Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3945 dnia: Listopad 11, 2018, 12:07:53 am »
Hmm. Zostaw oryginalną.. :)

Offline Bartek Gawron

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3946 dnia: Listopad 11, 2018, 02:46:28 am »

O czym to ja.....aha- ponowię może pytanie o folie na grubawe wydania zbiorcze  :smile:

Ja od lat używam takich:

https://allegro.pl/folie-okladki-ochronne-na-komiksy-formatu-ponad-a4-i7492262721.html

i innych rozmiarów od tego sprzedawcy (kiedyś nazywał sie inaczej).

Nie sa funkcjonalnie doskonale (takie jak np. mylarowe dla zeszytówek, szczególnie tych starych na "papierze toaletowym", oczywiscie nieodłącznie z dodatkowymi tekturkami z buforem kwasowości), a i sama jakość wyrobu pozostawia nieco do życzenia (niekiedy dość mocno się różnią szerokością w ramach tego samego rozmiaru deklarowanego przez sprzedawce), ale są tanie i chronią przed drobnymi uszkodzeniami fizycznymi, takimi jak np. zadrapania w trakcie wsuwania/wysuwania z półki, kurzami i jemu podobnymi, oraz nadmierną wilgotnością.

NIE chronią przed kwasem wydzielanym przez papier drzewny w trakcie jego rozkładu (efekt żółknięcia stron) oraz organizmami beztlenowymi - w tym kontekscie folie szkodzą. Jednak beztlenowce - jak sama nazwa wskazuje - najlepiej załatwić tlenem, co znaczy, że komiksy należałoby raz na jakiś czas z folii wyciągnąć i przewietrzyć.


P.S. Prawdopodobnie po 15-20 latach (a moze wiecej) byc moze trzeba te folie wymienic, bo same zdają sie degradowac. U mnie ta "degradacja" objawia sie po kilku latach tym, że te folie jakby traciły swoja pierwotna elastyczność, podążając w stronę - że sie tak wyrażę - "kruchości".
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2018, 02:54:32 am wysłana przez Bartek Gawron »
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline LordDisneyland

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3947 dnia: Listopad 11, 2018, 09:43:57 am »
Dziękuję..

Offline Mawer

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3948 dnia: Grudzień 14, 2018, 12:39:38 pm »
Szukam kartonów o wysokości i szerokości trochę większej niż komiksy z kolekcji WKKM. Zależy mi żeby komiksy stały w pionie, więc wysokość min 27cm, ale też nie mogą być zbyt wysokie bo nie wyjdzie pudełko pod łózko :smile:

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 12:57:13 pm wysłana przez Mawer »

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3949 dnia: Styczeń 15, 2019, 08:03:43 am »
może zrobimy formumowe zamówienie w jakiejś firmie typu
https://neopak.pl/kartony-pudelka/opakowania-kartonowe-na-indywidualne-zamowienie-wymiar ?
wtedy tip top na wymiar pod kolekcję np 1 karon = 20 tomów
można też pod zeszyty itp

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3950 dnia: Styczeń 17, 2019, 12:54:15 pm »
Dostałem karton komiksów z Bonito, niestety stał całą noc u kuriera w samochodzie pod blokiem i folie na komiksach są bardzo wilgotne, prawie mokre. Czy komiksom coś grozi?

Offline misiokles

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3951 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:21:05 pm »
Raczej na pewno pofalowane strony. Inne rzeczy zalezą od szczelności folii.

Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3952 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:43:25 pm »
Inne rzeczy tzn. jakie? Pofalowanych stron nie widzę, przez folie wygląda, że wszystko jest ok, tylko zaparowane.

Offline Mawer

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3953 dnia: Styczeń 17, 2019, 01:50:09 pm »
Szukam kartonów o wysokości i szerokości trochę większej niż komiksy z kolekcji WKKM. Zależy mi żeby komiksy stały w pionie, więc wysokość min 27cm, ale też nie mogą być zbyt wysokie bo nie wyjdzie pudełko pod łózko :smile:


Jeśli ktoś również szuka dopasowanych kartonów np na kolekcje WKKM, to udało mi się kupić na allegro:
https://allegro.pl/oferta/karton-pudla-kartony-do-przeprowadzki-mocny-7184582600?snapshot=MjAxOC0xMi0yOFQwOTo1MDo1MC4zMzZaO2J1eWVyOzlmMTVhNDJkMjkwMWY3NWExNjAxNmFkZmQ0ZWY0OTgyZjM1OWIzMWZiMWNlZWNjMDQyYWVjNzNhOTg2MmQ0ZWY%3D


Kartony solidne, polecam

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3954 dnia: Styczeń 17, 2019, 02:57:30 pm »
możesz zdjęcie podesłać jak to wygląda z komiksami w środku?
komiksy to 180mm x 270mm mniej więcej a pudło widzę 235mmx310mm, czyli trochę luzu zostaje teoretycznie po bokach. Ale może te niecałe 2cm po bokach z każdej strony to nawet fajna opcja przy wyciąganiu miejsce na palce

Offline Dembol_

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3955 dnia: Styczeń 17, 2019, 03:26:51 pm »
Dostałem karton komiksów z Bonito, niestety stał całą noc u kuriera w samochodzie pod blokiem i folie na komiksach są bardzo wilgotne, prawie mokre. Czy komiksom coś grozi?
Komiksy były zafoliowane. Użyłbym szmatki, żeby zetrzeć wilgoć i nie zawracał sobie tym głowy.

Offline Mawer

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3956 dnia: Styczeń 17, 2019, 06:40:54 pm »
możesz zdjęcie podesłać jak to wygląda z komiksami w środku?
komiksy to 180mm x 270mm mniej więcej a pudło widzę 235mmx310mm, czyli trochę luzu zostaje teoretycznie po bokach. Ale może te niecałe 2cm po bokach z każdej strony to nawet fajna opcja przy wyciąganiu miejsce na palce
Na wierzch kładę jeszcze jeden/dwa komiksy.
https://imgur.com/a/1L2vohg


Offline Szekak

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3957 dnia: Styczeń 17, 2019, 10:50:57 pm »
Komiksy były zafoliowane. Użyłbym szmatki, żeby zetrzeć wilgoć i nie zawracał sobie tym głowy.
Tak zrobiłem, obecnie komiksy wyglądają jak jakby nigdy nie miały żadnego problemu, ale wciąż są w foliach i trochę się zastanawiam czy pod folią też jest wszystko idealnie.

Offline mibartek

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3958 dnia: Styczeń 18, 2019, 02:31:03 pm »
Na wierzch kładę jeszcze jeden/dwa komiksy.
https://imgur.com/a/1L2vohg


dzięki!
wolałbym żeby były węższe jednak o te 3cm, bo przy dziesięciu kartonach to jeden karton więcej na półce by był, ale to i tak najlepsze co do tej pory widziałem.

Offline Recoil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #3959 dnia: Styczeń 29, 2019, 10:03:39 pm »
Czy jest jakieś uniwersalne miejsce gdzie można znaleźć informację na temat:

- ile tomów będzie liczyło polskie wydanie danej serii ?

Oczywiście są niektóre wydawnictwa vide NSC, które na swojej stronie podaje ilość tomów danej serii ale niektóre źródła potrafią podawać różne dane np. w temacie Transmetropolitan:
- Gildia.pl 5 tomów
- Egmont 3 tomy lub 5 tomów

Może jest jakiś sposób aby potrafić sobie samemu to określić ?

Dzięki