trawa

Autor Wątek: Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle  (Przeczytany 15344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crouching Tiger

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2005, 10:10:38 pm »
Cytat: "karol_konw"
ja sobie tak po prostu gdybam

komisky w antologii 9/11 o ktorej mowilem powstaly szybko i sa rozne....


Mi się ten pomysł nie podoba - być może ze względu na ten właśnie moment a nie inny, kiedy większość kanałów telewizyjnych szaleje i nic poza watykanem zobaczyć w nich nie można. Nie mam nic do kwestii opłakiwania Papieża bo rozumiem, że był wartościową postacią, ale po pierwsze jakoś średnio mi pasuje stan zbiorowego amoku - nie ufam jego szczerości, po drugie nie sądzę, żeby ta antologia wniosła cokolwiek do tematu. W kryterium "prace osobiste" też nie wierzę, bo jest to kryterium którym zawsze powinien się kierować ktoś uważa, że coś tworzy. Osoba natomiast która tą antologię kompletuje napewno nie powinna się nią kierować. Papież - temat trudny i chyba u nas w Polszy trzeba mieć po prostu na tą antologię jakiś bardziej konkretny pomysł jeśli faktycznie nie chce się wystawić kolejnej laurki. Napewno się to natomiast nie uda jeśli zaczyna się od porównywania dwóch tak niewspółmiernych zdarzeń jak wtc i nasz Papież.

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:36:23 am »
Cytat: "Crouching Tiger"
Napewno się to natomiast nie uda jeśli zaczyna się od porównywania dwóch tak niewspółmiernych zdarzeń jak wtc i nasz Papież.


ani mi w glowie porownywac wydarzenia
porownuje reakcje i wplyw na ludzi -> samo porownanie uslyszalem bodaze wczoraj na tvn24
w przypadku wtc powstało cos komiksowego i o tym mowa
to "cos" laurka nie jest....

co do osobistego potraktowania tematu... zgodnei z tym co mwoisz kowalski bardzo osobiscie traktuje obozy koncentracyjne w ktorych zlo to alien matka:/


a co do tego ze nie mozna albo ze sie nie da:
pytanie odworce- a da sie za rok albo dwa?
to sprawa chwilowa teraz wywolujaca skrajne emocje Teraz!
nie za rok czy za dwa
za kilka chwil wszystko opadnie i emocje z tym zwiazane rowniez..
a smierc papieza jest na tyle wielowymiarowa ze nie ma potrzeby ba! wrecz na pewno laurka nie pwostanie...

tak sobei mysle: od paru dni w tivi nie widze ani jednego polityka...
to tylko jeden z aspektow tego wydarzenia takich spin off'ów
ot i tyle
jedna rzecz jeszce...
nikt do tej pory nie powiedzial nie zasugerowal jednego: czy taka antologie uda sie  wypelnic

Offline pookie

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:37:07 am »
No sorry, ale jeśli komiksy w antologii miałyby jeno podzielać narodową histerię to ja podziękuję. A pasek Mateusza na WRAK-u jest dotychczas najsłabszą pracą z Blakim.
 for Pookie

Offline pookie

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:40:16 am »
A poza tym, to jakoś wątpię, by rodzimi autorzy udźwignęli temat i wysmażyli coś więcej niż komiksowe laurki okraszone pochlipywaniem i zawodzeniem.
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:42:35 am »
Cytat: "pookie"
No sorry, ale jeśli komiksy w antologii miałyby jeno podzielać narodową histerię to ja podziękuję. A pasek Mateusza na WRAK-u jest dotychczas najsłabszą pracą z Blakim.



hmm a kto mowi o histerii?
przeciez mowie ze na roznych dzial to roznie nie?
czytaj panie pook:)

a najlepszym tego przykladem jest twoja reakcja na pasek murmura:)

Offline pookie

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2005, 07:47:51 am »
No właśnie Karol - kto Twoim zdaniem wyłamałby się z konwencji "marność nad marnościami i wszystko marność"? Który z komiksiarzy ma wystarczające cojones i nie pzrestraszy się moherowych zastępów u swoich drzwi? No kto?
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2005, 08:03:37 am »
Cytat: "pookie"
No właśnie Karol - kto Twoim zdaniem wyłamałby się z konwencji "marność nad marnościami i wszystko marność"? Który z komiksiarzy ma wystarczające cojones i nie pzrestraszy się moherowych zastępów u swoich drzwi? No kto?


mam leciec nazwiskami?
poza tym nie w marnosci rzecz mon...
i nie lek przed moherowymi zastepami
miisujesz point:)

turek ma jakis pomysl maciej mial swoje wlasne refleksje "weselne"
przeginasz pale w druga strone: nie moze byc a'la skutnikowo bo to oznacza pojscie w konwencje..
bzdura
i jak mowie przegiecie w druga strone....
tak to na pewno wygladac nie mogloby

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2005, 08:32:37 am »
czyli nie będzie krzyków apage satanas (taki biskup z belfastu)
ani czołgania się na skrwawionych kolanach do rzymu

więc pozostaną same marności nad marnościami :roll:
w sensie dosłownym

Offline Jim

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2005, 08:46:30 am »
Karol, narzuc sprecyzowany temat  ;)
np. co robiles o 21:37?

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2005, 09:05:43 am »
Cytat: "Jim"
Karol, narzuc sprecyzowany temat  ;)
np. co robiles o 21:37?



eee chwila chwila jaki temat?:)
ja tyko gdybam:)
i sie pytam czy to am snes
i coaraz bardziej przekonuje sie ze nie ma sensu

mam przed oczami probowke i wrzesien...

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2005, 09:30:31 am »
Cytat: "karol_konw"
mam przed oczami probowke i wrzesien...


no właśnie,
ale jest rozwiązanie - zrobić antologię o religii dedykowaną jp2, gdzie komiksiarze poproszą o opowiedzenie historii kapłanów różnych religii - sami je zaadaptują na sceniarusze i narysują.
poza tym nie muszą to być sami polacy, bo oni zrobią z tego laurkę pozbawioną jakiegokolwiek dystansu.

Offline Crouching Tiger

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 06, 2005, 10:04:19 am »
Cytuj
w przypadku wtc powstało cos komiksowego i o tym mowa
to "cos" laurka nie jest....


Więc w przypadku papieża też laurką nie może być - koło się zamyka i jesteśmy w punkcie wyjścia. W przypadku wtc jednak sprawa była (jest) bardziej złożona, i biorąc pod uwagę fakt szoku jaki ona wywołała w amerykanach - trudno do laurki się ograniczyć. Natomiast Papież to - z całym szacunkiem, sprawa wbrew pozorom na mniejszą skalę, dotykająca głównie ludzi wierzących, sprawa do przewidzenia od dawna i w sumie normalna kolej rzeczy - tak wogóle. Nie powinno się takich wydarzeń porównywać, bo są niewspółmierne, ale od tego się cała dyskusja zaczęła. O czym tu pisać więcej? O czym ma być ta antologia? Nagle się wszyscy obudzili i poczuli, że koniecznie muszą coś powiedzieć jakby wogóle mieli coś ciekawego albo było coś więcej na ten temat do powiedzenia? A może lepiej tego Papieża w końcu przeczytać bo jakoś widzę, że bardziej skłonni jesteśmy do pustych odruchów niż przemyslenia tego co miał nam do powiedzenia.

Offline Julek_

Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2005, 10:15:09 am »
tia, jak zmarł Miłosz to nikt mu komiksów nie dedykował, antologii nie rysował, Teatru Telewizji nie odwoływał. stwierdzam fakt.
nie znalazłem informacji o smierci Derridy w mediach.nigdzie (ale może, niespecjalnie szukałem). stwierdzam fakt.

fajnie - jak ktoś czuje potrzebę narysowania/ opowiedzenia takiego komiksu - bardzo prosze. wydania - bardzo proszę, kupię nawet.
jak nie - to nie.

jak potrzeba jest szczera, wymuszona afektem i emocją?dobrze. jak nie to nie.

a porównania ze Spiegelmanem, któe gdziespowyżej się przewineło uażam za durne conajmniej. prezentowało zupełnie inny stopień bliskości i zażyłości ze zmarłym. dotyczyło innej relacji.

Robert Zaręba

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2005, 10:18:19 am »
karolkonw napisał:
Cytuj
i sie pytam czy to am snes
i coaraz bardziej przekonuje sie ze nie ma sensu

Nie pękaj tropicielu.
To ma sens jak najbardziej.

Anonymous

  • Gość
Czy się da?- antologia komiksow z papieżem w tle
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2005, 10:20:34 am »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
nie znalazłem informacji o smierci Derridy w mediach.nigdzie (ale może, niespecjalnie szukałem). stwierdzam fakt.


no to srak stwierdzasz, bo wybiórcza prawie na całą pierwszą stronę machnęła takie info.
rzepa też miała na pierwszej stronie.
oba ze zdjęciami i z wyjasnieniem kto to był.