Autor Wątek: JLA: ZIEMIA 2 - zajawka  (Przeczytany 39055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Macias

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 21, 2003, 11:07:55 pm »
naiwny?moglbys rozwinac mysl, bo chyba nie trybie...jla nie jest mistrzostwem swiata,ale calkiem niezly dzielem rzemieslniczym.i tak nalezy je traktowac.

SAD

  • Gość
JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 22, 2003, 12:51:19 pm »
Dlaczego przetłumaczono niektóre pseudonimy? Zielona Latarnia? Szybki Johnny? Co to ma być?

Offline Kurczaczek

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 22, 2003, 03:31:38 pm »
Cytat: "SAD"
Dlaczego przetłumaczono niektóre pseudonimy? Zielona Latarnia? Szybki Johnny? Co to ma być?


A czemu Ci to wlasciwie przeszkadza?
...

Offline freshmaker

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2003, 03:37:15 pm »
materia, antymateria. wiesz? rozumiesz?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Niewidzialna Reka

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 22, 2003, 04:01:24 pm »
Cytat: "SAD"
Dlaczego przetłumaczono niektóre pseudonimy? Zielona Latarnia? Szybki Johnny? Co to ma być?


SAD, przepraszam, ze to powiem, ale chyba nie powinienies czytac komiksow. Zastanawiam sie, czy w ogole czerpiesz z nich przyjemnosc, jesli nie pasuje Ci KAZDA mala duperela (wybaczcie slownictwo).

Jestem za jezykiem polskim. Owszem, czasami oryginalne nazewnictwo powinno byc zostawione w jez. angielskim, kiedy stalo sie juz czescia nomenklatury swiatowej pop-kultury (np. Spider-Man, Batman...). Ale z pewnoscia nie pseudonimy, ktore wskazuja na wlasciwosci danego bohatera.

Juz teraz ostrzegam, ze w X-Menach i Authority rowniez tlumaczymy pseudonimy, co zreszta w przypadku Authority stalo sie sprawa konieczna ze wzgledu na "potocznosc" pewnych imion.

NR

Offline Macias

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 22, 2003, 09:47:00 pm »
hahaha!slusznie NR, SAD to kolo jakich malo... :D  narzeka i narzeka...a pseudinimy dobrane dobrze.w ogole JLA mocno przypadlo mi do gustu,choc nie lubie zbytnio ligi upierdliwych

Offline pookie

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 22, 2003, 10:00:22 pm »
Cytat: "Niewidzialna Reka"
Juz teraz ostrzegam, ze w X-Menach i Authority rowniez tlumaczymy pseudonimy, co zreszta w przypadku Authority stalo sie sprawa konieczna ze wzgledu na "potocznosc" pewnych imion.

NR


OK, "Nosiciela" rozumiem, ale Midnightera chyba nie ruszycie? Wolałbym też Engineera, niż Inżyniera ...
 for Pookie

Offline Macias

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 22, 2003, 11:31:04 pm »
dla mnie,to troche rozmowa bez sensu.bede tlumaczenia-trudno.wazne,zeby komix zostal wydany dobrze i na czas.ile mozna narzekac? dopoki fm nie wydala jla i spidera#7 trez troche pieprzylkem,ale teraz nie widze wiekdszych problemow.widocznie jestem w mniejszosci.

Offline An-Nah

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 23, 2003, 08:00:52 am »
No to ja na temat tłumaczenia X-men. Czy zgodnie z kinowo-telewizyjną tendęcją Rouge będzie Rudą? Przecież jej pseudo nie oznacza tylko koloru włosów!
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Macias

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 23, 2003, 12:18:40 pm »
nie,ale wedlug mnie ruda nie jest nawet takim zlym pseudo.a ze nie pasuje?ttrudno,przeciez nie nazwa jej lotrzyca,czy jakos w tym stylu.a wiesz An ja ogldalem star treka po polsku i angielsku, i sadze, ze w replkiatorsach da sie replikowac dziela sztuki itp.wystarczy wprowadzic do pamieci i cyk!

SAD

  • Gość
JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 23, 2003, 04:25:42 pm »
Cytuj
Owszem, czasami oryginalne nazewnictwo powinno byc zostawione w jez. angielskim, kiedy stalo sie juz czescia nomenklatury swiatowej pop-kultury (np. Spider-Man, Batman...). Ale z pewnoscia nie pseudonimy, ktore wskazuja na wlasciwosci danego bohatera.
Jakoś parę lat temu wydawaliście Green Lanterna pod nazwą Green Lantern. Zmieniliście zdanie? Spider-Man nie wskazuje na właściwości bohatera? A Johnny Quick został przetłumaczony po prostu ŹLE. Przecież Quick występuje zamiast nazwiska.

Cytuj
SAD, przepraszam, ze to powiem, ale chyba nie powinienies czytac komiksow. Zastanawiam sie, czy w ogole czerpiesz z nich przyjemnosc, jesli nie pasuje Ci KAZDA mala duperela (wybaczcie slownictwo).
Na forum na którym tyle jest osób dla których ogromnie ważne jest: w ilu częściach o jakiej objętości wydany jest komiks, na jakim papierze, czy jest klejony, czy zszywany, a nawet czy na grzbiecie jest napisany numer, myślę że takie zdania nie powinny być kierowane pod adresem człowieka, który ma parę zastrzeżeń do tłumaczenia.

Offline KoM@R

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 23, 2003, 04:35:56 pm »
WRESZCIE PRZECZYTAŁEM ,CZADDDDD!!!!!!!!! :lol:
mmmm....

SAD

  • Gość
JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 23, 2003, 04:54:27 pm »
Cytuj
Po pierwsze sprawa tłumaczenia nazwy super-bohaterów i super-łotrów. Niektórzy czytelnicy proszą o tłumaczenie ich na język polski, inni zaś chcą, aby pseudonimy zostawiać w oryginalnej, amerykańskiej wersji. Po wielu burzliwych dyskusjach redakcja zdecydowała się na pozostawienie nazw w spokoju i nie tłumaczenie ich na język polski (oczywiście postaramy się, abyś wiedział mniej więcej co dany pseudonim znaczy poprzez odnośniki pod rysunkami!) Skąd taka decyzja? To proste - podobna sytuacja istnieje np. na rynku muzycznym, gdzie nazwy zespołów są pozostawione w swym oryginalnym brzmieniu... i nikomu to nie przeszkadza. Z drugiej strony mam nadzieję, że będzie to dobrym bodźcem do nauki języka angielskiego!
Poznajesz, NR?

Offline Macias

JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 23, 2003, 05:16:54 pm »
no to ja jak zwykle:NR, czy spidery beda sie ukazywac ok.12 jak kiedys?i kiedy nalezy spodziewac sie ultimate xmenow? (tymi pytaniami chce zaspokoic ma ciekawosc i uciac durne dyskusje)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
JLA: ZIEMIA 2 - zajawka
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 23, 2003, 11:34:54 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -