:
"watchmen script alan moore", albo "watchmen comics script"

Offline Twardyrpg

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2051 dnia: Wrzesień 15, 2011, 04:53:31 pm »
dzieki wielkie

Offline AnnHoly

Może pomożecie mi znaleźć coś dla siebie w świecie komiksów?:)
« Odpowiedź #2052 dnia: Październik 23, 2011, 10:59:57 pm »
Witam!
Od razu się przyznam, że w kwestii komiksów jestem raczej mało zorientowana. Bardzo mi się podobało kilka filmów nakręconych na podstawie komiksów i pomyślałam, że może warto dać szansę oryginałom. :) Mam tu na myśli Sin City (i faktycznie twórczość Franka Millera mnie już wciągnęła), pierwsze filmy o Batmanie (bo Dark Knight był według mnie potwornie nudny) - i z Batmana czytałam tylko "Killing Joke", ale były to jedne z najlepiej spędzonych chwil mojego życia! :) Kolejna euforia przyszła z twórczością Junji Ito, Uzumaki było rewelacyjne! Filmy o X-menach też mi się podobały. Szczególnie postać Wolverine :] ale samych komiksów nie czytałam jeszcze, bo nie wiem, od czego zacząć! Komuś tak całkiem z zewnątrz ciężko się zorientować w tych wszystkich seriach. Niestety nie znam nikogo, kto by się tym interesował, więc nie ma mnie kto naprowadzić na właściwe komiksy... stąd mój post tutaj. :)
 
Czy, na podstawie tego, co napisałam wyżej, możecie mi polecić coś, co mogłoby mi się spodobać? Tak podsumowując, to podobały mi się mutanty, szaleńcy i horrory. :) Tak ogólnie rzecz biorąc, to lubię też sci-fi, więc może też mi się spodoba w wydaniu komiksowym.


Najchętniej po angielsku, bo takie mam zboczenie zawodowe, że tłumaczenia mnie męczą, bo mimo woli je odkręcam na oryginalny język. :)


Aha, i jeszcze takie pytanie - skąd bierzecie komiksy? Może jakieś konkretne namiary na jakieś sklepy w Łodzi?


Pozdrawiam i...mam nadzieję, że trafiłam na właściwe forum!

Offline krakers

Odp: Może pomożecie mi znaleźć coś dla siebie w świecie komiksów?:)
« Odpowiedź #2053 dnia: Październik 23, 2011, 11:27:57 pm »
Jak najbardziej dobrze trafiłaś ,zaraz Cię zasypiemy propozycjami ale na początek mała uwaga.Wszelkie pytania,prośby etc powinny lądować w odpowiednim temacie ,który zwie się "Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)" i tu za chwilę moderator przerzuci Twoje pytanie.Ale do rzeczy.Nie mieszkam w Łodzi ale wiem że na Piotrkowskiej znajduje się Antykwariat komiks,tyle że tam raczej polskie komiksy są.Jeśli już koniecznie chcesz czytać po angielsku zerknij tu http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp .W kwestii od czego zacząć czytać superhero (X-Men) to ja się nie wypowiadam,bo po prostu nie orientuję się w tych wszystkich resetach uniwersum itp.Od siebie powiem iż przeczytałem między innymi i podobały mi się nastepujące tytuły :Astonishing X-Men,Marvels,Superman na wszystkie pory roku.Odnośnie horrorów  to  tu http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/obrazy_grozy ,zerknij może coś Cię zainteresuje ,ale absolutne must have to Sandman no i doskonałe Żywe Trupy.Sci-fi to temat na tyle popularny w komiksie że na brak tytułów nie bedziesz narzekać.Np Wieczna wojna+Wieczna wolność,Dallas Bar,Aldebaran + Betelgeza,komiksy Moebiusa ,komiksy Jodorowskiego,Bilala i wiele innych.Z innych tytułów polecam Hellboya,komiksy Alana Moore'a.To tak na szybko.
Polecam też polskie komiksy,mamy niegorszych twórców niż na zachodzie. :wink:
Witam na forum .

scalilem - x. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 12:04:28 am wysłana przez xionc »

Offline AnnHoly

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #2054 dnia: Październik 24, 2011, 12:39:54 am »

Właśnie po napisaniu postu zobaczyłam temat, pod który powinnam była się podpiąć - rzadko bywam na forach. :smile:  Choć tak po przejrzeniu tej całej gildii to widzę, że chyba zostanę tu na dłużej. :smile: 


Ten antykwariat na Piotrkowskiej według strony internetowej istnieje tylko w sieci, będę musiała się przejść tam, może chociaż mogę liczyć na odbiór osobisty. :smile:


Dziękuję za tytuły i linki, będę sobie to wszystko sprawdzać. :smile:


A widzisz, nie przepadam za polskimi filmami i książkami (z nielicznymi wyjątkami, ale to pewnie temat na inny wątek;)), więc nawet nie pomyślałam o polskich twórcach komiksów. :wink:  Na razie mam długą kolejkę z tego, co mi wymieniłeś, ale też sobie poczytam te polskie tytuły, czemu nie. :smile:

 

anything