trawa

Autor Wątek: Kampania Mordheim  (Przeczytany 2142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Kampania Mordheim
« dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:45:56 am »
Zakładam ten temat w celu poznania waszej cennej opini na temat mojego pomysłu kampanni w Krakowie..
Wszelkie konstruktywne uwagi i pomysły mile widziane.

A oto pewien szkic tego co przygotowałem dla krakowskich śmiałków:

KAMPANIA "Walcząc o przetrwanie"

Rozgrywka bedzie odbywała się w formie kampani (jak z podręcznika) każdy na starcie ma 500gc (marienbyrg 600) do wyekwipowania swojej badny. Na początku nie najmujemy najemników! ( ma to odwzorowywac stan w jakim się banda znalazła przed wejsciem do mordheim!-dopiero dostrzegając kolejne zagrożenia na drodze zaczęła poważnie zastanawiać sie nad najmem specjalistów :))

Przewidziane jest rozegranie przez każdego gracza 12 potyczek ( 3 inicjacji i 9 w mieście mordheim)
Scenariusze:
Inicjacja:
1.Opuszczona wieś by Misio
2.W obronie spichlerza by Kamil (chłopaki wiedzą o co chodzi!)
3.Trolle by Paweł
(1 i3 scenariusz można znależdzna naszej stronce a 2 niebawem sie pojawi)

Mordheim:
Tytaj na przemian przeplatac sie będą scenariusze podręcznikowe z autorskimi.. narazie w przygotowaniu!

Dopuszczone bandy to:
Wszystkie oficjalne (tz. z Podręcznika z Annuala i EiF) tak jak dotychczas na naszych turniejach.

A dodatkowo takie bandy jak:
Bretonnia
Pitfighters


Zasady specjane Kampani:
W miescie Mordheim(nie tyczy sie to inicjacji!) będzie obowiązywała specjalna forma najmu i kupna ekwipunku..
Otóż dopiero po trzech kolejnych rozgrywkach dana banda bedzie mogła przeprowadzać sekwencję najmu i zakupu ekwipunku (jest to spowodowane tym że w samym mordheim trudno jest znależdz kupców i trzeba wyjść poza miasto aby móc dokonać jakiejkolwiek tranzakcji).
UWAGA: pieniążki dla najemników (chcąc ich opłacić) trzeba brac z wyprzedzeniem na 3 walki tak aby ich nam wystarczyło!
Nieoznacza to jednak że zmienia sie sekwencja eksploracji.. normalnie  co każda rozgrywke wymieniamy shardy na pieniądze - z tym ze wydać je bedziemy mogli dopiero po trzech walkach :)

Pary bedą ustalane za na początku każdej rozgrywi. w pierwszej rundzie reating-ami w kolejnych 8 na podstawie wyniku z poprzedniej potyczki a w końcowych 3 starciach na podstawie łacznej dotychczas zdobytej ilości punktów z walk!

Punktacja:
Masakra 10-0
Zwyciestwo 7-3
Remis 4-4
dokładne warynki potrzebne do spełnienia danego wyniku walki bedą szczegółowo opisane w scenariuszach

Każda para bedzie miała 1,5 tygodnia na rozegranie danej rundy. Wskazane miejsca to Strych, Bard. Wyniki należy przesłac do kordynatora Kampani (bede prawdopodobnie to Ja).  Po zebraniu wszystkich wymników bedą ustalane pary na następną rozgrywke. LICZYMY NA UCZCIWOŚĆ.
Para która nie wywiąze się z terminu czasowego uzyska 0 punktów!( tak jakby obydwoje gracze przegrali za wynikiem masakry!)
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Kampania Mordheim
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2005, 08:54:52 am »
Może ja się wypowiem pierwszy... Pomysły dobre, ale nie wszystkie... kiedyś mi zarzucano, zę grając Undfead kłądę taki nacisk na najemnikó...ale chcę to zdementować... jedni mają zasadę, ze zawsze mają max bohaterów, albo dużo modeli na starcie - a ja zawsze musze miec najemników - t, ze potem się głowię jak ich opłacać to moja sprawa...ale wyeliminowanei łowcom czarownic najemników na 3 tury - to zabójstwo dla tak małej i biednej bandy;]... tak samo - Kamilu - czyli sugerujesz, zę undead nie bedą wstanei dokupić zoombich co turę;]?... przeciez do tego nei trzeba kupców... wystarczą resztki wrogów... ;/... trochę mnie to rozwala... ja tez przygotowywałem kiedyś ciekawą (dość) kampanię na nietypowych zasadach chandlu itd... (trochę za skomplikowaną na taką miłą zabawę)... ale bez przegięć... niestety musze być marudny i mi sie caśc nie podoba - jak zwykle wymyśłasz swoje zasady, które nie do końca sa przemyślane, a już na pewno nie testowane...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Kampania Mordheim
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2005, 09:01:37 am »
Cytuj
Może ja się wypowiem pierwszy... Pomysły dobre, ale nie wszystkie... kiedyś mi zarzucano, zę grając Undfead kłądę taki nacisk na najemnikó...ale chcę to zdementować... jedni mają zasadę, ze zawsze mają max bohaterów, albo dużo modeli na starcie - a ja zawsze musze miec najemników - t, ze potem się głowię jak ich opłacać to moja sprawa...ale wyeliminowanei łowcom czarownic najemników na 3 tury - to zabójstwo dla tak małej i biednej bandy;]... tak samo - Kamilu - czyli sugerujesz, zę undead nie bedą wstanei dokupić zoombich co turę;]?... przeciez do tego nei trzeba kupców... wystarczą resztki wrogów... ;/... trochę mnie to rozwala... ja tez przygotowywałem kiedyś ciekawą (dość) kampanię na nietypowych zasadach chandlu itd... (trochę za skomplikowaną na taką miłą zabawę)... ale bez przegięć... niestety musze być marudny i mi sie caśc nie podoba - jak zwykle wymyśłasz swoje zasady, które nie do końca sa przemyślane, a już na pewno nie testowane...


Nie wyeliminowałem! Podczas inicjaci jest dostatecznie duzo czasu aby ich nająć! A rozgraniczanie stronników zombie i innych tak jak przyznałęs nie miało by sensu i nieco skomplikowało sprawę. Proste jest PIĘKNE
I tu sie mylisz! podobne zasady były testowane i to wielokrotnie przez grono ludzi a nie tylko przezemnie w zaciszu domowym :P
Kamil. (miszczu)

Offline drachenfeles

Kampania Mordheim
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2005, 12:16:32 pm »
no fajnie to wygląda, tylko jedna rzecz jest IMO trochę dziwna.
Skoro kupujemy itp po trzeciej bitwie, bo w mordheim nie ma kupców, to jakim sposobem sprzedajemy tam shardy?
Może od razu wszystko co trzecią bitwę?

Offline Mistrz wałków :)

Kampania Mordheim
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2005, 12:32:03 pm »
Cytuj
no fajnie to wygląda, tylko jedna rzecz jest IMO trochę dziwna.
Skoro kupujemy itp po trzeciej bitwie, bo w mordheim nie ma kupców, to jakim sposobem sprzedajemy tam shardy?
Może od razu wszystko co trzecią bitwę?


Czułem że wcześniej czy puzniej padnie to pytanie..
I odrazu odpowiadam.. Myslałem nad tym ale doszedłem do wniosku że gdyby wymieac shardy hurtowo to duza ilosć graczy nie wiedziała by co znimi zrobić (po trzech bitwach troszeczkę by sie ich uzbierało!). Daltego wymieniamy je po każdej bitwie (w domysle u trzech innych kupców po trzeciej potyczce!)[/quote]
Kamil. (miszczu)

Offline drachenfeles

Kampania Mordheim
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2005, 12:52:18 pm »
jak chcesz, ale wydaje mi się, że można znaleźć jakieś rozwiązanie.
pozatym co w tym złego, że będzie ich dużo?
Będzie można dzięki temu z nimi eksperymentować u alchemików, bo nie będą na wagę złota hm?

 

anything