Autor Wątek: Najbardziej popularny system bitewny w Polsce  (Przeczytany 2377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nieś

Najbardziej popularny system bitewny w Polsce
« dnia: Luty 05, 2005, 12:10:05 am »
Chyba nie trzeba wiele komentować :). Wszelakie nostalgie i inne skrajne emocje dotyczące wybranego (wybranych) systemików, będą wręcz mile widziane :P.

P.S. Mam prośbę do forumowiczów z Rzeszowa i okolic aby wytypowali najbardziej grywalny system bitewny w ich miescie. Z góry podziękował.
img]http://hyperreal.info/wiki/go.to/binary/f5204fcf26ba7e7e17a42b483c707494.gif[/img]

Offline Dabi

« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2005, 12:16:37 am »
P.S. Mam prośbę do forumowiczów z Rzeszowa i okolic aby wytypowali najbardziej grywalny system bitewny w ich miescie. Z góry podziękował.

Nie jestem z okolic Rzeszowa ale coś skrobnę
Jeśli chodzi o liczbe grających to odpowiedź bedzie jedna gdzie by to nie było praktycznie -> WHB

Co do grywalności czy funu z gry to już tu zdania mogą być podzielone ;)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Musley

• Steward
  • Total likes: 0
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2005, 12:44:31 am »
No, nie wypada się z przedmówcą nie zgodzić. Najpopularniejszy jest zdecydowanie WFB.
A skoro jestem z Rzeszowa...
1) Czym moje miasto sobie zasłużyło na tak szczególne podejście?  Jakieś badania pan prowadzisz? ;)
2) Aktualnie to... nie mam pojęcia. Kiedyś popularny był wszędobylski WFB, ludzie grali też dużo w WarZone i Chronopię (bo tani i fun był niezgorszy). Szukam kogoś grającego w Mordheim w Rzeszowie, ale słyszałem, że to są jakieś 3 osoby i nie mogę ustalić kto to taki.
PS. Jeśli jesteś jedną z tych 3 osób - pisz na priv  ;) . Panie grające w Mordheim baaaardzo mile widziane  ;)  :D .

Offline nieś

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2005, 02:21:28 pm »
A więc tak:
1) Tak to są badania :). Chociaż obiecuję że tylko do mojego użytku :D
2) Nie gram bitewniaki bo do tej pory nie miałem takiej możliwości      (wielkość mojej metropolii - nie jestem z Rzeszowa), a opcja gry wyłącznie na turniejach wogóle mnie nie bawi.
img]http://hyperreal.info/wiki/go.to/binary/f5204fcf26ba7e7e17a42b483c707494.gif[/img]

Offline Perek

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2005, 06:26:36 pm »
No wiec z całą pewnością będzie to .... Chronopia !
Któż z nas nie ma w domowym zaciszu małej armii z tego systemu ... ?
Ach, nie ma to jak Czarnokrwiści i ich paleta kolorów ( przynajmniej tu nie było zieleni ). Chociaż odrobinę przepakowany był myrmadon(chociaż ciekawie było gdy traciłem nad nim kontrolę   :badgrin: .... ) i ogólnie Oddani, no ale nastawieni byli przecież na modele pojedyńcze.

Offline Musley

• Steward
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2005, 10:30:45 pm »
A wiesz, że kiedyś się Chronopią zainteresowałem nawet? :D Ale armii nie posiadam.
I poprawka. Okazuje się, że dużo ludzi gra w WFB w Rzeszowie. Po prostu chwilę (i to dłuższą) nie byłem "w temacie" :D.

Offline skolo

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2005, 12:07:47 pm »
jako rednacz dzialu Mordheim twierdze ze nie liczy sie popularnosc ale miodnosc, a najmiodniejszy jest MORDHEIM!  :badgrin:

Offline Dabi

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2005, 12:28:35 pm »
jako rednacz dzialu Mordheim twierdze ze nie liczy sie popularnosc ale miodnosc, a najmiodniejszy jest MORDHEIM! Bad Grin

Rzecz gustu Mordheim jest miły i sympatyczny ale jednocześnie jest tak okaleczony zasadami swoimi made by GWu i brakiem balansu że gracze z np mojego środowiska wykruszyli się bardzo mocno

Offline nahar

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2005, 07:41:35 am »
Mordheim mimo kupy WAD, ma jedną niezaprzeczalną ZALETE - ROZWÓJ BANDY

Ja nie znam innego sytemu gdzie to jest (poza oczywiście Necromundą...). Ktos zna???
To powoduje ze inne wady są do strawienia.
Choć z cięzkim bólem żołądka.
[/b]
paweł

Offline Dabi

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2005, 07:38:22 pm »

Zgadzam się w 100 % moim ideałem byłby mix Konfrontacji i Mordheimowe elementy rozwoju bandy :P

Offline Musley

• Steward
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2005, 11:35:54 am »
Właśnie dlatego wziąłem się z Mordheim! A od Konfrontacji odstraszyła mnie wizja tego, że po bitwie jedyne co trzeba zrobić, to rozstawić tereny i figurki od nowa i ogień. A Mordce - czuć jakieś przywiązanie do swoich wojowników... A mix Konfrontacja/Mordheim. To by było dobre... Wogóle gry typu "skirmish" powinny mieć ten element rozwoju bandy/oddziału.

Offline Dabi

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2005, 12:06:18 pm »
No ja po wybraniu się na turniej i zagraniu z ludzmi grającymi w Mordheim spoza paczki w której grałem (czyli na czysto podręcznikowych zasadach i tak jest w rulebooku to jest to świete) interesując się Konfrontacją w miedzyczasie stwierdziłem że to nie jest złe. balans jest lepszy no i generalnie fajne to i tak mordke odstawiłem raczej na plan dalszy a ze mną ze staej gwardii odstąpiło od Mordki wielu ludzi  
Tam występuje możliwość rozwoju bandy jednak jest ona delikatnie mówiąc nieco przekombinowana i nietrafiona (choć ma wyjsć Kompendium zbierające do kupy wszystkie zasady i przerabiające je wiec jestem dobrej myśli)
Konfrontacja jest lepszym rozwiazaniem na turnieje i ma lepszą mechanikę przewagą Mordheim jest jednak ten rozwój bandy i prostota zdobycia figurek (choć i do Konfry jest to proste)

Wkurzymy się z kumplem to zrobimy chyba moda czerpiacy rozwój z Mordki ;)

Offline Nosferatu

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2005, 09:07:24 am »
Cytat: "nahar"

Ja nie znam innego sytemu gdzie to jest (poza oczywiście Necromundą...). Ktos zna???
[/b]

W Warlordzie tez jest cos takiego jesli grasz w trybie kampanijnym.
Dodatkowo charakterystyki jednostki zalezą na ilu woundach jeszcze zyja.
ajac na uwadze, ze ewentualna krytyka moze byc, tak musimy zrobic, zeby tej krytyki
nie bylo, tylko aplauz i zaakceptowanie...

Offline Wargrandmaster

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2005, 03:24:11 pm »
Najpopularniejszy to chyba będzie Wrhammer, a reszta gier to właściwie tylko lokalne zawirowania :)

anything