Autor Wątek: Wojenny Młot  (Przeczytany 12094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KOZA77

Wojenny Młot
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2005, 09:12:33 pm »
Mam pytanie czy skonwertowani przeze mnie KoDA zostaną dopuszczeni do turnieju. Konwersja polega na tym, że MT dorobiłem z green stuffa:
-Dłuższe "sukienki"
-Kolczugi
-skonwertowalem tarcze na wizerunki typowe dla DA (tzn ładęź i statek, wzory te same co GW)
-Dorobiłem im łabędzie na chelmach
-oraz nieco zmieniłem naramienniki i zwiększylem miecze
Efekt końcowy wygląda nawet dobrze.

Offline drachenfeles

Wojenny Młot
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2005, 09:13:19 pm »
to młotek jest jednodniowy czy jak>?

PS stronka nie działa, przynejmniej u mnie

Offline Gil-Galad

Wojenny Młot
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2005, 08:00:33 am »
Mlotek jest dwudniowy, ale drugi dzien to pokazy.

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2005, 10:06:47 am »
Świetnie regulamin już jest :D

Ja mam trzy pytanka techniczne do Organizatorów:
 
1. "2.Stronę stołu losujemy rzutem k6. Gracz, który wyrzuci więcej wybiera stronę na której się wystawia. Drugi gracz decyduje czy chcę mieć inicjatywę w pierwszej turze walki, czy też woli, aby to przeciwnik ruszył się jako pierwszy."

Czyli z jednej strony wygranie pierwszego rzutu daje korzyś jaka jest wybór strony, ale z drugiej strony wiąże się to z tym,ze bede się musiał pierwszy wysatwiać...a to jest spory minus w niektórych scenariuszach...zwłaszcza,że przeciwnik wie jak się wystawiłem i do tego moze sie ruszyć jako pierwszy :?

Ja proponowałbym zrobić dwa rzuty na początku: pierwszy wybór strony przez tego który wyrzucił więcej...drugi rzut o to kto pierwszy się wystawia - przy czym ten kto wygra rzut albo wystawia się jako drugi,albo zaczyna. Czyli jeśli wybierze, że przeciwnik ma się pierwszy wystawić to odnośi z tego pewną korzyść,ale jendoczesnie to przeciwnik zaczyna. Przemyślcie to ;)  

2. "c) Wykonanie podstawek 100% modeli do +4 VP
-pomalowanie farbą +1VP..."

Co przez to rozumiecie...a raczej jak byłyby oceniane podstawki, których krawędzie pomalowane są na czarno???
Sam takie mam,a ostatnim Wojennym Młotku, coprawda przy grze Mordheim, ale pan z GW oceniajacy malowanie obciął punkty jednemu gościowi, kóry miał czarne krawędzie podstawek... :?

3. Scenariusz "Posłaniec"...podaliście jego statystyki, ale bez cechy Movement...jeśli mam przez to rozumieć, że zależy to od armii i np. posłaniec będący krasnoludem ma 5 cali ruchu, to czemu mam mieć tylko 5D...co to za krasnolud ;)
Moze przyjmijmy ze eskortujemy tylko "jakiegoś" posłańca, nie koniecznie współplemieca i ma on standardowo (dla wszystkich) te 6 cali ruchu??? ;)

Offline drachenfeles

Wojenny Młot
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2005, 10:39:34 am »
Zmian w regulaminie nie będzie, to wiadomo od początku
Posty z marudzeniem/propozycjami zmian w regulaminie będą wycinane, więc ograniczcie się do konkretnych pytań.

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2005, 11:12:58 am »
W takim razie traktujcie mój post jako opis moich spostrzeżeń po przeczytaniu regulaminu ;)

O ile te pare drobiazgów to nic szczególnego, o tyle początek gry jest kiepsko rozwiązany...bo w rezultacie najbardziej opłaca sie po prostu przegrać rzut na początku gry co do wyboru krawędzi itd. :(

Offline Glorfindel

Wojenny Młot
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2005, 12:08:33 pm »
Cytuj
1. "2.Stronę stołu losujemy rzutem k6. Gracz, który wyrzuci więcej wybiera stronę na której się wystawia. Drugi gracz decyduje czy chcę mieć inicjatywę w pierwszej turze walki, czy też woli, aby to przeciwnik ruszył się jako pierwszy."

Czyli z jednej strony wygranie pierwszego rzutu daje korzyś jaka jest wybór strony, ale z drugiej strony wiąże się to z tym,ze bede się musiał pierwszy wysatwiać...a to jest spory minus w niektórych scenariuszach...zwłaszcza,że przeciwnik wie jak się wystawiłem i do tego moze sie ruszyć jako pierwszy :?


za to możesz sobie wybrać stronę stołu ,co ma często decydujący wpływ na przebieg gry ( grasz ofensem - wybierasz sobie stronę gdzie będziesz lepiej zasłonięty przed ostrzałem itp..)


Cytuj
. "c) Wykonanie podstawek 100% modeli do +4 VP
-pomalowanie farbą +1VP..."

