Autor Wątek: Podboje McArtura czy udałoby mu się????  (Przeczytany 13120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kronos[CS]

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« dnia: Kwiecień 19, 2005, 08:04:23 am »
Ten wielki dowódca znający się na rzeczy od wybuchu wojny USA-Japonia nieprzerwanie podbijał Japońskie terytoria prąc na przód a ostatecznie podbił całą Japonie - nie wątpliwie Amerykanie zawdzięczali mu bardzo dużo.
To jemu zdecydowano powierzyć misje obalenia Cesarstwa i odbudowania struktur demokracji w Japonii ; niespełna pare lat póżniej wybuchała wojna z Koreą Płd. I McArtur bez konsultacji z nikim przegrupował swoje siły i przeprowadził bardzo ryzykowny desant na górnej części Korei gdzie odcioł armie Koreańską od zaplecza. Dalej wystarczyło ją tylko wybić co wydawało się łatwe (zwłaszcza jego elitarnej Armii) lecz stała się rzecz conajmniej dziwna na pomoc niszcznej armi Koreii przyszła wysłana Chińska milionowa amia. McArtur bez wachania zwrucił się do Amerykańskiego Rządu z prośbą o wysłanie Bomby Atamowej (widząc jej wcześniejszą skuteczność) na Chińską Armie lecz uwczesny Amerykański prezydent (Einshawer - niepamietam jak się pisze  ;) ) odmuwił i skompromitowany dowudca cofnoł się spowrotem do Japonii a potem do USA prubował zostać prezydentem lecz był zbyt kontrowertsyjny by mu się mogło to udać.
Czy uważacie że rząd Amerykański dobrze zrobił nie wysyłając bomby (wiedzieli że ZSSR posiada ją tagże - możliwe że bali się odwetu) ?? czy możliwe że rząd odwrucił się od generała w takiej świetnej chwili>>??

Offline Szczur

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2005, 08:16:12 pm »
Idioci. Mogli przecież rozpętać wojnę z miliardem chińczyków i powymieniać się z ruskimi atomówkami. Jaka szkoda że nie skorzystali. Może zaślepionego autora tematu by nie było obecnie i nie trzeba by czytać tych rewelacji ;)
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Kronos[CS]

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2005, 08:18:13 pm »
Hehe mnie się tak łatwo zniszczyć nie da
Ale teraz poważnie prosze o jakieś konsekwetne posty.....

Offline Szczur

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2005, 08:22:17 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]Ale teraz poważnie prosze o jakieś konsekwetne posty.....


Ja proszę jakiś poważny temat.
Bo odpowiadanie czemu idiotyzmem jest rozpętywanie wojny z Chinami i rozpoczynanie wymiany atomowej atakując kraj komunistyczny było w poprzednim poście. Dużo więcej nie ma co pisać. Chyba, że to takie trudne do dostrzeżenia jakie jest ryzyko ataku nuklearnego.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Kaiser

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2005, 09:52:26 am »
zacznę od tego, że prezydentem był wtedy Truman i wiem jak się to pisze :)

Podczas wojny koreańskiej świat był najbliżej "gorącej wojny", zaś McArthur chciał stworzyć 10 km, skażoną strefę ziemi niczyjej, której nie mógłby przekroczyć żaden skośnooki - tak byłby to początek wojny światowej

pozatym uważa się, że cała wojna była sprowokowana przez McArthyego, który celowo osłabił siły na granicach (uważał, że USA potrzebują szoku podobnego do tego z Pearl Habour by wreszcie skończyć z czerwonymi)

pozdrawiam
 predict a riot ...

Offline Kronos[CS]

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2005, 04:34:13 pm »
Cytuj
(uważał, że USA potrzebują szoku podobnego do tego z Pearl Habour by wreszcie skończyć z czerwonymi)


Czy nie miał racji?? :?:

Cytuj
zacznę od tego, że prezydentem był wtedy Truman i wiem jak się to pisze  

Kończ waszmość prosze wstydu oszczęć :oops:

Cytuj
Ja proszę jakiś poważny temat


Wybacz myślałem że jak na szczura to wymagania są ok.

Cytuj
jakie jest ryzyko ataku nuklearnego


To pewne jeżeli posiadają ją takie państwa jak Iran czy Korea

Offline Shinedredd

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2005, 01:17:13 pm »
Z tym MacArthurem to nie jest tak, że on jest wielki i wspaniały, a Truman był idiotą. Może i później zajmował się atakowaniem, ale wojnę zaczął od ucieczki z Filipin.
Po pierwsze Mac Arthur był może żołnierzem, ale na polityce to się nie znał. Plan zrzucenia 40 atomówek na Chiny i ZSRR (bo planowanym celem był też np. Władywostok) był, delikatnie mówiąc, chory. I nasz bohater nie miał wystarczająco wyobraźni, żeby stwierdzić do czego doprowadzi zrealizowanie jego projektu.

MacArthur był chory na prezydenturę. Umknęła mu chwała zdobywcy Japonii, więc chciał mieć przynajmniej chwałę pogromcy komuchów.
To też się nie powiodło.
A z tymi jego zwycięstwami to też coś jest nie tak - nad rzeką Yalu dostał bęcki od niedozbrojonych Chińczyków, którzy go później pogonili aż na 38 równoleżnik.

Odpowiadając na pytanie autora - tak, cieszę się, że Truman złamał karierę nadambitnego generała ponieważ dzięki temu możemy dzisiaj dyskutować na najbardziej nawet idiotyczne tematy, a gdyby tego nie zrobił - dyskusji nie miałby kto prowadzić.
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline Kronos[CS]

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2005, 02:42:25 pm »
Cytuj
wojnę zaczął od ucieczki z Filipin


Tu się nie zgadzam gdyż był przymuszony do ucieczki mimo długiej obrony wysp gdyż Truman obiecał mu wsparcie lecz ono nie dotarło przec co McArthur miał do niego uraz.

Cytuj
Umknęła mu chwała zdobywcy Japonii


Ale sławe odnowiciela demokracji.....

Cytuj
MacArthur był chory na prezydenturę


Ponoć raz kandydował lecz sie nie powiodło był tak chory na prezydenture jak Żurkow, Truman czy Patton.

Cytuj
dzięki temu możemy dzisiaj dyskutować na najbardziej nawet idiotyczne tematy, a gdyby tego nie zrobił - dyskusji nie miałby kto prowadzić.


Sugerujesz że to idiotyczny temat? ;)

Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.

Offline Shinedredd

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2005, 07:23:01 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]
Tu się nie zgadzam gdyż był przymuszony do ucieczki mimo długiej obrony wysp gdyż Truman obiecał mu wsparcie lecz ono nie dotarło przec co McArthur miał do niego uraz.

Wiesz, ja mogę teraz napisać, że Japończycy, którzy później dostali od Mac Arthura, dostali łomot ponieważ mieli obiecane wsparcie, lecz go nie dostali. Ale to nie przekreśla ich geniuszu.  :lol:
Poza tym wtedy prezydentem był Roosvelt.
Proponuję poczytanie jakiejś książki z chronologią.

Cytat: "Kronos[CS
"]Ponoć raz kandydował lecz sie nie powiodło był tak chory na prezydenture jak Żurkow, Truman czy Patton.

Co nie zmienia faktu, że na prezydenturę był chory i potrzebował do tego sławy wojennej. Nawet za cenę wojny atomowej.
Jakoś mojego argumentu nie podważyłeś.

Cytuj
Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.

A my to niby wtedy jacy byliśmy? Fioletowi? A o planie postawienia atomowej zapory na Wiśle słyszałeś?
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline Szczur

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2005, 09:38:15 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]Wybacz myślałem że jak na szczura to wymagania są ok.


To pewnie przez ten nadmiar ego spowodowany dużą literą w początku xywki ;)

Cytat: "Kronos[CS
"]To pewne jeżeli posiadają ją takie państwa jak Iran czy Korea


Wiesz, czasem warto spojrzeć na to trochę inaczej - ile wojen Korea rozpętała w ostatnim okresie czasowym. A ile pewne duże państwo. Państwo z najbzdurniejszymi doktrynami użycia broni atomowej (Niemcom w NATO bardzo się 'podobał' swego czasu pomysł zamienienia ich kraju w żużel w imię powstrzymania/zaatakowania 'komuchów') oraz kompletem świrów z dostępem do niej (polecam się zapoznać kto chronologicznie dowodził strategiczną bronią nuklearną i jakie pomysły wysuwał oraz czego każdy chciał mieć możliwość naciśnięcia guzika bez zgody prezydenta).

Cytat: "Kronos[CS
"]Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.


No bo komuchy to nie ludzie. Polacy też nie. Wysadzić ich wszystkich w powietrze żeby świr mógł zostać prezydentem.
A to że potem oddzadzą to detal.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Kronos[CS]

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2005, 05:26:13 pm »
Cytuj
Wiesz, ja mogę teraz napisać, że Japończycy, którzy później dostali od Mac Arthura, dostali łomot ponieważ mieli obiecane wsparcie, lecz go nie dostali. Ale to nie przekreśla ich geniuszu.  


Czytalem w focusie  ;)  :D

Cytuj
Proponuję poczytanie jakiejś książki z chronologią


Już sie biore za lekture :p

Cytuj
Co nie zmienia faktu, że na prezydenturę był chory i potrzebował do tego sławy wojennej. Nawet za cenę wojny atomowej.
Jakoś mojego argumentu nie podważyłeś.



Chodziło mi o to że inni tagże byli chorzy na kandydature ! a kto wie czy kosztem zrzucania bomb atamowych (Żurkow : "Bez mojej wiedzy nie wyjedzie żaden czołg zaś gdy kiwne palcem mogą wyjechać ich tysiące" - czy to cie nie przekonuje :?: )

Cytuj
A my to niby wtedy jacy byliśmy? Fioletowi? A o planie postawienia atomowej zapory na Wiśle słyszałeś?


Byliśmy siłą trzymani przy czerwonych - zresztą wtedy wykożystalibyśmy każdą sytuacje by się wyswobodzić.

Cytuj
To pewnie przez ten nadmiar ego spowodowany dużą literą w początku xywki  
]

Chyba wszyscy to mamy  ;)  To ty nas zaraziłeś! :!:  :D

Cytuj
No bo komuchy to nie ludzie. Polacy też nie. Wysadzić ich wszystkich w powietrze żeby świr mógł zostać prezydentem.
A to że potem oddzadzą to detal


Tego nie powiedziałem i nigdy nie powiem..

Offline Szczur

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2005, 08:50:13 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]Byliśmy siłą trzymani przy czerwonych - zresztą wtedy wykożystalibyśmy każdą sytuacje by się wyswobodzić.


Taa, jasne. Jak wykorzystywaliśmy okazję to było widać przy praskiej wiośnie ;)

Cytat: "Kronos[CS
"]Tego nie powiedziałem i nigdy nie powiem..


A takie odniosłem wrażenie, jak pisząc o masowym ludobójstwie dajesz kawałki 'Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.'.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline Shinedredd

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2005, 11:51:31 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]Chodziło mi o to że inni tagże byli chorzy na kandydature ! a kto wie czy kosztem zrzucania bomb atamowych (Żurkow : "Bez mojej wiedzy nie wyjedzie żaden czołg zaś gdy kiwne palcem mogą wyjechać ich tysiące" - czy to cie nie przekonuje :?: )?

Zgadzam się w stu procentach, Żukow był chory na sławę i władzę i aby ją zdobyć poświęcał tysiące istnień (jakbyśmy policzyli to pewnie parę milionów by wyszło). Ale fakt, że Żukow był chory, nie oznacza, że Mac Arthur był zdrowy.  :D

Cytat: "Kronos[CS
"]Byliśmy siłą trzymani przy czerwonych - zresztą wtedy wykożystalibyśmy każdą sytuacje by się wyswobodzić.

Nie miałby kto wykorzystać, wszyscy Polacy leżeli by w spalonych atomem miastach albo umieraliby na chorobę popromienną.
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline Kronos[CS]

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2005, 12:43:36 pm »
Cytuj
Taa, jasne. Jak wykorzystywaliśmy okazję to było widać przy praskiej wiośnie  


Ciut wiecej wiary w Patryjotów prosze  :D

Cytuj
A takie odniosłem wrażenie, jak pisząc o masowym ludobójstwie dajesz kawałki 'Co do bomby atamowej przesadzacie użył by jej i tak tylko na Czerwonych.'.



Ale przecież Ameryka miała cały świat za soba a Rosja była praktycznie sama (oprucz marionetkowych państewek) nawet jeśli zrobiliby kontratak w odwecie za bombe (w co bardzo wątpie zwłaszcza biorąc pod uwage jej osłabienie po wojnie) to wszystkie dawne sojusze odświeżyłyby się (tak jak w przypadku  Rzeszy) tyle że przeciw Rosji.

Cytuj
Ale fakt, że Żukow był chory, nie oznacza, że Mac Arthur był zdrowy.  



Nie ale przybliża możliwośc zrozumienia obydwu poza tym Mac Arthur wiedział gdzie jest miejsce armii czerwonej (tak jak Patton czy inni mu podobni)


Cytuj
Nie miałby kto wykorzystać, wszyscy Polacy leżeli by w spalonych atomem miastach albo umieraliby na chorobę popromienną


Polska mimo wszystko nie była aż tak zależna od Rosji

Offline Szczur

Podboje McArtura czy udałoby mu się????
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2005, 10:19:21 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]Ciut wiecej wiary w Patryjotów prosze  :D


Jestem realistą.

Cytat: "Kronos[CS
"]Ale przecież Ameryka miała cały świat za soba a Rosja była praktycznie sama (oprucz marionetkowych państewek) nawet jeśli zrobiliby kontratak w odwecie za bombe (w co bardzo wątpie zwłaszcza biorąc pod uwage jej osłabienie po wojnie) to wszystkie dawne sojusze odświeżyłyby się (tak jak w przypadku  Rzeszy) tyle że przeciw Rosji.


Przepraszam, ale to co wypisujesz to skrajne brednie.
Po pierwsze to w ogóle chyba nie orientujesz się w rozkładzie sił.
Z grubsza biorąc to po stronie 'czerwonej' miałeś: Chiny, ZSRR, państwa układu warszawskiego a po stronie 'niebieskiej': USA + państwa NATO
Rzeczywistość wyglądała tak, że w przypadku wojny konwencjonalnej wojska Układu Warszawskiego miały tak dużą przewagę, że _wszystkie_ plany strategiczne zakładały możliwość powstrzymania sowietów:
a) w Francji przy ściągnięciu całości sił z Ameryki
b) poprzez atak nuklearny
Stąd też wynikła doktryna odstraszania.

A sowiecie byliby w stanie oddać po ataku nuklearnym - mieli własnych w wystarczających ilościach. Chińczyków by nawet nie potrzebowali do zakończenia cywilizowanego życia na świecie.

Cytat: "Cronos[CS
"]Nie ale przybliża możliwośc zrozumienia obydwu poza tym Mac Arthur wiedział gdzie jest miejsce armii czerwonej (tak jak Patton czy inni mu podobni)


Nie widział. Miał bzdurne mniemanie o jej słabości i możliwości bezkarnego ataku nuklearnego. Mało kto miał takie oderwane od rzeczywistości rojenia.

Cytat: "Cronos[CS
"]Polska mimo wszystko nie była aż tak zależna od Rosji


Jasne. Wcale nie była w Układzie Warszawskim i wcale nie miała trenowanego wojska do ataku na zachód.


Może zorientuj się w jakim okresie historycznym się obracasz zanim zaczniesz wypisywać posty pełne głupot po przeczytaniu jednej skrajnie stronniczej ksiązki.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

 

anything