trawa

Autor Wątek: Kommisja 2005- i zabawne motywy:)  (Przeczytany 11408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« dnia: Kwiecień 20, 2005, 03:28:51 pm »
okej jest festiwal
i wszystko cacy
ale
dostaje dzisiaj takiego oto maila od niejakiego witolda T:
Cytuj
witam,
 
W dniach 19 maja - 5 czerwca odbywa się w Moskwie międzynarodowy festiwal komiksu Kommisja 2005. Jest to już kolejna edycja tej imprezy, na której swoje komiksy i ich autorów pokażą wydawnictwa z Europy (m.in Włochy, Francja, Szwajcaria) i Azji.
 
Strona polska została zaproszona do zaprezentowania wystawy polskiego komiksu oraz do prezentacji w postaci wykladów tego co działo się i dzieje w polskim komikse dawniej i obecnie. W skład delegacji udającej się do Moskwy są:
 
Adam Radoń - dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi
Adam Rusek - pracownik naukowy Biblioteki Narodowej w Warszawie
Przemysław Truściński - twórca komiksu, rysownik
Mateusz Szlachtycz - filmowiec, autor programu o komiksach w TVP (nowy kanał Kultura)
dr Wojciech Birek - pracownik naukowy WSP w Rzeszowie, wykładowca, autor komiksów, tłumacz
Witold Tkaczyk - dziennikarz, wydawca, przez 10 lat twórca i redaktor Magazynu Komiksów AQQ
 
Przewidziana jest też prezentacja najważniejszych albumów komiksowych krajowych twórców wydanych w ostatnich latach. Stąd zwracam się z uprzejmą prośbą o nadesłanie na adres:
 
Adam Radoń
ŁÓDZKI DOM KULTURY
ul. Traugutta 18
90-113 ŁÓDŹ
 
następujących, wydanych przez Państwa albumów komiksowych:
 

BM Vision

1. Cykl Wilq


Z poważaniem

Witold Tkaczyk

współorganizator projektu Moskwa



dla tych co nie wiedza
rok czy dwa juz prawie witek tkaczyk znanyny ze swojej rzetelnosci dziennikarskiej nazwal mnie wydawca komiksu wilq(musze dodawac ze nie jestem nim?)
nie zdementowal
malo tego
brnie w to dalej:)
coszszsz
kocham tego czlowieka:)
oby tak dalej!!!!!


a sama wysatwa niby okej
sklad polskiej strony nie dokonca mi pasuje
zgaduj zgadula dlaczego.....

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2005, 04:14:46 pm »
e, to kiedy nowy Wilq?  :D

Offline Jarek Obważanek

Re: Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2005, 05:10:21 pm »
Cytat: "karol_konw"
dr Wojciech Birek - pracownik naukowy WSP w Rzeszowie, wykładowca, autor komiksów, tłumacz

To też dobre. Od zaledwie 4 lat w Rzeszowie jest UR a nie WSP.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline pookie

Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2005, 05:31:22 pm »
No i co konwer, nie wyślesz im?

EDIT - albo za pobraniem wyślij :idea:
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2005, 05:36:30 pm »
Cytat: "pookie"
No i co konwer, nie wyślesz im?

EDIT - albo za pobraniem wyślij :idea:


pook jak pwoiedzial ktos keidys: gratisy wreczam tylko tym ktorzy pisza o komiksie

a na pwoaznie:
to kto cos wie wiecej o wystawie?
kto tam bedzie?

Offline pookie

Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2005, 05:46:59 pm »
Ja też gratisy wręczam tylko poważnym recenzentom.
 for Pookie

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2005, 05:48:37 pm »
Cytat: "pookie"
Ja też gratisy wręczam tylko poważnym recenzentom.


no mysle..
te moderator koncz offtopa:D

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2005, 06:37:23 pm »
nie kończyć bo trzeba dodać, że jest to żenująca wycieczka paru cwaniaczków (i ewentualnie osób towarzyszących).

po pierwsze mniemam, że bukwy znajem i czytajem. ale sądzę, że raczej będzie ani be, ani me, ani kukuryku. i jeszcze rondo dodajewa wypadałoby ze sobą zabrać.

po drugie, rozumiem, że wielkopański pan trust udzielił się w tegorocznej kommisji - sorry ale nie widziałem. więc co? jedzie na krzywy ryj? bo leśniak ze skarżyckim (http://www.kommissia.ru/live/konkurs.asp?year_now=2004&category=11049&limit=10&pagenum=11&author_id=14054&work_num=1), skutnik (http://www.kommissia.ru/live/konkurs.asp?year_now=2005&category=11049&limit=10&pagenum=11&author_id=381361&work_num=1), turek (http://www.kommissia.ru/live/konkurs.asp?year_now=2004&category=11049&limit=10&pagenum=9&author_id=13510&work_num=1), rustecka (http://www.kommissia.ru/live/konkurs.asp?year_now=2004&category=11049&limit=10&pagenum=14&author_id=15794&work_num=1) to nie ta opcja polityczna?
czyli wniosek - koledzy zabrali koleżkę na wycieczkę. to niech wezmą choć album trust, bo nikt nie skojarzy o kogo chodzi. i niech nie chwali się, że robi komiks o katolickim księdzy, bo przyjdą czerwonobrunatni, brunatni, albo monarchiści i żal będzie chłopa.

po trzecie, rozumiem, że do lublina i gdańska za daleko, żeby namówić na odwiedziny polski ludzi udzielających się na tamtym rynku (tym co nie kojarzą będą ci ludzie na trachu i gdaku - organizatorą gdaku proponuję zgłosić się do tych panów w kwestii tłumaczeń na spotkaniach).

ogólnie życzę powodzenia i przypominam, że moskwa droższa niż warszawa.

a tobie konw radzę dać wilq (po ówczesnym dogadaniu z minkiewiczami) olinowi z K9 na trachu. myślę, że lepiej wyjdzie :roll:

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:20:22 pm »
konkrety:
dziwi mnie i nei pasuje mi taki sklad trupy pana dropsa
chyba ze wszyscy panstwo placa sobei bilety i noclegoi z wlasnej kieszeni- to  nic mi do tgo
ale jesli w jakis sposob z jakiegos zrodla (a widze conajmniej dwa)pojawila sie kasa na wyjazd
to ja sie pytam czemu nie jada tfffurcy ktorzy w K05 uczestnicza?
ja wiem ze kazdy z szanownych panow to tuuuuzowie komiksu
ale
cos tu

ehh chyba szkoda gadac


ale gdybym byl autorem czegos "komisyjnego"
i dostal takiego maila
to odpisalbym prawdopodobnie calujcie wy mnie w........

coszszszsz srodowisko sie bafffiii
wodki napije
jest super

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:31:51 pm »
chciałem podziękować timofowi za wklejenie linków do prac polskich autorów, dzieki temu dowiedziałem się że wogóle jestem na tej komisji. :D
jakoś mi to wcześniej umykało, nie mogłem znaleźć. silly me.
dzieki timof.
m

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:35:26 pm »
murmur ty masz nerwy ze stali:)
a pozatym to sie zastanawiam czy sie zaraz list otwarty nie pojawi w sprawie

co do polakow to murmura widzialem
reszty nie
trzymac kkkciuki trza zeby dobrze bylo

N.N.

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:37:51 pm »
Cytat: "karol_konw"
konkrety:
dziwi mnie i nei pasuje mi taki sklad trupy pana dropsa


Ależ, ależ...
Byli Rosjanie na MFK w Łodzi to zapraszają MFK do siebie...
Fakt, że dyrektor międzynarodowego festiwalu komiksowego jedzie do zaprzyjaźnionego mocarstwa ani mnie nie dziwi, ani nie bulwersuje. Obecność Truścińskiego da się wyjaśnić jego związkami z MFK. Obecność Ruska i Birka może tylko cieszyć (obaj zacni fachowcy), Szlachtycz reprezentuje telewizję (robi nowy program i szuka tematów), a Tkaczyk, cóż... Pewnie jedzie reklamować "Achtung Zelig"...

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:49:03 pm »
Cytat: "murtaugh"
chciałem podziękować timofowi za wklejenie linków do prac polskich autorów, dzieki temu dowiedziałem się że wogóle jestem na tej komisji. :D
jakoś mi to wcześniej umykało, nie mogłem znaleźć. silly me.
dzieki timof.
m


wrzucić cię z lat poprzednich? bo to co dałem to chyba jest z konkursu tegorocznego (wciąż trwa - więc niejaki trust może jeszcze zdąrzyć coś wrzucić :roll: )

a co do wizyty rosjan i innych związanych z kommisją to przepraszam nie widziałem. bo bigant nie jest związany z organizacją festiwalu, a tylko lekko go sponsoruje. z komiksiarzy robi to ta trupa: http://xixyc.mrtech.ru/old/, a pomaga załoga z K9 i komiksiolotu (comics.aha.ru) - ale jako wsparcie. do tego w organizacji ostro działają agencje reklamowe oraz francuzi z japońcami z ambasad i instytutów kultury.

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 20, 2005, 08:54:50 pm »
dzieki timof, ale linka z poprzedniego roku już mam. :D

N.N.

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 20, 2005, 09:20:37 pm »
Cytat: "timof"
a co do wizyty rosjan i innych związanych z kommisją to przepraszam nie widziałem.


Wiesz, ja też nic nie wiem, zgaduję tylko, domyślam się, domniemuję, kombinuję, jaki sens może mieć coś, co karol określa jako rzecz bez sensu.
Przecież ja się nie znam...

 

anything