trawa

Autor Wątek: Rozpiski band  (Przeczytany 322611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Rozpiski band
« Odpowiedź #2160 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:46:16 pm »
http://1stcompany.mojeforum.net/viewtopic.php?t=116

Tam jest moja rozpa undead, z którą pewnie wyskoczę na oMTH... co mi tam - nigdy się nie kryłem z ratingiem i rozpiską:D

Ostach, halabarda i łuk na necro to kijawa opcja... a dregom warto dawać miecze - szybciej wbiją xp i mniejsza szansa na ich zgon w początkowym etapie tej gry. Necro to koleś, którego zadaniem jest trzymanie się ZA pierwszą linią i łuk mu styknie, aczkolwiek jest to w połowie wywalenie pkt... krótki był by chyba lepszy bo pojedynczy strzelec z bs3 i s3 jest na nic...

Wampirowi można dać tarcze i L.armour -sam tak grałem ponad 6 lat... ale teraz uważam, że równie dobrze można to dokupić - w sumie nigdy mi się nie przydały te ekwipunki:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Vatt'ghern

Rozpiski band
« Odpowiedź #2161 dnia: Wrzesień 17, 2007, 09:51:17 pm »
Mistrz wyreczyl mnie w tym, co sam zapomnialem napisac. Oczywiscie TRZEBA kupic po pierwszej bitwie healing herbs.

Nawet nie zwrocilem uwagi, ze nie mozna dac assasinowi w pierwszej grze L.Bowa... No coz, w takim razie kupi sie w drugiej, a przynajmniej przez jedna gre bedziemy pozbawieni dylematu: isc do zwary, czy strzelac.

Offline GorkaMorka

Waaagh!
« Odpowiedź #2162 dnia: Wrzesień 23, 2007, 02:47:45 pm »
Rozpocząłem moją przygodę z Mordheimem od bandy Reiklandu lecz szybko straciła moje zaufanie. Teraz gram Zielonoskórymi i powiem, że są w pełni nie obliczalni.

Moja rozpiska wygląda następująco:

WarChief 88gc
free dagger, axe, club(hammer dla klimatu)

2xBig'Un 2x48gc
free dagger, axe, club

Shaman 50gc
free dagger, bow

3xGoblin 3x17gc
2x dagger

Squig 15gc

Troll 200gc

500gc
Rating: 105

Po 2 grach mam 3 squigi i 4 gobliny(3 z short bow i 1 z podderem) a reszta bez zmian no może jeden Big'Un nie może bbiegać  zracji zmiażdżonej nogi;( ale bywa...

Będę wdzięczny za rady i konstruktywne opinie...

Offline MK

Rozpiski band
« Odpowiedź #2163 dnia: Wrzesień 23, 2007, 06:20:05 pm »
Jak dla mnie słabe. Gobliny to mięso armatnie - giną od byle pierdnięcia ;). Wymień je na orki. I daj szamanowi drugą broń do hth, a wywal łuk, ma przecież czarować.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline gumol

Rozpiski band
« Odpowiedź #2164 dnia: Wrzesień 23, 2007, 08:04:15 pm »
Kiepska ta rozpiska.

1. Orki są znacznie silniejsze od goblinów. Wyższa wytrzymałość, wyższy WS, wyższe Ld, mogą zostać herosami... A to wszystko za 10 pkt. :D

2. Po co Ci jeden pomodor ? Na dopchanie ? Squigi są jak nurglingi - silne w kupie :D

3. Po co ci łuk na szamanie ? Praktycznie wszystkie czary orkowej magii można sensownie wykożystać, a jednym łukiem nie za wiele zdziałasz.

4. Jak ja nie lubie zestawu "2xSztylet"... Pomyśl nad czymś klimatyczniejszym ;)


Pozdrawiam i życzę sukcesów w dalszych grach.
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline GorkaMorka

Rozpiski band
« Odpowiedź #2165 dnia: Wrzesień 23, 2007, 09:55:56 pm »
Dzięki wielkie...
A co sądzicie o Fanatyku??

Offline gumol

Rozpiski band
« Odpowiedź #2166 dnia: Wrzesień 24, 2007, 08:43:21 am »
Dobrze jest zrobić z goblina fanola jak mu się ataki rozwiną. Wtedy ma 4 araki (2A x2 za frenzy) z siłą 5, do tego każdy W = 3d W. To po prostu kosi przeciwników.
Raz grałem na fanatyku w początkowej rozpie. Podleciał do krasnoludzkiego slayera, siekną mu kulą przez łeb i go zabił (sam, w jedną ture).
Poza tym fanatycy są klimatyczni :D

Dla porównania zamieszczam moją rozpiske na trollu:
1 Boss @ 85 GC
     Free Dagger; Axe (x1)

1 Big 'Un @ 45 GC
     Free Dagger; Axe (x1)

1 Big 'Un @ 45 GC
     Free Dagger; Axe (x1)

1 Shaman @ 43 GC
     Free Dagger; Club (x1)

1 Troll @ 200 GC

1 Boyz @ 28 GC
     Free Dagger; Club (x1)

3 Goblins @ 54 GC
     Free Dagger; Club (x1)

Warband Rating: 120
Number of models: 9
Total Warband Cost: 500

Pozdrawiam
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline GorkaMorka

Rozpiski band
« Odpowiedź #2167 dnia: Wrzesień 24, 2007, 10:57:58 am »
Właśnie się zastanawiałem nad rozwojem bandy i analizowałem użycie fanatyka :D i widzę że się przydaje... mam takiego jednego Goba, który po 2 walkach ma już 2A więc sądzę że sie nada na Fanatyka :p Gdzie mogę znaleść opis działania grzybków Night Goblińskich?  Dzięki za rozpiske  
 przyda się do dalszego kminienia...a i zagram nią coś...  ;) biorę się za makiety


A tak swoją drogą co powiecie w kwestii Karnawału Chaosu, co się opłaca a co nie i jak waszym zdaniem powinna wyglądać startowa rozpiska do KC?

Offline gumol

Rozpiski band
« Odpowiedź #2168 dnia: Wrzesień 24, 2007, 01:03:56 pm »
Szczegółowy opis sprzętu fanola jest w zasadach bandy orków ;)

Co do karnawału - jest temat poświęcony tej bandzie, w nim znajdziesz wiele cennych informacji.

Pozdrawiam
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline Kapitan_Hak

Rozpiski band
« Odpowiedź #2169 dnia: Wrzesień 24, 2007, 05:38:17 pm »
Cytat: "MK"
Jak dla mnie słabe. Gobliny to mięso armatnie - giną od byle pierdnięcia ;). Wymień je na orki.


Fakt, orkowie mocniejsi w statystykach, ale bez przesady - gobosy wcale takie plewne nie sa. Raz, ze koszt tylko 15 gc, dwa, ze staty nienajgorsze (maja w koncu na ten przyklad po 3 S, T i BS), trzy, ze do routa licza sie jako 1/2 modelu (!), cztery, ze maja klimat, animozje i co to za banda o&g bez nich ;)?

Wierzcie mi, te male zielone gnojki potrafia niezle namieszac.

Offline BuXi

Rozpiski band
« Odpowiedź #2170 dnia: Wrzesień 24, 2007, 05:45:52 pm »
Cytat: "gumol"

Raz grałem na fanatyku w początkowej rozpie. Podleciał do krasnoludzkiego slayera, siekną mu kulą przez łeb i go zabił (sam, w jedną ture).
Poza tym fanatycy są klimatyczni :D


Agrrr **** ***** **** *****  i tyle mam do powiedzenia na ten temat -.-

Gumol, żądasz klimatu a sam masz goby z pałą i sztyletem... ale to nie  zmienia faktu że na niezwykłym farcie i moim braku umiejętności wygrałeś... (ja się jeszcze odegram.... )

Offline MK

Rozpiski band
« Odpowiedź #2171 dnia: Wrzesień 24, 2007, 07:00:48 pm »
IMO pała to klimatyczna broń dla goblina  :D.
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline gumol

Rozpiski band
« Odpowiedź #2172 dnia: Wrzesień 24, 2007, 08:48:44 pm »
Moim zdaniem też. Klimat nie polega na robieniu z każdego modelu choinki, tylko na uzbrajaniu tak, jak pasuje.

Wygrałem z tobą na farcie ? Kiedy ? :P

Pozdrawiam
uba (WKW)

Turniej jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz na co trafisz.

Big -> Bigger -> Big'un

Offline nahar

Rozpiski band
« Odpowiedź #2173 dnia: Wrzesień 27, 2007, 08:35:13 pm »
Tak przy okazji dyskusji o garłaczach i oMth.

Gdybym grał to bym wystawił:

Marienburg

Kpt, sword, Brace of Duelling Pistols [120]

Champion, mace, Brace of Duelling Pistols [88]

Champion, hammer, Brace of Duelling Pistols [88]

Młodzik, halabarda [25]

Młodzik, pałka [18]

3x strzelec,garłacz, młot [58 x3= 174]
2x żołnierz, młot [28 x2= 56]

Warlock [30]

Właściwie to trochę na pałę, ale wierzę w nich. Jak się nie dadzą w pierwszej bitwie (po to jest Warlock, ma mały RT wiec mieszczę się poniżej 100, ciężko złożyć rozpiskę poniżej 100 liczniejszą niż moja, no a na strzelanie 11 raczej mają powyżej 100).

No bo jeszcze można zamiast 3 garłacza dać Assasinkę. Ale magia trzech luf z gwoździami bardziej do mnie przemawia. No i RT niski.




Razem 599 gc

Modeli 11

RT 98
paweł

Offline Motorek

Rozpiski band
« Odpowiedź #2174 dnia: Wrzesień 27, 2007, 09:27:03 pm »
Przydałyby Ci się ze dwa łuki , żeby móc prowadzić walkę ogniową na większy dystans, ewentualnie ostrzeliwać wroga, który nie posiada broni strzeleckiej. Blundery są dobrym straszakiem, ale są cholernie losowe, wiele zależy od tego w jakim momencie strzelisz i jak będzie ustawiony przeciwnik, a po ich odpaleniu możesz mieć problem jeżeli nic nie zdziałają.
Zależy jeszcze jakie czary wylosujesz na Warlocku. Hmm chyba wolałbym Assassina z łukiem. Halabarda jakoś średnio mi pasuje do Młodego, no chyba że chłopak będzie biegał po mieście i dobijał wszystko co leży i choć trochę się jeszcze rusza.
IMO za dużo niewiadomych i losowości.

 

anything