Co przez to rozumiecie...a raczej jak byłyby oceniane podstawki, których krawędzie pomalowane są na czarno???
Sam takie mam,a ostatnim Wojennym Młotku, coprawda przy grze Mordheim, ale pan z GW oceniajacy malowanie obciął punkty jednemu gościowi, kóry miał czarne krawędzie podstawek... :?


krawędzie muszą być pomalowane

Cytuj
3. Scenariusz "Posłaniec"...podaliście jego statystyki, ale bez cechy Movement...


każdy posłaniec ma 6 cali ruchu
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Wercyngetoryks

Wojenny Młot
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2005, 01:18:36 pm »
Cytat: "Glorfindel"
za to możesz sobie wybrać stronę stołu ,co ma często decydujący wpływ na przebieg gry ( grasz ofensem - wybierasz sobie stronę gdzie będziesz lepiej zasłonięty przed ostrzałem itp..)


Wybór strony oczywiście ma znaczenie...ale nie mniejsze (jak dla mnie dużo większe) ma to, że widzimy jak rozstawił sie przeciwnik i w dodatku możemy się pierwsi ruszyć ;)

Regulami i tak ogólnie jest bardzo fajny, większych zastrzeżen do niego mieć nie można mam tylko nadzieje, że spotkamy się na miejscu...tyle jeszcze do zrobienia coby armie dokompletować i przygotować... :?

Offline Glorfindel

Wojenny Młot
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2005, 01:30:54 pm »
Cytat: "KOZA77"
Mam pytanie czy skonwertowani przeze mnie KoDA zostaną dopuszczeni do turnieju. Konwersja polega na tym, że MT dorobiłem z green stuffa:
-Dłuższe "sukienki"
-Kolczugi
-skonwertowalem tarcze na wizerunki typowe dla DA (tzn ładęź i statek, wzory te same co GW)
-Dorobiłem im łabędzie na chelmach
-oraz nieco zmieniłem naramienniki i zwiększylem miecze
Efekt końcowy wygląda nawet dobrze.


zostaną dopopuszczeni :D
punkty za konwersje też wpadną
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Kilerek

Wojenny Młot
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2005, 06:03:53 pm »
W regulaminie jest błąd a mianowicie tam gdzie jest napisane
Cytuj
Różnica do 109 małych punktów - obaj gracze otrzymują po 10 VP
110- 219 p różnicy - zwycięzca otrzymuje 12 VP przegrany 8 VP
220-329 róźnicy - zwycięzca otrzymuje 15VP przegrany 5 VP
330-439 p róźnicy - zwycięzca otrzymuje 17 VP przegrany 3 VP
powyżej 540 p różnicy zwycięzca otrzymuje 20VP przegrany 0 VP

to ile dostaje sie pkt jak jest 480 pkt różnicy??
Zakładam że mialo być 440 a nie 540 ale przez to mogły by wyniknąc jakies problemy
a sródziemiu/w lidze Thorin

Offline xioze

Wojenny Młot
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2005, 02:10:19 pm »
Cytat: "Kilerek"
W regulaminie jest błąd a mianowicie tam gdzie jest napisane
Cytuj
Różnica do 109 małych punktów - obaj gracze otrzymują po 10 VP
110- 219 p różnicy - zwycięzca otrzymuje 12 VP przegrany 8 VP
220-329 róźnicy - zwycięzca otrzymuje 15VP przegrany 5 VP
330-439 p róźnicy - zwycięzca otrzymuje 17 VP przegrany 3 VP
powyżej 540 p różnicy zwycięzca otrzymuje 20VP przegrany 0 VP

to ile dostaje sie pkt jak jest 480 pkt różnicy??
Zakładam że mialo być 440 a nie 540 ale przez to mogły by wyniknąc jakies problemy

Masz racje wkradł się błąd powinno być 440 !
Uwaga ważne dla Rohanu
Jak wiadomo limit na broń zasięgową wynosi 33% modeli
Z godnie z moim nowym podpisem podaje rozwiązanie :D
Należy wyposażyć modele i w łuk i w oszczep nadal mamy 33% modeli z bronią zasięgową  :D
Oczywiście jeżeli się mylę niech poprawi mnie Michał  :D

Offline RaLpHi

Wojenny Młot
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2005, 11:29:43 pm »
Mam pytanie co do Radagasta
jego specjalna zasada jest taka, że widzi całe pole bitwy,
czy to oznacza, że może rzucić czar na model który normalnie
był by niewidoczny ale jest w zasięgu np.:na model za wzgórzem,
w lesie, w trzecim szeregu.

Moim zdaniem powinien mieć taką możliwość, ponieważ widzi
wszystko i wszędzie.
 :badgrin:
People should know when they're conquered!

Offline Encaitar

Wojenny Młot
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 04, 2005, 06:48:06 am »
Tak :D
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Glorfindel

Wojenny Młot
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 04, 2005, 01:45:49 pm »
oficjalnie potwierdzam, widzi całą planszę
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Herudaio

Wojenny Młot
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 04, 2005, 02:49:02 pm »
A jam takie trochę głupie z pozoru pytanie, ale mnie bardzo interesuje... jakim systemem są dobierane pary w pierwszej a potem w kolejnych bitwach?
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.