trawa

Autor Wątek: Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi  (Przeczytany 3910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Puchacz

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« dnia: Kwiecień 11, 2005, 06:27:35 pm »
Na początek zaznaczam, że na jakąkolwiek prośbę mogę temat odkleić - poprostu moim zdaniem taki temat się przyda i pozwoli uniknąć 1287 tematów o podobnych rzeczach (a jest już 36 stron tematów, na których nikt nie pisze, w tym po 5-6 na każdą armię [tematów, nie stron ;)]).

Otóż zastanawiam się aktualnie nad trzema armiami, gdyż właśnie osiągnąłem moimi High Elfami pułap 2000 punktów, co mnie zadowala.

1. Ogry. Podobają mi się figurki, nie podoba mi się ilość modeli w armi i mały AS. Co o niej sądzicie?

2. Lizardmeni. Cholernie podoba mi się Slann, nie podobają mi się skinki. Da się złorzyć armię bez skinków (tzn. wiem, że się da, tylko czy to może coś powalczyć)?

3. Skaveni. Nie podobaja mi się, i to bardzo, clanraci. Reszta spoko.

Którą z tych armi mi polecacie? Dodam tylko, że chciałbym jakiejś nowośći po graniu samą kawalerią HE.
he Warp Team - nadchodzi zagłada!

Offline asgard

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2005, 06:38:24 pm »
zbieraj HE bo jak rozumiem masz 2000p. ale mozliwosc wystawienia jednej rozpiski??
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline yoorak

Re: Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2005, 06:56:54 pm »
Cytat: "Puchacz"
Którą z tych armi mi polecacie? Dodam tylko, że chciałbym jakiejś nowośći po graniu samą kawalerią HE.

pomysl troche nad rozpiska na piechocie, nie wszystko musi  byc w internecie, wykaz sie kreatywnoscia i zloz sam jakas roste.

Offline Lizard-boy

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2005, 07:57:25 pm »
Ja polecam lizaki (sam zbieram) a twoje podejście jest troszke nie słusznae bo slan jest denny ponieważ opłaca się go tylko wystawiać w drugiej generacji a to już bez magicznych przedmiotów 460 pkt kosztuje :(
Skinków też bardzo nie lubie, ale sam gram ~50-70 skinków. Na turniejach to bardzo denerwuje przeciwników :P (nigdy nie zapomne jak skinki były w walce wręcz z Chaos dwarfickim bohaterem i zdjęły go w pierwszej turze walki :) [miałem przedmiot Bane Head czyli 1 zadany wound = 2 woundy u wybranego bohatera] no albo jak skinki ze strzelania giganta zdjęły)
Co do saurusów to je ubustwiam (chyba jedna z lepszych piechot) no ale zazwyczaj nie dochodzą do przeciwnika bo mają mało ruchu i są wystrzeliwane :P a z resztą jak wystawiasz scar veterana (co jest obowiązkiem) z dwoma błogosławieństwami to sauruski idą w rare :( (niestety) [dlatego ich nie wystawiam]
No i jak chciałbyś zbierać lizaki to odrazu mówie że teradony i salamandry to podstawa (bo stegadon jest średni ze stubbornem 5 :| a w specialach to chyba że kroxy, ale ja też kameleonki wystawiam :D )
jazda u lizaków jest denna i tyle no chyba że jakiś większy klocuch

no ale siem rozpisałem zbieraj lizaki bo są dobre jak trochę pokombinujesz ;)
erdecznie pozdrawiam wszytkich fanów WARHAMMER FB!!!!

Offline Manfred

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2005, 08:49:22 am »
ogry gram ogrami ludzie mówią że ciężko tym grać i że wogóle plewne są ale w domowym zaciszu często gram z kumplami różnymi armiami więc można troche potrenować i idzie mi całkiem nieźle udaje mi się remisować czasem nawet wygrywać z imperium z ogrami puki co byłem tylko raz na turnieju grałem z dwarfami szło mi całkiem nieźle dostałem masakre od Sylvanni i gobosów wygrałem z TK i CHD i zremisowałem z Eshinem i beastmenami ale przez rzut na woundowanie 13 trafieniami leadblacherów w klocek pestigorów z geńkiem 0 woundów :(  z racji iż był to mój 1 turniej ogrami uważam ze jednak da się tym grać
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline SkaVen6

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2005, 09:05:30 am »
Lizaki są ciekawe, ogry są ciekawe, to chyba 2 najlepsze wybory jeżedli grałeś kawalerią i chcesz to zmienić. Ale lizaki bez skinków kiepsko widzę  :? A moim prywatnym zdaniem leadbelcherzy są kiepscy grałęm przeciw nim z 5 razy, zawsze ich zamiatałem, puszczą się przed nie jakiś szmelc i daje im wybór albo strzelą albo zarwą szarżę od tego szmelcu, nie strzelając a po chwili szarżę od czegoś mocnego. Albo strzelą, a póżniej i tak zarwą szarżę od czegoś co ich ściągnie. A misfire na leadbelcherach jest bardzo przyjemny dla przeciwnika :> Uwielbiam patrzeć jak 5 leadbelcheró (lepiej wystawiać po 2, 3) wali salwę w psy albo inne wilki, i dostaje póżniej 4 rany od misfire :> Ja tracę 30pktów, ogry 55, a za chwilę szarża i ogry tracy cały reg, a żeby było fajnie po misfirze łatwiej zrobić outnumber.
Hunter za to jest wielozadaniowy i twardy jak holera.
A szczerze ze wszystkich potworków biegających na 6" wybieram kroxigory  :badgrin:
eek & Destroy

Offline karlee

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2005, 09:08:53 am »
Tak, tez radzilbym zbierac dalej HE. Przeciez nie sama jazda czlowiek zyje. Masz u HE jeszcze tyyle roznych oddzialow, tyle ciekawych taktyk!
EACE, LOVE AND WFB

Offline Puchacz

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2005, 01:05:29 pm »
Ależ ja nie zamierzam porzucić HE, co to to nie... Tylko chcę zbierać dwie armie naraz, coś kupię z tego, coś z tego.
Chyba jednak zdecyduję się na lizaki. Ogry mi się podobają, ale coś ich mało. A skaveni nie, bo clanraty (a zwłaszcza ich stopy ;)) są obleśne.
he Warp Team - nadchodzi zagłada!

Offline SkaVen6

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2005, 01:22:16 pm »
Mam nadzieję, że apmiętasz, że mam armię lizaków na 2000+ na handel :>
eek & Destroy

Offline Lizard-boy

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2005, 02:16:09 pm »
ja mam slana do sprzedania  :lol: (pomalowanego tak na 4+)

kroxigory to na tyle są dobre że mogą szarzować przed stojący przed nimi oddział skinków a tak to jestem za terradonami. jak ktoś ich nie wystawia to cienko, to jest podstawa minium 2 oddziały po 3, i wtedy maszyny wymiatasz (tylko trzeba to dobrze rozegrać, co jest trudne :P, ale jak wiedziesz oddziałem z bravem to masz 10 ataków z siłą 4 a jak nie walczysz to se strzelasz, no i runing atack jest fajny :), ale też ryzykowny )
Ostatnio na turnieju wystawiałem 1x3 1x3 1x4 terradony :]. Chameleonki są fajne, przynajmniej dla mnie (ale to nie to co waywatcherzy) ale mają tam fajne zasady... i fajnie się je maluje :)

Ja za to własnie w grudniu zacząłem HE zbierać :)
erdecznie pozdrawiam wszytkich fanów WARHAMMER FB!!!!

szafa@poznań

  • Gość
Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2005, 02:42:55 pm »
Cytat: "Lizard-boy"
 nigdy nie zapomne jak skinki były w walce wręcz z Chaos dwarfickim bohaterem i zdjęły go w pierwszej turze walki :) [miałem przedmiot Bane Head czyli 1 zadany wound = 2 woundy u wybranego bohatera


toś chyba powałował ostro - rany zadane przez posiadacza bne heada wybranemu herosowi licza sie podwojnie...albo się mylę?

Cytuj
1. Ogry. Podobają mi się figurki, nie podoba mi się ilość modeli w armi i mały AS. Co o niej sądzicie?
to se nie pograsz - chyba ze jakis chory ofens na gnoblarach...

Cytuj
2. Lizardmeni. Cholernie podoba mi się Slann, nie podobają mi się skinki. Da się złorzyć armię bez skinków (tzn. wiem, że się da, tylko czy to może coś powalczyć)?
szczerze? bez maluszków nie pograsz lizardami...
Cytuj
3. Skaveni. Nie podobaja mi się, i to bardzo, clanraci. Reszta spoko.
no bez klnaratów to se nie pograsz chyba ze czysty klimatyczny clan eshin na smych skirmiszerach...

Offline Sigmar

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2005, 03:48:14 pm »
Wybierając pomiędzy Ogrami, Lizardmenami, a Skavenami wybrałbym Ogry. Lizardmeni wogóle mnie nie interesują, Skaveni to dośc ciekawa armia lecz stojąca po stronie zła  ;), a Ogry bodajże są neutralne.

Ja przymierzam się do zbierania Bretonni, ale Bretonni w połowie składającej się z piechoty.

Offline Lizard-boy

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2005, 04:33:38 pm »
to było tak że jeden skinek zadał 1 wounda bohaterowi który ma 2 woundy. Bane head działa tak że przed bitwą wybierasz se bohatera na który przedmiot działa i zadane mu woundy się dublują czyli 1=2; 2=4 etc :D
Lizaki są dobre i fajne teraz z resztą wychodzi tam coś tam i będą jakieś nowe modele(będzie chyba działko jakieś tam strzelające dwa razy na ture czy cuś) zasady i w ogóle....no i ze skavenami będą walczyć :) (nie jestem w to za bardzo wtajemniczony ;) ) Ogrów bym nie zbierał bo są z wyglądu głupie (no chyba że ktoś sadło, smalec i pulpety lubi, i jak dla mnie jest wiele fajniejszych, mocniejszych armii), a skaveny to dużo kasiory wydasz na nie bo tego jest od cholery :?
no i niestety stwierdzam ponownie że Lizardmeni bez skinków po prostu na polu bitwy nie istnieją (chyba że ze 3 kloce saurusów po 20 szt, i zamiast scar veterana skink chiefa... :| )
erdecznie pozdrawiam wszytkich fanów WARHAMMER FB!!!!

Offline piko

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 12, 2005, 06:07:47 pm »
Ja na twoim miejscu gral bym ogrami. Kupujesz batalion i masz polowe armii i kilo zabawy. Wszystko z batalionu sie przyda nawet leadbelhers.
duzo jednak zaplacisz za herosow gorgerow i yeetisow. Wcale ich tak malo nie masz. Ja na dwa tysiace mam ich 22 (liczac z yeetis i gorgers)

Offline Lizard-boy

Jaką armią grać - pytania dotyczące wszelkich armi
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2005, 06:34:41 pm »
lizaki :P......... (mimo że nie ma batalionu)
a zastanawiałeś się, że WE mogą być przeięte jak wyjdzie ich nowa edycja? :D  :?:
erdecznie pozdrawiam wszytkich fanów WARHAMMER FB!!!!

 

anything