Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3900 dnia: Lipiec 07, 2018, 06:53:38 am »
Według moich obserwacji mangi są u nas zadecydowanie popularniejsze. Większość moich znajomych na pewnym etapie życia czytała mangi lub oglądała anime, komiksiarzy znam zaledwie kilku. Nawet patrząc na polubienia na FB jest przepaść, Waneko prawie 40 tysięcy polubień, Mucha (wydawnictwo wydające komiksy superhero) niecałe 4 tysiące. Jak to się przekłada na sprzedaż nie mam pojęcia, ale też słyszałem że dla wydawcy mang 2 tysiące to słaby nakład, te popularniejsze serie osiągają dużo większe a dla Muchy 1500 to standardowy nakład (Legendy Mrocznego Rycerza dokładnie taki miały i do dzisiaj można je kupić). Zawsze mam ubaw z Egmontu, że kompletnie tego rynku nie potrafił ugryźć, ale o ich błędach w wydawaniu mangi można byłoby książkę napisać.

Ja słyszałem od pewnego sprzedawcy, że Egmont nie dał rady z mangą bo pojawiła się tzw. "nowa kreska" i w ciągu roku wszyscy mangowcy na nią się przerzucili i sprzedaż mang E poleciała w dół.
 Nie wiem ile w tym prawdy, ale widziałem kiedyś dwie dziewczyny przeglądające jakiś tomik i usłyszałem tekst "...jeszcze stara kreska".

Generalnie wiele razy słyszałem, że mangi mają duże nakłady o których wydawcy komiksów ( zwłaszcza europejskich ) mogą tylko pomarzyć.

Offline absolutnie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3901 dnia: Lipiec 07, 2018, 10:17:01 am »


Tak na marginesie, nie rozumiem przeciwstawiania komiks vs. manga.


Prawdę powiedziawszy, to ty wyskoczyłeś z tym przeciwstawieniem. Zupełnie nie wiem, po co.



Generalnie wiele razy słyszałem, że mangi mają duże nakłady o których wydawcy komiksów ( zwłaszcza europejskich ) mogą tylko pomarzyć.


Ta uwaga jest niewątpliwie prawdziwa, jeśli chodzi o Japonię, ale u nas już niekoniecznie.
Fakt, że Egmont wycofał się z mangi, jest sygnałem, że to nie jest łatwo sprzedający się produkt.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline sum41

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3902 dnia: Lipiec 07, 2018, 12:58:14 pm »
Pytanie takie zadałem iż obserwuję (niestety przez neta tylko) konwenty w USA i lubię cosplayerki. Spora część tych najpopularniejszych ma więcej kostiumów z Mangi/Anime niż z Superhero. Te Mangowe są bardziej skomplikowane i pracochłonne.
Także z tad moje pytanie co bardziej popularne. Wśród znajomych moich więcej osób zna Pokemony czy DragonBalla niż Spider-mana...
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline hans

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3903 dnia: Lipiec 07, 2018, 02:10:49 pm »
Nie bez powodu istnieją sklepy specjalizujące się w sprzedaży mangi.

Offline Koalar

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3904 dnia: Lipiec 07, 2018, 02:40:24 pm »
Możliwe, że wśród cosplayerek postaci mangowe są bardziej popularne i ogólnie manga jest bardziej popularna. Jak myślę o polskim rynku komiksowym, to mamy komiksy dla dzieci i dorosłych, ale dla dziewczyn (nastolatek) to chyba manga ma więcej do zaoferowania (acz ja praktycznie nie znam rynku mangowego, tak się tylko domyślam głównie z tego, że część młodzieży czyta mangę). Możliwe, że podobnie jest w USA. Więc nie dziwota, że wolą przebierać się za postacie z czytanych przez siebie komiksów (mang), niż za superbohaterki.

Natomiast tak ogólnie to sądzę, że przeciętny zjadacz chleba w Polsce raczej kojarzy konkretnych superbohaterów (Batman, Superman, Spider-Man), niż postaci mangowe.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline hans

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3905 dnia: Lipiec 07, 2018, 03:26:47 pm »
Natomiast tak ogólnie to sądzę, że przeciętny zjadacz chleba w Polsce raczej kojarzy konkretnych superbohaterów (Batman, Superman, Spider-Man), niż postaci mangowe.

Też tak myślę. Tyle, że nie kojarzy ich z komiksów.

Offline sum41

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3906 dnia: Lipiec 07, 2018, 08:34:50 pm »
Nie do końca się zgodzę bo te najpopularniejsze na tym zarabiają sporo pieniądze  sprzedając np plakaty czy jakieś fotki - a przebierają sie na to co jest popularne i jest popyt. Nie znam mang ale np z superhero połowa dziewczyn miała epizod z Harley Quinn bo wszyscy po Suicide Squad oszaleli.
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline czarson661

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3907 dnia: Lipiec 07, 2018, 09:38:25 pm »
Witam orientuje sie ktos czy beda wznowienia "prosto z piekla" oraz "black hole"?

Offline mappy

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3908 dnia: Lipiec 07, 2018, 10:05:28 pm »
Black hole miało wznowienie "niedawno".Prosto z piekła może i w tym roku bo coś tam słychać między wierszami.

Offline sum41

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3909 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:01:25 pm »
Czy wydano u nas moze serię Earth X z Marvela ?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3910 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:07:59 pm »
Nie.
A tak na przyszłość - to jest strona, gdzie jest największa baza komiksów wydanych w Polsce. Wpisujesz tytuł w belkę SZUKAJ i wyskakują ci informacje o wydaniu bądź nie.
http://alejakomiksu.com/

Offline nori

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3911 dnia: Lipiec 27, 2018, 06:41:21 am »
Takie może głupie pytanie: gdzie najlepiej i najwygodniej szukać aktualnej oferty komiksowej, tj to, co wyszło w ostatnim czasie (powiedzmy parę miesięcy wstecz), to co obecnie się ukazuje (dajmy na to w tym miesiącu) i zapowiedzi. Niestety, portale które znam nie informują o takich rzeczach na bieżąco, a najlepszym źródłem tego typu informacji wydaje się sklep gildii, ale znowu u nich interfejs jest momentami wkurzający, a do tego pozycje, które się skończyły, znikają permanentnie ze sklepu.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline nori

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3912 dnia: Lipiec 27, 2018, 11:04:02 am »
Wchodzę na aleje praktycznie codziennie, a nie tego nie sprawdziłem! 2rcfrt dzieki!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3913 dnia: Lipiec 27, 2018, 11:51:11 am »
Takie może głupie pytanie: gdzie najlepiej i najwygodniej szukać aktualnej oferty komiksowej


Ewentualnie tu:http://www.wak.net.pl/cld_c-tytuly-0.html
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline bowie

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3914 dnia: Sierpień 23, 2018, 07:56:20 pm »
Hej, szybkie pytanie. Czy w Waszych egzemplarzach Transmetropolitan 2 występuje podłużne wgniecenie  od góry do dołu tuż przy prawej krawędzi przedniej okładki? Widziałem chyba ze 4 nowe egzemplarze i wszystkie to miały...


 

anything