Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Tajemne przejścia

(1/2) > >>

Abito_Galou:
Już kilka razy poruszaliśmy (m.in ja poruszałem :) ) tu temat linków.
To może zróbmy tutaj linkownie tajemną ,potem Kormak sobie tylko ctrl+c i ctrl+v zrobi i będzie git :)

Uwaga zaczynam:
- http://ablitozone.org/     - dobre teksty
- http://www.czart.px.pl    - o tym juz pisałem ,dla mnie musowy przystanek
- www.trumna.pl               - ranking różnistych stron w tym tematycznie powiązanych z GT
- http://www.blazen93.prv.pl/   - też teksty
- http://forum.ablitozone.org/   - Forum magyiczne
- http://fnordokrzyz.prv.pl/       - wiadomo :)
- http://www.czarymary.pl/eris.html - można stąd Principie ściagnać :)

narazie tyle

Kormak:
O, dobry początek... strony Ablita i Kluski to prawdziwe skarbnice, tylko siedzieć i czytać. Właściwie z tych linków nie znałem tylko strony o Czartach... jak widać mają linka do Nowej Gildii! A to ciekawe...

dobra, teraz porcja linków ode mnie, nie tylko polskich:

http://www.magivanga.most.org.pl/ - świetny magazyn o okultyzmie, antropologii, kontrkulturze, muzyce, psychologii i o czym tam jeszcze można pomyśleć.
http://www.taraka.most.org.pl/ - Taraka prowadzona przez Wojtka Jóźwiaka to niesamowita ilość tekstów o szamaniźmie, neopogaństwie, astrologii itd. - kiedy on znajduje czas na to wszytsko? Szacunek. Czasem na GT zamieszczamy przedruki tekstów z T., za zgodą autora oczywiście.
http://www.x-nautilus.com/ - Fundacja Nautilus prowadzona przez Roberta Bernatowicza (ktoś z was pamięta "Nautilusa Radia Zet?". Chwilowo strona jest martwa, mam nadzieję że wróci.
http://www.disinfo.com - niesamowity portal, nie ukrywam, że moim marzeniem ściętej głowy jest zrobienie czegoś podobnego w Polsce. Od podziemnych mediów, przez ufo, spiski i parapsychologię aż po... sami sprawdźcie.
http://www.forteantimes.com - kopalnia artykułów o sprawach z przedrostkiem "para" - dzięki ich uprzejmości na GT możecie czytać tłumaczenia tekstów z FT.
http://www.okultura.terra.pl - strona najlepszego polskiego wydawnictwa prezentującego klasykę światowego okultyzmu. Plus archiwum świetnych tekstów pisanych lub tłumaczonych przez Darka Misiunę - postać już niemal legendarną...  :wink:
http://www.opi8.com/ - portal/strona o "new dark culture", jak głosi podtytuł. Twórcą sam Warren Ellis - ci z was, co interesują się trochę komiksem od razu załapią, o kogo chodzi... eseje Ellisa polecam szczególnie... wszystkie z "Bad" w tytule: Bad Jesus, Mad Mother etc.
http://www.dagobertsrevenge.com - strona magazynu poświęconemu w całości zagadkom związanymi z potomkami linii krwi Graala, Rennes Le Chateau, templariuszami, Priory of Sion etc. Mocna rekomendacja.

dobra, więcej teraz mi się nie chce... następnym razem.

Abito_Galou:
www.czarymary.pl -stosyyy inf
www.chaosmagic.com - chyba mówi samo za siebie :) . Niestety po angielsku :(

Vlad_VoytaS:
Oto chyba najlepsza polska strona: www.gw.punk.px.pl

Kormak:
O na pewno nie najlepsza... strony KluSexa czy Ablito biją na ją głowę.

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że Gwiezdne Wrota wisiały kiedyś na domenie gildia.net i z Kubą Niegowskim, prowadzącym GW rozmawialiśmy nawet o połączeniu naszych serwisów. Ostatecznie jednak różnice w poglądach na to co tam miałoby się znajdować były za duże. I chyba obu stronom wyszło to na dobre.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej