Autor Wątek: [wh40k] Space mariany na 500p  (Przeczytany 3929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szatanista

[wh40k] Space mariany na 500p
« dnia: Kwiecień 14, 2005, 01:09:28 am »
HQ                       [70pt]
Leader
plasma pistol
lightning claw

Troops
2x Space marine tactical squad    [158+158=316pt]
7 marianów w kazdym
veteran sergant
1x missle launcher
1x flamer
krak/frag granades

Elites
Dreadnought          [115pt]
multi melta

total pts=501
miniatures in army 16

chciałem bardziej dopakować dreda ale mi już niestarczyło punktów żeby sie w 500 zmieścić.
jeśli chodzi o taktyke to dred do przodu, jedne marinsy do przodu, drugie marinsy stoją i strzelają, dowódca pałeta sie dookoła i próbuje coś ustrzelić z plasmy albo wręcz kogoś zabić

jak będe powiększał armie do 1000 pt to wstawiam lepszego generała i termosy, warto?
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Asmodean

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2005, 07:42:32 am »
eee... widzę, że jeszcze słabo się znasz więc spróbujmy od początku :

Cytuj
HQ [70pt]
Leader
plasma pistol
lightning claw


nie wiem skąd wziąłeś tą jednostkę (chyba ze starego kodeksu) ale już nie obowiązuje. Jak chcesz wystawić HQ w wersji minimalnej to najlepiej małego 2-woundowego kapelana z bolt pistolem to wyjdzie za 86 pts a gość będzie miał power weapon i 5 ataków w szarży

Cytuj
Troops
2x Space marine tactical squad [158+158=316pt]
7 marianów w kazdym
veteran sergant
1x missle launcher
1x flamer
krak/frag granades


kraki można sobie odpuścić, fragi też, chyba że chcesz nimi szarżować. Jako, że to oddział wybitnie do strzelania to też im ich nie potrzeba. Zamiast flamera plasma, missile launcher może być aczkolwiek lascannon jest lepszy (rozumiem że masz dwa pudełka tacticali i po prostu masz te figurki co w armii napisałeś), veteran bez dodatkowego sprzętu to strata punktów chyba, że grasz BA albo FT

Cytuj
Elites
Dreadnought [115pt]
multi melta


daj mu koniecznie chociaż extra armour żeby w kazdej turze mógł iść, bo inaczej dostaniesz stuna i będzie stał, zamiast melty fajnie działa Assault cannon(bardzo uniwersalny) albo lascannon, melta ma relatywnie mały zasięg w zasadzie jest lepsza od lascannona dopiero poniżej 12", a że dread podejdzie tak blisko to bardzo optymistyczne założenie

ogólnie na 500 pts to ciężko coś sensownego złożyć, na 1000 pts to termosów się chyba jescze nie opłaca, zastanowiłbym się nad assault squadem i jakimiś Traitami dla armii

pozdro!
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Cisza

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2005, 10:34:17 am »
Ja bym proponował coś takiego:

Mała Chapla bpistol crozious jumppack  fraggrenades 107
/leci do HtH/

Dread  AssaultCannon, Stormbolter, Extra Armour, Smoke Lauchers 113

Tactical(5)
3xbolter, lascanon, plasmagun - 100
/niech stoja i strzelają zza covera/

Tactical (7)
meltagun (lub plasmagun rapidujący)
Vetera Sergant power fist  - 145
/idą bić, może dojdą/

całość za 465 pkt więc za resztę można dopakować Chaplę lub dać DropPod dla Dreada lub z 2 marinsów dokupić...
albo pokombinować jak zrobic wolne 80 pkt żeby zmieścić LandSpeedera Tornado z AssaultCannonem  :badgrin:
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline Szatanista

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2005, 08:46:30 am »
z tym kodeksem to niestety prawda, póki co mam sciągnięty z internetu bo nie niestać narazie, za kilka tygodni będe miał nowy.

Cytuj

rozumiem że masz dwa pudełka tacticali i po prostu masz te figurki co w armii napisałeś


narazie mam 7 tacticali z których 5 dostałem razem z zestawem farbek i niemiałem wyboru w tym jak ich skleić i jeden jest już z missle launcherem i jeden jest już z flamerem, reszte kupiłem w blisterze i też jeden miał flamera.


btw. kiedy będzie nowa edycja zasad? bo jeśli za kilka miesięcy to nieopłaca mi sie kupować zasad i kodeksu
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Cisza

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2005, 08:50:15 am »
Cytat: "Szatanista"
narazie mam 7 tacticali z których 5 dostałem razem z zestawem farbek i niemiałem wyboru w tym jak ich skleić i jeden jest już z missle launcherem i jeden jest już z flamerem, reszte kupiłem w blisterze i też jeden miał flamera.


No cóż... to skonwertuj w takim razie te flamerki. Chyba, ze nie chcesz i wolisz wystawić składy z nimi właśnie. A jesli grasz z kumplem to możesz się umówić i zaproxowac nimi inne bronie przecież.
rey and silent as death, it stood watching him. It was lean and powerful, tall as his shoulder and its grinning jaws and lolling tongue revealed row upone row of fangs the size of fighting knives.

Offline sokles

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2005, 08:52:30 am »
Cytat: "Szatanista"
btw. kiedy będzie nowa edycja zasad? bo jeśli za kilka miesięcy to nieopłaca mi sie kupować zasad i kodeksu


Nowa edycja z zasadami czyli podręcznik główny wyszedł niedawno, a kodeks Sapce MArinsów to ostatnio wydany kodeks także warto się co najmniej w niego zaopatrzyć, jeszcze dłuuuugo się nie zmieni.

Offline Szatanista

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2005, 09:18:31 am »
jak im je skonwertować??
narazie jestem dumny z tego że ich pomalowałem ;)
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Asmodean

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2005, 11:15:16 am »
calkiem dobrze wyglądają boltery z obciętą lufą, i doklejoną końcówką z plasma pistola
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Eman

  • Gość
[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2005, 12:02:48 pm »
Heyka !!!
Cytuj
calkiem dobrze wyglądają boltery z obciętą lufą, i doklejoną końcówką z plasma pistola

I konieczne odcietym tez magazynkiem ...
Cze !!!

Offline Asmodean

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2005, 12:39:38 pm »
racja, zamiast magazynkó można dać te od lasgunów imperialnych, są dość podobne do containment flask z plasmy
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Szatanista

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2005, 01:56:55 pm »
qrde, chyba przejde na ciemną strone mocy normalnie, przeglądałem sobie figurki i przypadkiem spojrzałem na chaosowych marianów z kosmosu. mają dużo ładnych figurek i jeszcze demony, boskość(a w zasadzie demoniczność). no i mają jeszcze jeden duży plus, demony sa takie same w wfb jak i w wh40k więc oszczędzam jeszcze na kasie bardzo. jak bylem w modelarskim i przeglądałem codex csm to było napisane że mogę wziąć 'dobrych marianów' i przerobić ich na tych złych.
więc temat jest już raczej nieaktualny
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Kensiorek

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2005, 02:02:15 pm »
i tak zaczela sie Herezja Horusa:)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Eman

  • Gość
[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2005, 02:07:16 pm »
Heyka !!!
Cytuj
więc oszczędzam jeszcze na kasie bardzo

Musisz tylko wymienne podstawki sobie zrobic ;)
Cze !!!

Offline Szatanista

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2005, 03:01:13 pm »
Cytat: "Eman"
Heyka !!!
Cytuj
więc oszczędzam jeszcze na kasie bardzo

Musisz tylko wymienne podstawki sobie zrobic ;)
Cze !!!


a będzie taka duża różnica jeśli mój bloodthrister będzie miał kwadratową czy okrągłą podstawkę?
ttp://struggletown.deviantart.com
http://myspace.com/strangecolours

Offline Bartuul

[wh40k] Space mariany na 500p
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2005, 03:02:11 pm »
Cytat: "Asmodean"
calkiem dobrze wyglądają boltery z obciętą lufą, i doklejoną końcówką z plasma pistola


Najlepsze plasmaguny robi się z imperialnych flamerów (najlepiej IG) z przodem wymienionym na plasma pistola i z obciętym zbiorniczkiem z paliwkiem. Po prostu nie do dostrzeżenia że to nie oryginał  8)  :D  :p
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

 

anything