Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3705 dnia: Październik 31, 2017, 08:27:34 am »
Siema gdzie dostane najtaniej pre order na:

INFINITY GAUNTLET BOX HC SLIPCASE SET


w wielu sklepach za 300$ już SOLD Out :( jak komuś rzuci sie w oczy to prosze dac znać.




Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3706 dnia: Październik 31, 2017, 09:52:29 am »
Jest gdzieś temat, w którym mógłbym zapytać o coś z pogranicza problematyki komiks a sztuka? :) Wyszukiwarka nic nie podpowiada a nie chcę tworzyć nowego wątku heh
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Murazor

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3707 dnia: Październik 31, 2017, 09:55:25 am »
Jest gdzieś temat, w którym mógłbym zapytać o coś z pogranicza problematyki komiks a sztuka? :smile:
Wyszukiwarka jest dziwna :smile:

Komiks a Sztuka...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3708 dnia: Październik 31, 2017, 10:14:18 am »
Wyszukiwarka jest dziwna :smile:

Komiks a Sztuka...


Podziękował! Wpisałem dokładnie hasło komiks a sztuka i nic nie wyszukało :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Solmath

Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #3709 dnia: Październik 31, 2017, 04:05:56 pm »
W bonito pojawił się w zapowiedziach grudniowy pakiet Egmontu. Ciekawe, że wciąż brak listopadowego.

Offline LucasCorso

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3710 dnia: Listopad 01, 2017, 09:49:13 am »
Rozmowa z innego wątku coś mi przypomniało i nie daje mi to spokoju. Pomóżcie!


To jak ten pomysł z jednego z komiksów, który kiedyś czytałem (ale nie pamiętam co to było), że bogowie istnieją tak długo jak mają wyznawców i są tym silniejsi im więcej ich jest. Brak wyznawców równa się niebyt bogów.


"Sandman" (Także "Księgi magii"). A sam pomysł pojawił się też w Świecie Dysku Pratchetta.


No właśnie było to coś jeszcze innego.

Musiałem to czytać jakoś ponad 10 lat temu.
Chyba był to komiks, ale mogła to być książka (jak sobie przypominam dowolną książkę, to też ją widzę obrazowo, a nie tekstowo, więc trudno powiedzieć co z mojej pamięci jest realnym rysunkiem, a co grą wyobraźni)
Najprawdopodobniej coś amerykańskiego, niekoniecznie wydanego w Polsce (wtedy sporo piracilem)

Pamiętam urywki (część mogłem przeinaczyć)
Jakiś chłopiec (lub dziewczynka) czyta (lub rysuje) niszowy komiks o mało popularnym (lub zapomnianym bohaterze)
To chyba jakiś bóg (może wikingów? albo mi się Thor na to nałożył i przekłamuję tutaj)
I ten chłopiec uwielbia ten komiks. I okazuje się, że przez swoje uwielbienie przywraca do życia/istnienia zapomnianego boga, którego jest ostatnim wyznawcą (czy czymś w tym stylu)

Ale czy przy okazji budzi jakiegoś innego boga (jego przeciwnika)? Czy coś innego się dzieje złego?
Chyba było coś o jakimś klubie (więcej młodzieży?), czy o jakiś rówieśnikach prześladowcach (chyba że znowu tu kalkuję sobie Neverending Story 3)

Czy komuś się taki komiks kojarzy?
Gdzie ja to czytałem? teraz mi to nie da spokoju przez kilka dni...

Pomóżcie!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3711 dnia: Listopad 01, 2017, 03:33:30 pm »
Gdzie ja to czytałem?
Mi się ten wątek umierania bogów kojarzy z Nieamerykańskimi bogami. Ewentualnie nie wiem czy przypadkiem w Kłamcy Ćwieka też nie był podobny wątek (ale tu mogę się mylić).
Żaden komiks nie przychodzi mi do głowy...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline wilk

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3712 dnia: Listopad 01, 2017, 04:41:51 pm »
Mi się ten wątek umierania bogów kojarzy z Nieamerykańskimi bogami.
"Amerykańskimi bogami" Gaimana. Chronologicznie wcześniej ten sam pomysł Gaiman wykorzystał w Sandmanie, o czym pisał absolutnie, ale u nas wyszła wcześniej chyba książka a dopiero potem ten motyw pojawił się w pierwszym polskim wydaniu Sandmana.


Edit.
Faktycznie, w "Niekończącej się opowieści" motyw przewodni jest też podobny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 04:46:18 pm wysłana przez wilk »

Offline HaVoK

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3713 dnia: Listopad 01, 2017, 05:31:22 pm »
Motyw kojarzy mi się z "Lucyferem", ale tylko ten fragment z wyznawcami bogów.

Offline Talvi

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3714 dnia: Listopad 01, 2017, 06:03:13 pm »
Komiksu nie kojarzę, sam motyw chyba był gdzieś u Żerdzińskiego - "Korporacja Wars's'Guns" albo jakieś opowiadanie - niestety czytałam to tak ze 20 lat temu i już dokładnie nie pamiętam.

Offline vision2001

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3715 dnia: Listopad 01, 2017, 07:04:21 pm »
"Amerykańskimi bogami" Gaimana.
Jak zawsze myli mi się z Lobo - Nieamerykańskimi gladiatorami ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline juras9

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3716 dnia: Listopad 01, 2017, 08:06:27 pm »

Czy nadchodząca seria Hellboy od Egmontu to będzie komplet? Czy warto brać coś co już jest w sprzedaży (czyt. nie będzie zawarte w serii), przykładowo Hellboy w piekle?




Nie mam nawet czasu aby samemu to sprawdzić, a seria mnie zainteresowała, choć kompletnie jej nie znam.

Offline LucasCorso

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3717 dnia: Listopad 01, 2017, 08:09:20 pm »
Dzięki bardzo, ludziska. Niestety to nie to...

Każdą chwilę kiedy nie byłem dziś na cmentarzu spędziłem na poszukiwaniach. Nawet znalazłem ten trop na Tvtropes (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/GodsNeedPrayerBadly) i nic z tego co tam jest nie jest tym, co mi dzwoni w głowie...

Dochodzę do wniosku, że sobie to wymyśliłem, albo nie wiem co... Może mi się kilka rzeczy skleiło... Albo taki sen miałem kiedyś fantastyczny... Bo już nie wiem jak to inaczej wyjaśnić...

W każdym razie dzięki za poświęconą myśl i czas.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3718 dnia: Listopad 01, 2017, 08:29:03 pm »
Czy nadchodząca seria Hellboy od Egmontu to będzie komplet? Czy warto brać coś co już jest w sprzedaży (czyt. nie będzie zawarte w serii), przykładowo Hellboy w piekle?
Raczej tak. Co prawda w USA Hellboy in Hell w formacie Library Edition (a na podstawie tej wersji Egmont przygotowuje swoją) ukazał się parę tygodni temu, ale zanim Egmont skończy główną serię i jak dobrze się sprzeda to wypuści i przygody w Piekle.

Offline raj666

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3719 dnia: Listopad 01, 2017, 08:57:09 pm »
Dzięki bardzo, ludziska. Niestety to nie to...

Każdą chwilę kiedy nie byłem dziś na cmentarzu spędziłem na poszukiwaniach. Nawet znalazłem ten trop na Tvtropes (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/GodsNeedPrayerBadly) i nic z tego co tam jest nie jest tym, co mi dzwoni w głowie...

Dochodzę do wniosku, że sobie to wymyśliłem, albo nie wiem co... Może mi się kilka rzeczy skleiło... Albo taki sen miałem kiedyś fantastyczny... Bo już nie wiem jak to inaczej wyjaśnić...

W każdym razie dzięki za poświęconą myśl i czas.
mało prawdopodobne że trafiłem ale był odcinek Twillight Zone z ostatniej serii który w paru punktach się zgadza z opisem. Wiki nie podaje za dużo info na temat "Azoth the Avenger Is a Friend of Mine" ale z tego co zapamiętałem to parę rzeczy by pasowało.