trawa

Autor Wątek: Helmowy Jar  (Przeczytany 5979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kokos

Helmowy Jar
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2005, 05:36:27 pm »
Cytat: "Wraith"
A czy ja coś mówię, że ktoś się mnie czepia? ;)  ;)  ;) Tak sobie przecież napisałem, że przez metalowych dunlandczyków to sobie nigdy nie zagramy prawdziwego oblężenia Helmowego Jaru. :cry:


dobra skończcie ten temat... i powiedznie cos na temat TEMATU!!

Offline Wraith

Helmowy Jar
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2005, 09:36:16 pm »
Kokos, A czy my rozmawiamy nie na temat?

Przecież rozmawiamy o składach armii dobra i zła walczących pod Helmowym Jarem ;) . Podałem skład armii filmowej, a Encaitar podał ci w procentach jak do np. 10 000 odnieść liczebnie poszczegolne jednostki według książki np. 5% uruk-hai z 10 000 tysięcy to 500, 60% dunlandczyków z 10000 to 6000 itd.

Helmowy jar jak wygląda to już nie musimy pisać bo jest w filmie, książce, szkicach (sprzed filmu) na stronie GW są zdjęcia i poradnik jak zrobić HJ. Tylko znależć i zrobić.

A skoro masz już składy armii, Helmowy Jar, Scenariusz (np. ten z GW, lub opracować super wierny czyli z odsieczą, powstrzymywaniem przez Aragorna i Gimlego wojsk atakujących Rogaty Gród itp.) To o czym mamy jeszcze mówić?
iving is easy with eyes closed.

Offline Kokos

Helmowy Jar
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 20, 2005, 06:13:51 am »
Cytat: "Wraith"
Kokos, A czy my rozmawiamy nie na temat?

Przecież rozmawiamy o składach armii dobra i zła walczących pod Helmowym Jarem ;) . Podałem skład armii filmowej, a Encaitar podał ci w procentach jak do np. 10 000 odnieść liczebnie poszczegolne jednostki według książki np. 5% uruk-hai z 10 000 tysięcy to 500, 60% dunlandczyków z 10000 to 6000 itd.

Helmowy jar jak wygląda to już nie musimy pisać bo jest w filmie, książce, szkicach (sprzed filmu) na stronie GW są zdjęcia i poradnik jak zrobić HJ. Tylko znależć i zrobić.

A skoro masz już składy armii, Helmowy Jar, Scenariusz (np. ten z GW, lub opracować super wierny czyli z odsieczą, powstrzymywaniem przez Aragorna i Gimlego wojsk atakujących Rogaty Gród itp.) To o czym mamy jeszcze mówić?


dobra sory mam tez pomysł na scenariusz podobny do 1-ej misji w grze PC Władca Pierścieni Powrót Króla

Offline Kokos

Helmowy Jar
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2005, 08:53:00 am »
a czy ma ktos plany budowy Helmowego Jaru

Offline Encaitar

Helmowy Jar
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 23, 2005, 08:57:06 am »
Na stornie GW sa dosc obszerne poradniki jak to sie robi lub na www.thelastalliance.com.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Ribald

Helmowy Jar
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 23, 2005, 01:43:31 pm »
Całkiem fajną mapkę Jaru można znaleźć ponadto w opracowaniu zwącym się, o ile dobrze pamiętam, "Dwie Wieże. Filmowe postacie i miejsca"

Dostępne tylko w dobrych sklepach ;)

Natomiast co do składu armii, to chyba jednak w kontekście gry trzeba wrzucić na luz. Trudno komukolwiek z nas powiedzieć, jak Tolkien rozkładał sobie procenciki. Zwłaszcza że zdarzało mu sie już zmieniać zdanie ;)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Encaitar

Helmowy Jar
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 23, 2005, 02:16:33 pm »
Te procenty to byly tylko tak, zeby bylo obrazowo. Nic scislego. Tylko ja lubie takie dokladniejsze wyliczenia, ale co do tego to akurat jest dosc luzne.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline zarzol

Helmowy Jar
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2005, 11:57:34 am »
Raz w życiu rozgrywałem bitwqe o Helmowy Jar na pokazach modelarstwa w Łodzi. Jednak nasza bitwa to był totalny misz masz. Wystawione były wszystkie figurki jakie mieliśmy (chodziło o pokazanie jak największej liczby figsów i dużej, a wręcz ogromnej potyczki). Tak więc po stronie dobra znaleźli się dodatkowo między innymi Imrahil, Boromir, hobbici, a po stronie zła, Nazgule, trolle, haradrimowie :) . Ale było fajnie, tylko czasu nam zabrakło na dokończenie bitwy :/ .
lub Rozarius przy GameLordzie
Rozarius
Twierdza LOTR - Twierdza Lotr

Offline Pablo_von_kozlow

Helmowy Jar
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2005, 04:05:05 pm »
Cytat: "zarzol"
Raz w życiu rozgrywałem bitwqe o Helmowy Jar na pokazach modelarstwa w Łodzi. Jednak nasza bitwa to był totalny misz masz. Wystawione były wszystkie figurki jakie mieliśmy (chodziło o pokazanie jak największej liczby figsów i dużej, a wręcz ogromnej potyczki). Tak więc po stronie dobra znaleźli się dodatkowo między innymi Imrahil, Boromir, hobbici, a po stronie zła, Nazgule, trolle, haradrimowie :) . Ale było fajnie, tylko czasu nam zabrakło na dokończenie bitwy :/ .


Sigmarze!! byłem wtedy na festiwalu modelarstwa panowie wy to robiliscie w autobusie??

wracajac do warszawy mortimer coś wspominał o zrobieniu helmowego jaru. na nastepny festiwal modelarstwa ale zobaczymy jak to wyjdzie. w kazdym razie technika robeinai miałą byc z tych cegiełek co minas Tirith. kto był na młotku w warszawie, festiwalu modelarstwa w łodzi ten wie o co chodzi  :)
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline zarzol

Helmowy Jar
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 11, 2005, 10:21:51 pm »
Nie ja zajmowałem się robieniem HJ, tylko ktoś inny (sam dokładnie nie wiem kto). Nam dali tylko makietę i kazali na niej grać (więc nie do mnie pretensje co do wykonania). A to wasze MT widziałem i całkiem fajne było :).
lub Rozarius przy GameLordzie
Rozarius
Twierdza LOTR - Twierdza Lotr

Offline +Legolas+

Helmowy Jar
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:10:53 am »
A czy w HJ można zrobić taką przepaść pod tym mostkiem?
ttp://s8.bitefight.pl/c.php?uid=34953