trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 904326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kapitanzbik

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 21, 2003, 10:50:33 am »
>www.members.shaw.ca/creatingcomics-po angielsku. przyznam, ze ledwie >na to okiem rzuciłem i nie odpowiadam za jakość treści

dobre to to ale tam nie ma żadnych porad tylko w cholere linków jest do stron o robieniu komiksów, scenariuszy, wydawaniu, reklamowaniu, itd. Bardzo dobry zbiór linków. Polecam.
ozdrawiam
Kapitanzbik

Offline themon-Felków Twórca

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 20, 2003, 06:02:16 pm »
no to bardzo mnie przyjemnie, zem społecznie uzyteczny. :)

http://www.voidix.com/tutorialsphotoshop.php-a to naten miast, jest zestaw bardzo prostych, ale na początek efektownych tutoriali do szopa (literki "morskie", "żelowe", pseudo 3D, itd.)-polecam

Offline Cujo

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 20, 2003, 08:22:15 pm »
Forum przezywa okres. Jutro juz powinno byc wszystko git.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 26, 2003, 02:03:29 pm »
na razie nie za duzo bylo chetnych (na wygranie konkursu) :D , to ja moze powiem jakie sa nagrody:
1. wyjazd 2-u tygodniowy na hawaje
2. dozywotnia prenumerata wszystkich komiksow i...
3. spelnienie kazdego zyczenia
ralala

Offline pookie

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 13, 2003, 11:27:02 am »
Cytat: "M4cus"
poszukuje kogos kto wybiera sie na spotkanie z Gaiman'em
bo sam nie moge sie wybrac i poszukuje kogos kto mogl by mi wziac autograf od Gaimana ZAPLACE OCZYWISCIE
WIELE TO DLA MNIE ZNACZY


Posta przenoszę i upominam. Po wyjaśnienia odsyłam do "Słowa na niedzielę". BTW, planuję pojawić się na spotkaniu z Gaimanem, więc pisz śmiało na priva, co Ci potrzeba.
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 13, 2003, 02:48:49 pm »
gaiman to czeski metal

Offline waste

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2003, 11:43:44 am »
Cytat: "wielebny"
no to kolejne pytanie - jezeli robicie sobie rysnki do kolorowana, a kolorujecie na kompie to jak przygotowujecie rysunek? (chodzi mi o czyszczenie z wszelkich "kropeczek" <-ewentualne; i  o to, czy dzielicie sobie calosc na strefy zakresu danych kolorow czy kolorujecie "na zywca")
parę odpowiedzi widzę już jest. to ja dodam jeszcze jedną, cholernie pracochłonna i zżera mnóstwo czasu, ale efekty czasem przygniatają. zeskanowany rysunek rozjaśnij, wrzuć do corela a potem zwektoryzuj. ręcznie oczywiście bo narzędzia do trasowania nadają się co najwyżej do śmietnika. z takiego rysunku potem robisz bitmapę o rozdzielczości 600dpi, wstawiasz do photoshopa i kolorujesz (przykład http://www.toya.net.pl/~ewat/marti/index.php?load=fbaaco <jak chcesz zobaczyć większy, kilknij na obrazek po prawej>).

druga metoda, tylko jeśli rysunek jest bardzo wyraźny i linie czarne. skanujesz, powiększasz do 400% (proporcje zależą oczywiście od wielkości rysunku, im większy tym lepiej), konwertujesz na idnexed color (dwa kolory, czarny i biały), potem spowrotem na RGB, zmniejszasz do rozmiarów początkowych i można kolorować. niestety linie nie będą już tak idealne jak przy wektoryzacji.

co do kolorowania. czarno-biały szkic osobno, kolory osobno. dobrze byłoby grupować kolory wg. jakiegoś podobnieństwa i umieszczać je na osobnych warstwach, ale nie każdy ma tyle ramu. ^_^;;;

Offline KoM@R

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2003, 03:03:18 pm »
Cytat: "pookie"
Cytat: "M4cus"
poszukuje kogos kto wybiera sie na spotkanie z Gaiman'em
bo sam nie moge sie wybrac i poszukuje kogos kto mogl by mi wziac autograf od Gaimana ZAPLACE OCZYWISCIE
WIELE TO DLA MNIE ZNACZY


Posta przenoszę i upominam. Po wyjaśnienia odsyłam do "Słowa na niedzielę". BTW, planuję pojawić się na spotkaniu z Gaimanem, więc pisz śmiało na priva, co Ci potrzeba.


Znlazl by sie moze ktos kto zalatwil by mi rowniez autograf Gaimana ...oczywiscie zplace i bede dluznikiem do konca zycia...
mmmm....

Offline pookie

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2003, 07:08:34 pm »
Dobra, wszyscy, którzy autograf Gaimana chcą, a z różnych względów na spotkaniu z tym autorem się nie pojawią. mogą uderzać do pookiego. Jeśli nie będę miał zerówki z prawa pracy to na pewno się pojawię. A jak będę miał, to coś wymyślę ...  :lol:  Zasady są takie : przesyłacie mi pocztą komiksy/książki do podpisania, albo przelewacie mi kesz na zakup konkretnych pozycji plus cosik na przesyłkę. Chętnym mogę wysyłać mój adres na priva. A, no i nie wygłupiajcie się, nie będę kasował od Was pieniędzy za zdobycie autografu  :?
 for Pookie

Offline mykupyku

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2003, 11:51:51 pm »
tylko pookie jak autor zobaczy cię z 20 albumami to ci podpisze ze 3 :)
opyright by mykupyku

Anonymous

  • Gość
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2003, 06:08:03 pm »
OT:
http://www.neilgaimanboard.com/6/ubb.x?a=tpc&s=733605825&f=879602826&m=9096065062

smieszny post, a szczegolnie fajne jest "Gaiman I guess is not that popular here", az sie chce powiedziec: nie ku**a tylko ty jestes taki genialny i go odkryles :D

Offline JasonX

AKIRA I VERTIGO
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 20, 2003, 11:14:58 am »
Zamienie 13 pierwszych tomow akiry na jakiekolwiek komiksy z Vertigo moga byc po amerykansku lub po polsku.

Offline aegirr

Gdzie we Wrocku mozna kupić "ghot in the shell"
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 22, 2003, 04:04:11 pm »
No głupia sprawa, ale nigdzie w tym moim śmiesznym mieście nie mogę znależć taj mangi. Czy ktoś z was ma jakieś info na ten temat ?
angsta srangsta dupangsta

Offline waste

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 23, 2003, 12:12:55 am »
nt. akiry? www.jpf.com.pl

Offline themon-Felków Twórca

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 24, 2003, 02:06:23 pm »
polecam również dla wyciągnięcia ładnych czerni ze skanu (ale tylko w przypadku tuszu i tego typu czerni "płaskich") pobawić się treshholdem i filtrem stamp. całkiem fajnie i b. szybko to wychodzi, choć nie zawsze efekt jest taki, jaki się chce osiągnąć. no i oczywiście color range