Autor Wątek: Rozpiski band  (Przeczytany 317150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline survman

Rozpiski band
« Odpowiedź #2220 dnia: Styczeń 10, 2008, 05:32:33 pm »
dzieki za krytykę ;) choc verminy i NR mają w planach na początku stanowić 2 fire basey(póżniej kupujemy inną broń) reszta kosi w CC. dzięki za docenienie czarownika, to ma być mały suprise dla przeciwnika. chyba sympatyczny ;)

Offline barker_s

Rozpiski band
« Odpowiedź #2221 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:46:51 pm »
Witam.

Wreszcie udalo mi sie zdobyc pierwsza bande do Mordheim i mam nadzieje, ze uda mi sie ja wkrotce sprawdzic w boju. Wiedze teoretyczna na temat gry mam dosc spora, ale z praktyka jestem na bakier, wiec powiedzcie mi co sadzicie o takowej rozpisce:

Witch Hunters:

Kapitan WH - miecz, kusza
Witch Hunter 1 - miecz, para pistoletow
Witch Hunter 2 - topor, palka (co prawda model ma w oryginale pochodnie, ale jest ona metalowa, wiec przyjalem, ze mozna by nia tez przygrzmocic heretyka w leb :P ).
Witch Hunter 3 - miecz
Warrior Priest - 2 x mlot
2 x Flagellants - cep
5 x Warhounds
Elf Ranger - jako najemnik

W Army Builderze to wychodzilo razem jakies 499 gc.

Taktyka jest taka, ze po bitwach kolejno dozbrajalbym moich wojakow (jakies kusze, pistolety, dodatkowy mace dla tego WH z samym mieczem) oraz wymienialbym Warhoundy na Zealotow badz Flagellantow. Do tego, o ile sakiewka pozwoli, wiecej najemnikow (Halfling, Gladiator, Ogr... moze jeszcze Tilean Marksman jak dostane gdzies dobry model).

Offline Skavenblight

Rozpiski band
« Odpowiedź #2222 dnia: Styczeń 11, 2008, 10:58:32 pm »
Zmieściłeś się w kasie? AB się nie pomylił? :shock:
Bo rozpiska jest owszem, ładna... standardowa dość, ale ładna.
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline barker_s

Rozpiski band
« Odpowiedź #2223 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:23:19 pm »
Zaraz jeszcze policze recznie :D .

Kapitan - 60, kusza - 25, miecz - 10 (95)
WH1 - 25, miecz - 10, gnaty - 30 (65)
WH2 - 25, topor - 5, palka - 3 (33)
WH3 - 25, miecz 10 (35)
WP - 40, 2 x mlot - 6 (46)
2 x Flag 80, 2 x cep 30 (140)
5 x Warhound - 75
Elf Ranger - 40

95+65+33+35+46+140+75+40  = 529

Aj, niedobrze. Albo pamiec mnie zawiodla, albo cos bylo nie tak z AB (glowe bym sobie dal uciac, ze jak robilem te rozpiske to wszystko bylo ok). Nic to, w takim razie rezygnacja z elfa i najecie go po pierwszej bitwie (to +/- 1 na kosci w eksploracji jest zbyt kuszace :D ).
Hmm, jak teraz na to patrze, to wtedy najprawdopodobniej nie dalem broni flagasom, dlatego zmiescilem sie w 499 gc.

Offline Skavenblight

Rozpiski band
« Odpowiedź #2224 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:27:36 pm »
No właśnie, coś było nie tak ;)
To zostaje 11?
Może weź komuś coś obetnij i niziołka weźmiesz... wtedy miałbyś 13. Zależy, czy chcesz dużo strzelać czy nastawiasz się na walkę wręcz... według swojej koncepcji bandy wybierzesz, co Ci się podoba :)
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline barker_s

Rozpiski band
« Odpowiedź #2225 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:34:11 pm »
Ma koncepcja jest taka, ze (moim zdaniem przynajmniej) hunterzy nie sa w niczym najlepsi, wiec powinni nastawic sie na elastycznosc i byc przynajmniej 'dobrzy' we wszystkim :P . Jak to sie sprawdzi w praktyce to zobacze kiedy uda mi sie namowic wreszcie kumpla na gre badz tez poznam kilku graczy z okolicy.

Edit:
Aha, a o niziole juz myslalem i na pewno go przygarne ;) , jednak elf ma pierwszenstwo. Zastanawiam sie rowniez nad arabskim kupcem. Wypatrzylem nawet fajny model na Reaperze - http://www.reapermini.com/FigureFinder#detail/02447

Offline Skavenblight

Rozpiski band
« Odpowiedź #2226 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:57:46 pm »
Co do arabskich kupców z Reapera, to Kapitan_Hak ma takiego [tzn. ja teraz mam, bo go malowałam ;)] - http://www.reapermini.com/FigureFinder#detail/02433
Zaciera rączki z udanego interesu :D Dość podła figurka w malowaniu, jeśli akurat rozwala Ci się pędzelek, ale bardzo fajny i sympatyczny na koniec wychodzi.

Wcześniej myśleliśmy o tym - http://www.reapermini.com/FigureFinder#detail/02426 ale wygląda bardziej jak czarodziej niż jak kupiec.

Jako ochroniarza ze skilla Hak kupił ostatnio jakąś panienkę, też stylizowaną na Daleki Wschód. W ogóle na najemników Reaper [zwłaszcza DHL, bo Warlord to bardziej już pod konkretną grę są figurki] robi najlepsze modele, moim zdaniem.

[na arabskich kupców polecam przeszukać kategorię "Turban", będzie szybciej ;)]
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline barker_s

Rozpiski band
« Odpowiedź #2227 dnia: Styczeń 12, 2008, 12:14:27 am »
Heh, pierwsze co zrobilem szukajac kupca to przeszukalem kategorie 'turban' i 'arab' ;) . Ja zostane jednak przy tamtym. Moze jest nieco zbyt przepakowany jak na swoje WS, ale ma sakiewke przy pasie, wiec kupiec bedzie jak znalazl.

Poza tym gdyby przyszlo mi malowac tego kupca ktorego ma Hak, to bylaby masakra nie sztuka :P . Za malo 'wystajacych' czesci, nie umialbym go fajnie zrobic przy moim poziomie malowania.

Btw - bedziesz mogla rzucic na forum zdjecie tego pomalowanego kupca? Najlepiej na galerie albo priva, bo tu juz i tak sie maly offtop zrobil :P .

Offline Skavenblight

Rozpiski band
« Odpowiedź #2228 dnia: Styczeń 12, 2008, 10:27:53 am »
No, kupiec rzeczywiście był podły w malowaniu, a offtopa zakończmy faktycznie, bo się moderator rozzłości [na samego siebie w dodatku ;)].
Fotki wrzucę, jak skończę pierwszy rzut najemników [kupiec, Tilean, niziołek złodziej] i jak Hak porobi im zdjęcia [pewnie w środku przyszłego tygodnia].
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline barker_s

Rozpiski band
« Odpowiedź #2229 dnia: Styczeń 12, 2008, 11:07:19 am »
Z checia zobacze jak Ci to wyszlo. Szczegolnie jestem ciekaw tego kupca ;) .

A tak bardziej on-topic, chetnie przyjme jakiekolwiek sugestie i spostrzezenia na temat mej rozpiski. Moze ktos juz gral czyms podobnym i moze powiedziec czy przyjemnie sie to prowadzi?

Offline ziopal

Rozpiski band
« Odpowiedź #2230 dnia: Styczeń 12, 2008, 07:20:37 pm »
A oto moja (może) przyszła rozpiska Reiklandu (co prawda chcialem grać eshinem ale są już zajęci w klubie w którym będe grał)

1 capitan ()
miecz i tarcza, 2 pistolety

1 mistrz (50)
miecz i tarcza/puklerz

1 mistrz (45)
halabarda

2 młodzików (40)
1 pałka
2 pałki

4 marksman (160)
longbow

2 marksman (100)
kusza

koszt:500
modele:11

Prosze o "konstruktywna" krytykę...
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

Offline snajk

Rozpiski band
« Odpowiedź #2231 dnia: Styczeń 12, 2008, 07:40:26 pm »
Capitan na pistoletach = capitan w walce... co może doprowadzić do jego śmierci... a strata capitana boli... Mistrzowi zamiast tarczy lepiej sztylet lub drugi miecz lub cos innego do walki wręcz 8) ... jednak ten save z tarczy (6+)... na dużo się nie przyda...

To tyle ode mnie...

Offline ziopal

Rozpiski band
« Odpowiedź #2232 dnia: Styczeń 21, 2008, 06:33:21 pm »
no to kapitan kusza a za to mistrz dodatkowy miecz (zamiast tarczy/pulerza)
Prosze o szybką krytykę co pozmieniać bo za tydzień kupuje i od razu robie.
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

Offline snajk

Rozpiski band
« Odpowiedź #2233 dnia: Styczeń 21, 2008, 07:58:56 pm »
W sumie może być... musisz przetestować rozpiskę... jedynie co może bym zmienił to skasował tarczę u capitana... ale z kuszą i tak ma za zadnie raczej stać z tyłu niż pchać się do walki...

Pozdrawiam..

Offline Khogall

Rozpiski band
« Odpowiedź #2234 dnia: Styczeń 22, 2008, 07:47:45 pm »
Cytuj
za to mistrz dodatkowy miecz

NIE! Marnowanie 10gc. Jakiekolwiek tansze combo (miecz + palka/topor) jest lepsze niz 2x miecz. Pragne zauwazyc, ze dwoma mieczami NIE MOZNA parowac, przez co tracimy specjalna wlasciwosc przedmiotu. Polecam miecz + topor. Dobre krytyki na obu atakach + parowanie za 15gc to wg mnie uczciwa cena.

K.
img]http://img124.imageshack.us/img124/3803/asianlv9.png[/img]
http://www.krolowamorz.yoyo.pl

 

anything