Autor Wątek: [WH40K] Tau 1850, armia nowicjusza  (Przeczytany 2218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline InvaA

[WH40K] Tau 1850, armia nowicjusza
« dnia: Kwiecień 03, 2005, 04:13:30 pm »
Siemka, graliśmy dziś z kumplem co po przerwie do 40k wraca, było Tau vs śliczne, małe, kochane, wredne, milusie, słodkie, moje i tylko moje SM :badgrin: . Pierwsza gra na Tau w życiu i remisik z lekkim wskazaniem na mnie (+160 pkt) więc nie tak źle.
Kumpel użył tej rozpiski i ma zamiar dalej nią grać, i pod jej kątem kompletować armię (choć on zmienia armie i figsy częściej niż rękawiczki :D ).

HQ: 2x Shas'o i 2 bodyguard - cała drużyna ma plasmę i TL plasmę

Troops: 2x6 tych małych żołnierzyków z bronią S5

Elite: 2x po 3 i 1 skład z dwoma Shas'ui z plasmą i TL plasmą

Heavy: 2 składy po 3 Shas'ui (ci kolesie z sv 2+) z TL railgun i TL plasmą, 1x Hammerhead z Ion Cannon i Smart Missle System

...i on zaczął :p  

Co to tym sądzicie? To pierwsza rozpiska Tau mojego kumpla i pierwsza armia Tau z jaką obydwaj mieliśmy do czynienia, więc jeśli coś tutaj jest super do kitu czy nielegalne to mówcie, myśmy 20 minut kodeks czytali a potem została zrobiona armia.
e Are Ultramarines. Resist Cause Death. Please Resist...

Offline Asmodean

[WH40K] Tau 1850, armia nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2005, 06:05:01 pm »
Cytuj
HQ: 2x Shas'o i 2 bodyguard - cała drużyna ma plasmę i TL plasmę


co to znaczy plasme i twin-linked plasme :?: może podaj jakieś szczegóły

Cytuj
Troops: 2x6 tych małych żołnierzyków z bronią S5


mało FW - mało straconych pktów jak coś w nich wbiegnie, ;) nic dodać nic ująć

Cytuj
Elite: 2x po 3 i 1 skład z dwoma Shas'ui z plasmą i TL plasmą


pytanie jak wyżej, jakieś szczegóły mile widziane :p

Cytuj
Heavy: 2 składy po 3 Shas'ui (ci kolesie z sv 2+) z TL railgun i TL plasmą


jakoś nie przemawiają do mnie broadside'y, to jedna z tych drogich jednostek, które fajnie schodzą w walce wręcz ;)

Cytuj
1x Hammerhead z Ion Cannon i Smart Missle System


sama jednostka ok ale sprzet do bani... za missle płacisz 20 pkt czyli dopłacasz do burstów 10 tracąc 2 strzały, fakt że bez LoS i na 24" ale za 10pts :?: troche za drogo jak na mój gust. Ion cannon jest dziwny.. jakby miał siłę 8 albo ap 2 to bym brał a tak to rail lepszy bo bardziej uniwersalny

tyle ode mnie, pozdro !
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline InvaA

[WH40K] Tau 1850, armia nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2005, 06:30:28 pm »
Ja tam kodeksu Tau nie znam, kumpel co nimi grał czytaj go jak już wspomniałem 20 minut więc miej to na uwadze :D :
Co do plazm i TL plazm- to był mały błąd w rozpisce :P.  Ale
jeśli można mieć tylko jedną plazmę- co byś doradzał? Ta armia będzie z reguły grać z moimi shooty SM i Necronami.
Troopsy- dobrze, że ich mało cz nie? Na cytce mi napisano, że za mało :p . I sam nie wiem co myśleć :p .
Pozdrawiam
e Are Ultramarines. Resist Cause Death. Please Resist...

Offline Asmodean

[WH40K] Tau 1850, armia nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2005, 11:10:35 am »
Testowałem dwie opcje. Standardowy Fire Knife (czyli crysie z zestawem plasma + missile pod + multitracker + shas'ui z gun dronami) i drugą - crysie z linkowaną plasmą + missile pod + szef z hw. multitrackerem bez dronów. Wprawdzie nie można strzelać na raz z plasm i missli ale wybierasz sobie : na daleki zasięg z missle a jak coś podejdzie (jeśli podejdzie to przeważnie jest twarde ;) ) to walisz z linkowanej plasmy, działa fajnie ale nie nadaje się specjalnie do deep strike'u

co do FW to zależy od sposobu gry. Jak wystawisz ich 6 to trzeba sie liczyc ze nie zrobią za wiele wiec to troche zmarnowanych punktów. Ja wystawiam ekipe 11-12 w Devilu. Ciężko ich zabić, trzymasz w nich sporo punktów (około 200 za oddział), świetni do zajmowania ćwiartek, a jak odpalisz na rapidzie z 12 pulsów to z lekkiej piechoty nie ma co zbierać (jak dobrze pójdzie to z SM też ;) )
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline InvaA

[WH40K] Tau 1850, armia nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2005, 02:26:39 pm »
Thx za porady, teraz tylko mam tylko nadzieję, że kumpel dobrze z nich skorzysta :D .
e Are Ultramarines. Resist Cause Death. Please Resist...

 

anything