Autor Wątek: 32 grudnia Bilala (deja vu)  (Przeczytany 5979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 18, 2003, 11:36:09 am »
Cytat: "jax"
wilku,
ta konkluzja z granicami do których się może posunąć sztuka jest na pewno słuszna, ale podana w komiksie dość na wprost (tzn samo pytanie a nie odpowiedź  :) ) i dlatego nie chcialem (nie chcę?) tego uznać za problem który Bilal porusza.  Wydawało mi się, że artysta musi operować większym niedopowiedzeniem.  No dobra, ostatecznie może być poruszonym problemem - ale nie głównym w tym albumie.
(a te białe strony rzeczywiście są genialne, później też jeszcze obrazek z TV pokazujący że krew się ułożyła w nazwisko twórcy  :twisted: )



Niom, to bylo niezle :)

Ale, ale prosze mi tu ladnie powiedziec co w takim razie jest glownym tematem komiksu? Bo chyba nie akcja i wybuchy  :lol: A moze ten komiks w ogole nie ma glównego tematu w takim razie?
Cytuj
a co do Snu potwora to fanatyzm religijny jest tam poruszony, ale znowu: to nie najważniejszy problem - chyba jednak człowiek wobec wojny jest głównym motywem. Dlaczego uznałeś że akurat fanatyzm jest najważniejszy?

Hmmm po prostu odnioslem takie wrazenie. Wydaje mi sie ze Sen kreci sie wokol Warhole'a i tego obozu karczownikow.

A prawda pewnie lezy po srodku :) Komiks zapewne dotyka kazdej tematyki (z tych wczesniej podanych) po trochu :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 18, 2003, 12:00:34 pm »
Cytat: "wilk"

Hmmm po prostu odnioslem takie wrazenie. Wydaje mi sie ze Sen kreci sie wokol Warhole'a i tego obozu karczownikow.


Oboz karczownikow?

Ale.. przeciez karczownik to taka mysz...

Jakby to bylo forum Wraka, to bym mogl tu wkleic obrazek.  :cry:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Voytek

32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 18, 2003, 01:13:18 pm »
uwagi na temat forum prosze umieszczac pod tematem uwagi na temat forum lub ewentualnie pod tematem pt help :lol:  :lol:  :lol:
a pamietam ze byly na tym forum rozne bzdety wklejane min. plansze z skorpiona :D
xionc chciec to moc?
ex, Drugs & CS!

Offline jax

32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 18, 2003, 01:19:20 pm »
Cytat: "wilk"
Ale, ale prosze mi tu ladnie powiedziec co w takim razie jest glownym tematem komiksu? Bo chyba nie akcja i wybuchy  :lol: A moze ten komiks w ogole nie ma glównego tematu w takim razie?

No właśnie, jest z tym kłopot, może nie ma motwyu przewodniego tylko parę równorzędnych: tożsamość (motywy z klonami, czarną skórą), bezsens i groza wojny (wspominki o snajperze z Sarajewa), sztuka, braterstwo (w specyficznym sensie, vide 'trojaczki'), człowiek w świecie przedstawionym w klimatch depresyjnych (może niekoniecznie totalitarnych) (do tego jeszcze kraje się pojednoczyły - vide prezydenci) i parę motywów jeszcze.  A po części pewnie nie ma ten komiks mieć jakiegoś bardzo konkretnego jednego przesłania (pisałem o tym wcześniej przy okazji rozmowy z karolem że nie zawsze komiks musi mieć przesłanie, niektóre zabierają tylko czytelnika w magiczną podróż i podsuwają mu pewne wskazówki, elementy, obrazy, sytuacje a czytelnik sam je interpretuje, wyciąga wnioski itd.).
A może jakiś krytyk określiłby ten komiks jako postmodernistyczny?

Cytat: "wilk"

Hmmm po prostu odnioslem takie wrazenie. Wydaje mi sie ze Sen kreci sie wokol Warhole'a i tego obozu karczownikow.

A mi na mózg padły bardziej te wspominki noworodka z Sarajewa, tak więc kojarzy mi się z bezsensem wojny i tego typu rzeczami.  Druga rzecz to pewna totalitarna ponurość świata i jednostka wobec tego (w to wpisuję m.in. karczowników).

A Ty xionc tradycyjnie za dużo czytasz wiem.pl. :)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 18, 2003, 02:08:57 pm »
Cytat: "jax"

A Ty xionc tradycyjnie za dużo czytasz wiem.pl. :)


Ja za duzo czytam? A kto nie wiedzial co znaczy 'scire tuum nihil est, nisi te scire hoc sciat alter '?  :twisted:

Cytat: "Voytek"

a pamietam ze byly na tym forum rozne bzdety wklejane min. plansze z skorpiona  
xionc chciec to moc?


To jeszcze sprobuje.

 :bunny:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 18, 2003, 02:14:03 pm »
Karczownik (Arvicola terrestris), szczur wodny. Ssak z podrodziny norników, zaliczanej do rzędu gryzoni (Rodentia). Zamieszkuje Europę i część Azji. Długość ciała do 26 cm, ogona do 15 cm. Sierść ciemnobrunatna, spód ciała jaśniejszy, ogon słabo owłosiony. Kopie głębokie nory, żyje często w pobliżu wody, budując gniazdo z roślinności wodnej w pobliżu brzegu, wśród zarośli.

Pożywienie stanowi pokarm roślinny oraz małe kręgowce. Gromadzi zapasy na zimę, w sen zimowy nie zapada. Samica kilka razy w roku rodzi do 8 młodych. Karczownik bywa szkodnikiem sadów i pól uprawnych.



Strange syntax...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 18, 2003, 02:19:54 pm »
Cytat: "xionc"

Oboz karczownikow?

Ale.. przeciez karczownik to taka mysz...


:)
Cytat: "Jax"
A może jakiś krytyk określiłby ten komiks jako postmodernistyczny?

Ten wyraz jest stanowczo naduzywany. To juz niemal takie slowo-wytrych...  :bored:

Anonymous

  • Gość
32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 18, 2003, 02:32:19 pm »
Cytat: "wilk"

Cytat: "Jax"
A może jakiś krytyk określiłby ten komiks jako postmodernistyczny?

Ten wyraz jest stanowczo naduzywany. To juz niemal takie slowo-wytrych...  :bored:


hmmm masz ochote wywolac ta sama dyskusje co ja na wraku - o postmodernizmie- wszystko zaczelo sie od identycznego stwierdzenia :guitar:

Offline jax

32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 18, 2003, 02:32:51 pm »
tak, właśnie ostatnio się oświeciłem że jest to wyraz nadużywany

i karolu - bynajmniej nie zamierzam, 'trochę' zbrzydły już mi tematy:
-postmodernizm
-underougnd/alternatywa/mainstream
-zeszyty
-niereprezentatywność

 :)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline jax

32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2003, 02:37:25 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "jax"

A Ty xionc tradycyjnie za dużo czytasz wiem.pl. :)


Ja za duzo czytam? A kto nie wiedzial co znaczy 'scire tuum nihil est, nisi te scire hoc sciat alter '?  :twisted:

To, że ja za mało (czyt. prawie wcale), to wcale nie znaczy że Ty nie za dużo.
Jasne?

 :)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Anonymous

  • Gość
32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2003, 02:39:04 pm »
Cytat: "jax"
tak, właśnie ostatnio się oświeciłem że jest to wyraz nadużywany

i karolu - bynajmniej nie zamierzam, 'trochę' zbrzydły już mi tematy:
-postmodernizm
-underougnd/alternatywa/mainstream
-zeszyty
-niereprezentatywność

 :)


bo to zla temata byla  :mexican:
a serio mi tez...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
32 grudnia Bilala
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 18, 2003, 02:46:16 pm »
Cytat: "jax"

To, że ja za mało (czyt. prawie wcale), to wcale nie znaczy że Ty nie za dużo.
Jasne?

 :)


No tak.

W koncu to forum komiksowe.

 :D  :D  :D
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything