Autor Wątek: Kommisja 2005- i zabawne motywy:)  (Przeczytany 11409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 23, 2005, 02:51:35 pm »
Cytat: "timof"
ni to prawnik ni akwizytor komiksowy

filozof prawa i wydawca. 8)

co do kommisji, to ciekawe prace na stronie.

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 23, 2005, 03:40:42 pm »
Cytat: "turucorp"
nie, zle rozumiesz
MFK to MFK a Kommisja to Kommisja, kasa na Moskwe to zupelnie inne zrodlo i dostaje ja ten kto jedzie do Moskwy i robi tam wystawe NIEZALEZNIE OD TEGO KIM JEST I SKAD SIE WZIAL :roll:


turu, co w tym źle zrozumiałem:
Cytat: "Waltari"
Na organizacje i promocje MFK staramy sie o kase w roznych instytucjach i firmach. I jezeli dostajemy ja na wyjazd do Moskwy, to z niej korzystamy.


i do tak fałszywej postawy mam zarzuty.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 23, 2005, 04:48:38 pm »
Cytat: "timof"
i do tak fałszywej postawy mam zarzuty.

Moze rzeczywiscie wyrazielm sie nieprecyzyjnie. Zamiast napisac, ze MFK dostalo kase, powinienem napiac, ze Contur sie o nia postaral (jest wspolorganizatorem moskiewskiego wyjazdu, tak jak jest wspolorganizatroem MFK).

Offline turucorp

Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 23, 2005, 06:59:59 pm »
i dlatego wlasnie w takich sprawach staram sie mowic precyzyjnie i konkretnie.
dla mnie sytuacja jest czysta, jedzie ten kto chcial pojechac, byl w stanie zoragnizowac wystawe i fundusze i dogral wszystkie sprawy.
i tyle :roll:

a "zabawne motywy" to juz zupelnie inna para kaloszy i na ten temat nie bede sie wypowiadal :?

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 08, 2005, 09:53:08 am »
http://www.kommissia.ru/live/konkurs.asp?year_now=2005&category=11049&limit=10&pagenum=14&author_id=383357&work_num=1
turu z manifą się pojawił...
a gwiazdora turysty, choć już 257 prac zarejestrowano, ani widu ani słychu :roll:

N.N.

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 08, 2005, 10:15:42 am »
Cytat: "Waltari"
 Zamiast napisac, ze MFK dostalo kase, powinienem napiac, ze Contur sie o nia postaral (jest wspolorganizatorem moskiewskiego wyjazdu, tak jak jest wspolorganizatroem MFK).


Mnie tam ani ziębi, ani grzeje, kto jedzie do Moskwy, ale w kontekście tego, co napisał Timof, chciałbym zapytać o argumenty, jakich używał Contur, kiedy się starał o pieniądze?
Są to pieniadze przyznane
a) na promocję Conturu
b) promocję polskiego komiksu,
c) inne cele (jeśli tak, to jakie?)

Chętnie bym się też dowiedział, z jakiego źródła są to pieniądze:
a) z czyjejś prywatnej kieszeni (w tym wypadku uznam, że stawianie jakichkolwiek innych pytań jest nie na miejscu)
b) z budżetu państwa rozdzielanego za pośrednictwem państwowych instytucji różnego szczebla (w tym wypadku uznam, że to także moje pieniądze i mam prawo się czepiać)

Pozdrowienia

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2005, 10:28:10 am »
Tak jak pisalem - nie zajmowalem sie wyjazdem do Moskwy, wiec nie mam zbyt duzej wiedzy na ten temat. Ale sie dowiem i odpowiem na Twoje pytania N.N.

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2005, 10:58:23 am »
jezeli kase dal IKP to nie podejrzewam ze nie jest kasa na promocje conturu a cos bardziej ogolnego- ale to moje domysly
tyle ze to nie jest kasa z nikad

a ze jestem uprzedzony do dzialaczy i pieczeniarzy wyciagajacych klase skad sie da (mam to na codzien w pracy) to jaknajbardziej pytam o to kto jak i dlaczego
chcialbym zobaczyc projekt
ale coszsz
z dzialaczami w polsce to wieczny problem tak w sporcie jak w komiksie
i nic na to nie poradzimy

piekna idea - jest grupa ludzi ktora promuje polski komiks za granica
idea piekna wykonanie jak zawsze:)
trzeba jednak przeskoczyc prog myslenia o sobie i kolegach
a to trudne jest
ja wiem
lata praktyki

N.N.

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 08, 2005, 01:44:03 pm »
Cytat: "karol_konw"
jezeli kase dal IKP to nie podejrzewam ze nie jest kasa na promocje conturu a cos bardziej ogolnego- ale to moje domysly
tyle ze to nie jest kasa z nikad

Zamiast zgadywać poczekajmy na konkrety, które obiecał Waltari...
A wolny czas wykorzystajmy na zrobienie jakiegoś komiksu ;)

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 08, 2005, 02:00:00 pm »
Cytat: "karol_konw"
a ze jestem uprzedzony do dzialaczy i pieczeniarzy wyciagajacych klase skad sie da (mam to na codzien w pracy)

A ktore z osob wyjezdzajacych do Moskwy to dzialacze i pieczeniarze? Rusek? Birek? Truscinski? Szlachtycz? Tkaczyk? Tak naprawde to jedynie Mamut jest tu dzialaczem, jesli mozna tak to nazwac. I nie zerwal sie nagle z choinki, bo organizuje rozne rzeczy od nastu lat.

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 08, 2005, 02:40:46 pm »
Cytat: "Waltari"
A ktore z osob wyjezdzajacych do Moskwy to dzialacze i pieczeniarze? Rusek? Birek? Truscinski? Szlachtycz? Tkaczyk? Tak naprawde to jedynie Mamut jest tu dzialaczem, jesli mozna tak to nazwac.


doprecyzujmy: tylko mamut to "tylko działacz"

Offline turucorp

Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 08, 2005, 02:52:16 pm »
Cytat: "Waltari"

A ktore z osob wyjezdzajacych do Moskwy to dzialacze i pieczeniarze?

ja jestem pieczeniarzem :D
ale w tym roku nie jade do Moskwy :roll:
i tak przy okazji, zeby troche wyklarowac ta dyskusje:
- z Wojtkiem Birkiem sam gadalem czy by nie zrobil wystawy w Moskwie
- Mamut organizuje wyjazd bo zwrocili sie bezposrednio do niego ludzie z Biganta, a nie dlatego, ze sie wprosil :roll:
- jesli nic sie od zeszlego roku nie zmienilo to kase na przejazd wyklada MSZ a hotel funduje ambasada RP (i zeby nie bylo, skorzystalem jedynie z hotelu, przejazd sam sobie oplacilem, ale ja to ja, wiadomo, jestem porabany :D )
- idea jest szczytna a realizacja, no coz, zobaczymy jak bedzie i moze wtedy sobie pogadamy czy zrobili dobrze czy zle?
- w zeszlym roku udalo sie uniknac autolansu, wiec mam CICHA nadzieje, ze jadacy w tym roku wzniosa sie ponad wlasne widzimisie (ech, taki juz ze mnie naiwniak :? )
- uczestnicy konkursu maja swoja wystawe (i druk w katalogu), czy "grupa reprezentacyjna" uwzglednia konkursowiczow w swoich prelekcjach i oddzielnej, krajowej wystawie to juz inna bajka (w zeszlym roku uwzglednila :evil: )

i zeby nie bylo:
- jestem za czysta gra i powszechnym ujawnianiem wszelkich niuansow zwiazanych z takimi wyjazdami
- osoby uczestniczace w takich wyjazdach powinny zdawac relacje z tego co tam robily
- milo byloby gdyby co roku zmienial sie sklad osobowy
- mam zamiar wypowiadac sie na temat tego wszystkiego, ale dopiero po Kommisji, jak sie dowiem co i jak wygladalo :roll:

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 08, 2005, 04:37:55 pm »
dobra
wydawca najpopoularniejszego komisku polskiego w twardej oprawie(txt bezposrednio od wydawcy) napisal:

uwaga dla niepelnoletnich i ludzi o wrazliwych oczach padna starszne slowa:)
Cytuj
(..)wznowilem
niedawno bardzo poczytny komiks w twardej oprawie oraz wydalem w marcu
pewien album na ,,L" i bylo wokól niego trochę szumu, ale, niestety, nie
zainteresowali się nim tacy żarliwi dyskutanci formowi, jak ty. Za to
zainteresowali się recenzenci ,,Lampy", ,,Przekroju", ,,Wyborczej" i paru
równie nieistotnych tytulów prasowych, radia i telewizji, ale ktoby ich tam
czytal i sluchal oraz zwracal uwagę na ich smędzenie...
eśli chodzi o sam festiwal w Moskwie i sklad delegacji, to jestem tu
jedynie doradcą i wspólorganizatorem tego przedsięwzięcia, któremu patronuje
ŁDK, Urząd Marszalkowski Łodzi, Instytut Kultury Polskiej, a nad całością
spraw czuwa Adam Radoń. . Skald delegacji jest tak dobrany, by z
jednej strony przedstawić osiągnięcia polskiego komiksu (historyczne - A.
Rusek i współczesne - ja), z drugiej festiwal w Łodzi (Radoń, Birek), w
końcu nakręcić materiał dla TVP (Szlachtycz). Truściński jest tu
przedstawicielem i festiwalu w Łodzi i twórców. Poza tym ja i Radoń
odpowiadamy za wystawę polskich komiksów - głównie w aspekcie prac
nagrodzonych na konkursach towarzyszących MFK (OKTK).


czyli sprawa jasna

generalnei nei am tworcow w kommisiji uczestniczacych
o komiskie polskim wspolczesnym bedzie opowiadal Witek- czyt. opowiesci o okladkach na wystawach w empiku
Birek i Rusek- dwie oosby jak najbardziej na miejscu
trust- z calym szacunkiem a jakich tworcow on ma tam reprezentowac? tych bioracych udzial w konkursie?

Redaktor Szlachtycz- material nakreci- pieknie...puybliczna telewizja za dodatkowe publiczne pieniadze:)

nie czepialbym sie gdyby
no wlasnie
taki spraw na codzien mam multum
ludzi wyciagajacyh kase na rozne rzeczy w rozny sposob
komiks to taki inny swiat dla mnie
tyle ze strasznie wkurwia to ze okazuje sie byc niewiele lepszym od tego "normalnego"

w efekcie: za panstwowe pieniadze reprezentowac kogos kto w domu zostaje jedzie dzialacz-promowac festiwal, wydawca promowac swoje produkty, pan z telewizji zarobic na chleb, jeden autor ktory jest kolega pozostalych w/w no i dwie osoby jaknajbardziej na miejscu dla uwiarygodnienia calej akcji

zazenowany jestem

Anonymous

  • Gość
Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 08, 2005, 04:49:51 pm »
Cytat: "karol_konw"
o komiskie polskim wspolczesnym bedzie opowiadal Witek- czyt. opowiesci o okladkach na wystawach w empiku


raczej będzie w stylu:
jestem witek burczymucha
wam zapodam g***o z brzucha
i się zaraz tak rozchwalę
żem wydawca co ma masę zalet
i jedyny w polskim kraju...

a potem zapoda obiecywanki cacany coby ruskich (w sensie całego byłego bloku - bo patrząc po kommisyjnych konkursowiczach to naprawdę międyznarodowy konkurs jest) omamić

dalej z jego listu wynika, że autolans wydawcy w prasie połączony z nahalizmem to już błysk gromu z parnasu.

no i ciekawe w jaki sposób został wybrany przedstawiciel twórców? bo nie przez głosowanie pewnie. czyli co samozwaniec? dymitr może jeszcze :badgrin: taki prewy swego rozgłosu w świecie, że nawet tyłka nie wysilił do tej pory wziąść udział w konkursie :evil:

ale miłej delegacji - nie ma co chłopakom żałować

Offline turucorp

Kommisja 2005- i zabawne motywy:)
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 08, 2005, 05:03:50 pm »
hy hy, Witek jak zwykle swoje :roll:
album na "L" niezauwazony przez forumowiczow? :roll: (ciekawostka, na Wrak nie zaglada?) za to zauwazony przez wybiorcza, lampe i przekroj :roll:
fajnie, jak zauwaza taki jeden album na "M" co to przed chwila wyszedl, to powiem, ze zauwazaja uczciwie i bez ukladow (kto sie wetnie, ze nie zauwaza? :roll: ).
reszta bez komentarza, niech pokaza co potrafia i jak bardzo zalezy im na spopularyzowaniu CALOSCI komiksu z Polski a jak bardzo na zalatwianiu prywaty.
ja mam czyste sumienie, wiec spokojnie popatrze z boku a potem sie wypowiem.

BTW wiem, ze niektorzy z w/w to czytaja, wiec zeby potem nie bylo niedomowiem, ostrzegalem :roll: