Gildia Historii (www.historia.gildia.pl) > Forum Historii

Podboje McArtura czy udałoby mu się????

<< < (3/9) > >>

Kronos[CS]:

--- Cytuj ---Wiesz, ja mogę teraz napisać, że Japończycy, którzy później dostali od Mac Arthura, dostali łomot ponieważ mieli obiecane wsparcie, lecz go nie dostali. Ale to nie przekreśla ich geniuszu.  

--- Koniec cytatu ---


Czytalem w focusie  ;)  :D


--- Cytuj ---Proponuję poczytanie jakiejś książki z chronologią
--- Koniec cytatu ---


Już sie biore za lekture :p


--- Cytuj ---Co nie zmienia faktu, że na prezydenturę był chory i potrzebował do tego sławy wojennej. Nawet za cenę wojny atomowej.
Jakoś mojego argumentu nie podważyłeś.


--- Koniec cytatu ---


Chodziło mi o to że inni tagże byli chorzy na kandydature ! a kto wie czy kosztem zrzucania bomb atamowych (Żurkow : "Bez mojej wiedzy nie wyjedzie żaden czołg zaś gdy kiwne palcem mogą wyjechać ich tysiące" - czy to cie nie przekonuje :?: )


--- Cytuj ---A my to niby wtedy jacy byliśmy? Fioletowi? A o planie postawienia atomowej zapory na Wiśle słyszałeś?
--- Koniec cytatu ---


Byliśmy siłą trzymani przy czerwonych - zresztą wtedy wykożystalibyśmy każdą sytuacje by się wyswobodzić.


--- Cytuj ---To pewnie przez ten nadmiar ego spowodowany dużą literą w początku xywki  

--- Koniec cytatu ---
]

Chyba wszyscy to mamy  ;)  To ty nas zaraziłeś! :!:  :D


--- Cytuj ---No bo komuchy to nie ludzie. Polacy też nie. Wysadzić ich wszystkich w powietrze żeby świr mógł zostać prezydentem.
A to że potem oddzadzą to detal
--- Koniec cytatu ---


Tego nie powiedziałem i nigdy nie powiem..

Szczur:

--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Byliśmy siłą trzymani przy czerwonych - zresztą wtedy wykożystalibyśmy każdą sytuacje by się wyswobodzić.
--- Koniec cytatu ---


Taa, jasne. Jak wykorzystywaliśmy okazję to było widać przy praskiej wiośnie ;)


--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Tego nie powiedziałem i nigdy nie powiem..
--- Koniec cytatu ---


A takie odniosłem wrażenie, jak pisząc o masowym ludobójstwie dajesz kawałki 'Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.'.

Shinedredd:

--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Chodziło mi o to że inni tagże byli chorzy na kandydature ! a kto wie czy kosztem zrzucania bomb atamowych (Żurkow : "Bez mojej wiedzy nie wyjedzie żaden czołg zaś gdy kiwne palcem mogą wyjechać ich tysiące" - czy to cie nie przekonuje :?: )?
--- Koniec cytatu ---

Zgadzam się w stu procentach, Żukow był chory na sławę i władzę i aby ją zdobyć poświęcał tysiące istnień (jakbyśmy policzyli to pewnie parę milionów by wyszło). Ale fakt, że Żukow był chory, nie oznacza, że Mac Arthur był zdrowy.  :D


--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Byliśmy siłą trzymani przy czerwonych - zresztą wtedy wykożystalibyśmy każdą sytuacje by się wyswobodzić.

--- Koniec cytatu ---

Nie miałby kto wykorzystać, wszyscy Polacy leżeli by w spalonych atomem miastach albo umieraliby na chorobę popromienną.

Kronos[CS]:

--- Cytuj ---Taa, jasne. Jak wykorzystywaliśmy okazję to było widać przy praskiej wiośnie  

--- Koniec cytatu ---


Ciut wiecej wiary w Patryjotów prosze  :D


--- Cytuj ---A takie odniosłem wrażenie, jak pisząc o masowym ludobójstwie dajesz kawałki 'Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.'.
--- Koniec cytatu ---



Ale przecież Ameryka miała cały świat za soba a Rosja była praktycznie sama (oprucz marionetkowych państewek) nawet jeśli zrobiliby kontratak w odwecie za bombe (w co bardzo wątpie zwłaszcza biorąc pod uwage jej osłabienie po wojnie) to wszystkie dawne sojusze odświeżyłyby się (tak jak w przypadku  Rzeszy) tyle że przeciw Rosji.


--- Cytuj ---Ale fakt, że Żukow był chory, nie oznacza, że Mac Arthur był zdrowy.  


--- Koniec cytatu ---


Nie ale przybliża możliwośc zrozumienia obydwu poza tym Mac Arthur wiedział gdzie jest miejsce armii czerwonej (tak jak Patton czy inni mu podobni)



--- Cytuj ---Nie miałby kto wykorzystać, wszyscy Polacy leżeli by w spalonych atomem miastach albo umieraliby na chorobę popromienną
--- Koniec cytatu ---


Polska mimo wszystko nie była aż tak zależna od Rosji

Szczur:

--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Ciut wiecej wiary w Patryjotów prosze  :D
--- Koniec cytatu ---


Jestem realistą.


--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Ale przecież Ameryka miała cały świat za soba a Rosja była praktycznie sama (oprucz marionetkowych państewek) nawet jeśli zrobiliby kontratak w odwecie za bombe (w co bardzo wątpie zwłaszcza biorąc pod uwage jej osłabienie po wojnie) to wszystkie dawne sojusze odświeżyłyby się (tak jak w przypadku  Rzeszy) tyle że przeciw Rosji.
--- Koniec cytatu ---


Przepraszam, ale to co wypisujesz to skrajne brednie.
Po pierwsze to w ogóle chyba nie orientujesz się w rozkładzie sił.
Z grubsza biorąc to po stronie 'czerwonej' miałeś: Chiny, ZSRR, państwa układu warszawskiego a po stronie 'niebieskiej': USA + państwa NATO
Rzeczywistość wyglądała tak, że w przypadku wojny konwencjonalnej wojska Układu Warszawskiego miały tak dużą przewagę, że _wszystkie_ plany strategiczne zakładały możliwość powstrzymania sowietów:
a) w Francji przy ściągnięciu całości sił z Ameryki
b) poprzez atak nuklearny
Stąd też wynikła doktryna odstraszania.

A sowiecie byliby w stanie oddać po ataku nuklearnym - mieli własnych w wystarczających ilościach. Chińczyków by nawet nie potrzebowali do zakończenia cywilizowanego życia na świecie.


--- Cytat: "Cronos[CS ---"]Nie ale przybliża możliwośc zrozumienia obydwu poza tym Mac Arthur wiedział gdzie jest miejsce armii czerwonej (tak jak Patton czy inni mu podobni)
--- Koniec cytatu ---


Nie widział. Miał bzdurne mniemanie o jej słabości i możliwości bezkarnego ataku nuklearnego. Mało kto miał takie oderwane od rzeczywistości rojenia.


--- Cytat: "Cronos[CS ---"]Polska mimo wszystko nie była aż tak zależna od Rosji
--- Koniec cytatu ---


Jasne. Wcale nie była w Układzie Warszawskim i wcale nie miała trenowanego wojska do ataku na zachód.


Może zorientuj się w jakim okresie historycznym się obracasz zanim zaczniesz wypisywać posty pełne głupot po przeczytaniu jednej skrajnie stronniczej ksiązki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej