trawa

Autor Wątek: Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran  (Przeczytany 11079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Idaan

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 29, 2006, 12:39:31 pm »
Jakikolwiek Pratchett oparty bezpośrednio na książce, "Silmarillion", "Mroczna Wieża" Kinga. Wiele jest takich książek. Po ekranizacji pierwszego LotRa myślałem, że nie ma rzeczy niemożliwych do ekranizacji... Po wyjściu kolejnych części straciłem tę wiarę :?

Offline zaciekawiony

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 29, 2006, 06:51:44 pm »
Opowieści z Narnii wyszły świetnie choć odesły od książki.
Absolutnie najgorszą ,,ekranizacją" jaką widziałem, była jedna z części przygód Pana Samochodzika, gdzie połączono PS i złota rękawica z PS i księga strachow i przemielono na drobno z polskim kiczem.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Nephren

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 16, 2006, 08:25:35 pm »
Nie powinno sie ekranizować Amberu Rogera Zelaznego oraz "Ksiegi Nowego Słońca" Wolfe'a. To nie jest literatura do ekranizacji.

Offline Jimmy

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2006, 08:07:27 am »
Dlaczego?

Offline Skavenblight

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2006, 05:37:20 pm »
Patrząc na ekranizację "Tristana i Izoldy" staje się jasne, czego nie powinno się ekranizować.

Również nie wyobrażam sobie Mrocznej Wieży ani jakiegokolwiek Jonathana Carrolla.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Fisch

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 19, 2006, 07:52:49 am »
Przykro mi to mówić , ale ekranizacja powieści fantastycznych, osadzonych na realiach średniowiecza (z elementami fantasy) to jest średni pomysł.

Po prostu te książki wytwrzają magiczną atmosferę jedynie gdy się je czyta. Nie wyobrażam sobie filmu opartego na Martinie, Guin czy McKillip


Lepiej na ekrany filmowe przyjmują się powieści SF.
Choć "Odyseja 2000" Kubricka mnie rozczarowała, pewnie dlatego że także jest to troszkę poetycka powieść.

najlepszymi ekrznizacjami, okazały isę , moim zdaniem, "Raport Mniejszości" i "Impostor - test na człowieczeństwo" według Dicka
ale dlatego ,zę ich akcja toczy się w szybkim tempie. To takie filmy sensacyjno -  SF
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu

Offline Błękitny_anioł

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 19, 2006, 08:48:54 am »
Już ktoś się wziął za ekarnizacje Pratchetta:/ dokładniej to "Wolni ciutludzie" pojawią się na ekranie.
Tak samo nie podoba mi się przeniesienie na ekran Harrego Pottera (bleee) no i sagi o wiedźminie (porażka).
A za niedługo można bedzie zobaczyc na dużym ekarnie "Korailne" Neila Gaimana.

Offline Comar

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 19, 2006, 09:12:02 am »
Cytat: "Fisch"

Lepiej na ekrany filmowe przyjmują się powieści SF.
Choć "Odyseja 2000" Kubricka mnie rozczarowała, pewnie dlatego że także jest to troszkę poetycka powieść.

Ale "Odyseja Kosmiczna 2001" :badgrin: nie powstała na podstawie książki, wręcz na odwrót. Clarke przerobił na powieść własny scenariusz dopiero po nakręceniu filmu.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline Camui

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2006, 05:51:57 pm »
O ile "Wywiad z Wampirem" mnie zachwycił, o tyle "Królowa Potępionych" mnie zniesmaczyła. Film wypadł tandetnie, a aktorzy byli żałośni. Jeśli ktoś wpadnie na pomysł zrobienia kolejnej ekranizacji Wampirzych Kronik, to niech się mocno zastanowi nad efektem, jaki chce osiągnąć. Lepiej żeby nie było następnej wpadki.
our sins into me, begin poisoning.

Offline Henry

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:04:39 pm »
Nawiązując do tytułu wątku - Pilipiuk. W całości.

Offline -=Azazel=-

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 21, 2006, 11:09:19 pm »
Cytat: "Comar"
"Odyseja Kosmiczna 2001" :badgrin: nie powstała na podstawie książki, wręcz na odwrót. Clarke przerobił na powieść własny scenariusz dopiero po nakręceniu filmu.


Chyba nie... Wydaje mi się, że wyszły jednocześnie - takie było zamierzenie, wszak obaj panowie wspólnie pracowali nad scenariuszem - można to nazwac wspólnym dziełem...

Offline Comar

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 22, 2006, 07:53:05 am »
Ok. Sprawdziłem.
Cytuj
Na początku 1965 roku światło dzienne ujrzała pierwsza wersja scenariusza, roboczo zatytułowanego "Journey beyond the Stars". Zawierała ona wiele zarzuconych później elementów, z których bodaj najważniejszy dotyczył narracji zza kadru wprzęgniętej w film. Obaj pracowali nad skryptem w dość nietypowy sposób. Gdy Kubrick rozwijał pomysły scenariuszowe, Clarke pisał powieść, bazującą na wspólnej idei. Obaj panowie bezustannie kontaktowali się i dzielili pomysłami, wpływając jeden na drugiego. Niekończące się zmiany i kolejne wersje obu tekstów wzajemnie się przenikały. W rezultacie obu z nich można uznać za autorów i scenariusza i książki, która (podpisana wyłącznie przez Clarke'a), została wydana kilka miesięcy po premierze filmu.

Tak czy siak, trudno uznać Odyseję za ekranizację.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline -=Azazel=-

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 22, 2006, 12:31:42 pm »
Rzeczywiści ksiązka wyszła 3 miesiące później niż film... Jak dla mnie obie wersje są niesamowite...

Offline 8jakis

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 22, 2006, 01:13:35 pm »
Dziwny temat. Ekranizować można wszystko. Nalezy tylko pamiętać o prawach autorskich. A jak film jest nieudany, to można go nie  ogladać.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline -=Azazel=-

Utwory które nie powinny być przeniesione na ekran
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 22, 2006, 03:58:02 pm »
Cytat: "8jakis"
Ekranizować można wszystko.


Z tegu pustego założenia wychodzą amerykanie, przekładając na język filmowy wszystko co się da... Co z tego wychodzi? Zwykle kaszanka, ewentualnie filmidło... Perełki są rzadkością! Ten temat miał chyba za zadanie odpowiedzieć, czego się ta banda nie powinna tykać... Moim zdaniem jest mnóstwo takich rzeczy... I tyle...

Z drugiej strony jak ktośby chciał zekranizować Pieśn Lodu i Ognia to wyszłaby całkiem niezła "modanasukces" dla normalnych...  8)  - żartuje

Nie podoba mi się powszechne spłycanie książek, ale pewnych rzeczy nie da się w filmie pokazać, choćbyśmy nie wiem jak chcieli... Jestem więc zwolennikiem ekranizacji Clancy'ego, Cusslera itp. bo tu nie ma czego zwalić - choć Sahara przekonuje, że można (wszystko), ale to już temat na inną dyskusję...

 

anything