Autor Wątek: TITANIC i filmy o NIM  (Przeczytany 2237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Freudstein

TITANIC i filmy o NIM
« dnia: Marzec 31, 2005, 06:03:53 pm »
No więc Ja na razie nic nie piszę na temat swojego ulubionego filmu o tej tematyce. W ankiecie wypisałem chyba wszystkie możliwe filmy fabularne o Titanicu. Jakby Ktoś znał jeszcze jakiś to niech dopisze w poście.

Oczywiście film z 1997 roku to obraz Jamesa Camerona (jakby Ktoś nie wiedział).  :)

Napiszę tylko, że jestem już prawie znawcą tej tematyki  ;)  :D  (mam na myśli statek, jego konstrukcję itp.). Wiem o nim pare ciekawych rzeczy, ale tu o tym raczej nie piszemy.  :).

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline kingquest

TITANIC i filmy o NIM
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2005, 06:32:46 pm »
Wiem że ten najnowszy był taki za bardzo hollywodzki ale on podobał mi się najbardziej bo był taki miły i bardzo strawny. Nie trzeba było za duzo myśleć a oglądało się całkiem przyjemnie.

Offline soldier

TITANIC i filmy o NIM
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2005, 09:11:16 pm »
Ja ogladalem tylko jeden film o Titanicu i powiem ze podobal mi sie , chodzi oczywiscie o najnowsza produkcje.Ogladalem jeszcze kiedys taki starszy film tez o statku nie pamietam tylko tytulu kojaze cos z Tragedia Posejdona---ale nie wiem czy to jest to wiec nie ganic mnie.
ięc idź.Są światy inne niż ten...

Offline Freudstein

TITANIC i filmy o NIM
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2005, 05:20:39 pm »
Widzę, że Ktoś zaznaczył film "Pamiętna noc" i dobrze, bo tą produkcję uważam za tak samo interesującą jak film Camerona. Jest bardzo dramaturgiczna, a sam Cameron przyznał, że była dla niego inspiracją. Nie ma jednak w niej wątku fikcyjnego. Wszystkie postacie są prawdziwe.
Ja się jeszcze muszę zastanowić co zaznaczyć.

"Tragedia Posejdona" (1972) to też film katastroficzny, bardzo udany zresztą, ale nie opowiada o losach Titanica. Polecam wszystkim. Z ciekawostek- jedną z ról zagrał Leslie Nielsen ("Naga Broń"). Był wtedy młody i miał bardzo poważną rolę, więc trudno go poznać. A, Posejdon nie istniał w rzeczywistości (na 99,99 procent). Wiadomość z ostatniej chwili: za rok w kinach zobaczyny REMAKE tego filmu. Już kamera poszła w ruch !!! Ciekawe co wymyślą, a mają dużo do roboty żeby przebić oryginał.

FREUDSTEIN
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

 

anything