Gildia Historii (www.historia.gildia.pl) > Forum Historii

Podboje McArtura czy udałoby mu się????

<< < (2/9) > >>

Kronos[CS]:

--- Cytuj ---(uważał, że USA potrzebują szoku podobnego do tego z Pearl Habour by wreszcie skończyć z czerwonymi)

--- Koniec cytatu ---


Czy nie miał racji?? :?:


--- Cytuj ---zacznę od tego, że prezydentem był wtedy Truman i wiem jak się to pisze  

--- Koniec cytatu ---

Kończ waszmość prosze wstydu oszczęć :oops:


--- Cytuj ---Ja proszę jakiś poważny temat
--- Koniec cytatu ---


Wybacz myślałem że jak na szczura to wymagania są ok.


--- Cytuj --- jakie jest ryzyko ataku nuklearnego
--- Koniec cytatu ---


To pewne jeżeli posiadają ją takie państwa jak Iran czy Korea

Shinedredd:
Z tym MacArthurem to nie jest tak, że on jest wielki i wspaniały, a Truman był idiotą. Może i później zajmował się atakowaniem, ale wojnę zaczął od ucieczki z Filipin.
Po pierwsze Mac Arthur był może żołnierzem, ale na polityce to się nie znał. Plan zrzucenia 40 atomówek na Chiny i ZSRR (bo planowanym celem był też np. Władywostok) był, delikatnie mówiąc, chory. I nasz bohater nie miał wystarczająco wyobraźni, żeby stwierdzić do czego doprowadzi zrealizowanie jego projektu.

MacArthur był chory na prezydenturę. Umknęła mu chwała zdobywcy Japonii, więc chciał mieć przynajmniej chwałę pogromcy komuchów.
To też się nie powiodło.
A z tymi jego zwycięstwami to też coś jest nie tak - nad rzeką Yalu dostał bęcki od niedozbrojonych Chińczyków, którzy go później pogonili aż na 38 równoleżnik.

Odpowiadając na pytanie autora - tak, cieszę się, że Truman złamał karierę nadambitnego generała ponieważ dzięki temu możemy dzisiaj dyskutować na najbardziej nawet idiotyczne tematy, a gdyby tego nie zrobił - dyskusji nie miałby kto prowadzić.

Kronos[CS]:

--- Cytuj ---wojnę zaczął od ucieczki z Filipin
--- Koniec cytatu ---


Tu się nie zgadzam gdyż był przymuszony do ucieczki mimo długiej obrony wysp gdyż Truman obiecał mu wsparcie lecz ono nie dotarło przec co McArthur miał do niego uraz.


--- Cytuj ---Umknęła mu chwała zdobywcy Japonii
--- Koniec cytatu ---


Ale sławe odnowiciela demokracji.....


--- Cytuj ---MacArthur był chory na prezydenturę
--- Koniec cytatu ---


Ponoć raz kandydował lecz sie nie powiodło był tak chory na prezydenture jak Żurkow, Truman czy Patton.


--- Cytuj ---dzięki temu możemy dzisiaj dyskutować na najbardziej nawet idiotyczne tematy, a gdyby tego nie zrobił - dyskusji nie miałby kto prowadzić.
--- Koniec cytatu ---


Sugerujesz że to idiotyczny temat? ;)

Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.

Shinedredd:

--- Cytat: "Kronos[CS ---"]
Tu się nie zgadzam gdyż był przymuszony do ucieczki mimo długiej obrony wysp gdyż Truman obiecał mu wsparcie lecz ono nie dotarło przec co McArthur miał do niego uraz.
--- Koniec cytatu ---

Wiesz, ja mogę teraz napisać, że Japończycy, którzy później dostali od Mac Arthura, dostali łomot ponieważ mieli obiecane wsparcie, lecz go nie dostali. Ale to nie przekreśla ich geniuszu.  :lol:
Poza tym wtedy prezydentem był Roosvelt.
Proponuję poczytanie jakiejś książki z chronologią.


--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Ponoć raz kandydował lecz sie nie powiodło był tak chory na prezydenture jak Żurkow, Truman czy Patton.
--- Koniec cytatu ---

Co nie zmienia faktu, że na prezydenturę był chory i potrzebował do tego sławy wojennej. Nawet za cenę wojny atomowej.
Jakoś mojego argumentu nie podważyłeś.


--- Cytuj ---Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.
--- Koniec cytatu ---

A my to niby wtedy jacy byliśmy? Fioletowi? A o planie postawienia atomowej zapory na Wiśle słyszałeś?

Szczur:

--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Wybacz myślałem że jak na szczura to wymagania są ok.
--- Koniec cytatu ---


To pewnie przez ten nadmiar ego spowodowany dużą literą w początku xywki ;)


--- Cytat: "Kronos[CS ---"]To pewne jeżeli posiadają ją takie państwa jak Iran czy Korea
--- Koniec cytatu ---


Wiesz, czasem warto spojrzeć na to trochę inaczej - ile wojen Korea rozpętała w ostatnim okresie czasowym. A ile pewne duże państwo. Państwo z najbzdurniejszymi doktrynami użycia broni atomowej (Niemcom w NATO bardzo się 'podobał' swego czasu pomysł zamienienia ich kraju w żużel w imię powstrzymania/zaatakowania 'komuchów') oraz kompletem świrów z dostępem do niej (polecam się zapoznać kto chronologicznie dowodził strategiczną bronią nuklearną i jakie pomysły wysuwał oraz czego każdy chciał mieć możliwość naciśnięcia guzika bez zgody prezydenta).


--- Cytat: "Kronos[CS ---"]Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.
--- Koniec cytatu ---


No bo komuchy to nie ludzie. Polacy też nie. Wysadzić ich wszystkich w powietrze żeby świr mógł zostać prezydentem.
A to że potem oddzadzą to detal.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej