Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy japońskie

Czym jest manga...

(1/13) > >>

turucorp:

--- Cytat: "Greahtor" ---

--- Cytuj ---Widziałem film (aktorski), na podstawie którego ten komiks powstał i uważam, że jest to jedna z najgorszych adaptacji, jakie kiedykolwiek widziałem. Szokowanie dla szokowania, wymyślanie dziwaczych tortur i samookaleczeń. Skromny "Hellraiser" bije to-to na głowę, zarówno pod względem wrażenia, jakie na mnie wywiera, jak i psychologii postaci...
--- Koniec cytatu ---
Koroshiya 1 to film dla wąskiego grona odbiorców, któryi są fani horroru i samej mangi. osoby spoza "kręgu zainteresowanych" najczęściej mają podobne zdanie do Twojego i wcale się nie dziwię. Miike robi filmy dziwne i chore, które nie trafiają do każdego i nie mam tu na myśli jakichkolwiek wyniosłości pokroju głębi psychologiczno-egzystencjonalnej a najnormalniejszą podatność na szokowanie (weźmy hociażby Visitor Q, Ichi, Gozu czy Full Metal Yakuza)
--- Koniec cytatu ---


buhahaha
Greahtor, ja Ciebie bardzo przepraszam, ale wlasnie ubawiles mnie setnie 8)
tak sie dziwnie sklada, ze akurat N.N. jest jednym z nielicznych specjalistow w tym kraju wlasnie od szokujaco dziwno-chorych filmow i komiksow, wiec badz laskaw nie wsadzac go do worka osob spoza "kregu zainteresowanych" bo robi sie tutaj jakis kabaret :roll: (wez sobie najpierw sprawdz z kim i o czym rozmawiasz)

--- Cytat: "Greahtor" ---
--- Cytuj ---Szczerze polecam, chociaż to nie manga
--- Koniec cytatu ---
problem w tym, że rozmawiamy właśnie o mangach a w nich doszukanie się prawdziwie zakręconego stadium choroby psychicznej jest bardzo trudne i jak narazie jedyne przypadki takowgo spotkałem w Tomie, Uzumaki i właśnie Koroshiya1
--- Koniec cytatu ---


a tu mam takie pytanie w kwestii formalnej:
rozmawiacie o komiksach japonskich?
bo mam dziwne wrazenie, ze od paru stron raczej o filmach i pirackich skanach komiksow :roll:

greah:

--- Cytat: "turucorp" ---tak sie dziwnie sklada, ze akurat N.N. jest jednym z nielicznych specjalistow w tym kraju wlasnie od szokujaco dziwno-chorych filmow i komiksow, wiec badz laskaw nie wsadzac go do worka osob spoza "kregu zainteresowanych" bo robi sie tutaj jakis kabaret :roll: (wez sobie najpierw sprawdz z kim i o czym rozmawiasz)
--- Koniec cytatu ---
tak się akurat składa, że interesuję się azjatycką ekstremą filmową i wiem jak ludzie reagują na te produkcje a to, że nie wiem w czym specjalizuje się N.N nie ma tu nic do rzeczy. jeśli jest specjalistą od tego typu filmów to szanuję jego zdanie ale czy to ma znaczyć, że nie mogę takowego skomentować? moim zdaniem mnogość obrzydliwych scen w Koroshiya1 jest kroplą w morzu gdy porównamy go do dosadnego Ebola syndrome, łamiącego wszelkie tabu Untold story czy wyjątkowo brtalnego Dr.Lamb i to właśnie takimi porównaniami się kieruję, bo trudno byłoby postawić naprzeci siebie tytuły królujące w kinie ekstremalnym i te z nurtu teenage horror



--- Cytuj ---Serio, to chora manga, ale jednak warto po nie sięgnąć, by zobaczyć jak daleko szaleństwo może się posunąć.
--- Koniec cytatu ---
trafiłem kiedyś na nowelkę, której fabuła opierała się na przedstawieniu społeczeństwa którego członkowie aby nie ulec wypadkom okaleczali się i tak jeden wydziubał sobie oko bo bał się aby nikt mu go nie wybił parasolem a inny podziurawił sobie zęby bo bał sie próchnicy. groteskowość komisku wcale nie musi iść w parze z jakimiś psychopatycznymi ciągotami głównych bohaterów.



--- Cytuj ---Usagi jest królikiem
--- Koniec cytatu ---
jak sama nazwa wskazuje. chciałem tylko dodać odrobinę komizmu w opisie stąd "zając" i "wieprzek" :]

--- Cytuj ---W tym, co napisałem, nie chciałem oceniać filmu, ale mangę, która jest jego marną adaptacją: ma kiepskie rysunki, fatalnie prowadzoną narrację i dużo scen obliczonych tylko na to by szokować.
--- Koniec cytatu ---
zatem musieliśmy się nie zrozumieć - sądziłem, że rozmawiamy o filmie.

--- Cytuj ---A ja myślałem o tym, że rozmawiamy o tym, co dobre i co złe. Co warte przeczytania i z jakiego powodu. Owszem, rozmawiamy o tym w temacie o mangach, ale padają tu argumenty o wyższości owych mang nad utworami zachodnimi, w których tego lub owego nie ma.
--- Koniec cytatu ---
możemy, mimo że wszystko zaczęło się od brzemiennego w skutkach "bo to kiszka" odnoszącego się właśnie do kilku mang



btw
zatem kim jest N.N, że moja wypowiedz doprowadziła do tak spazmatycznego wybuchu śmiechu u turucorp?

N.N.:

--- Cytat: "Greahtor" --- tak się akurat składa, że interesuję się azjatycką ekstremą filmową i wiem jak ludzie reagują na te produkcje
--- Koniec cytatu ---


Prawdę powiedziawszy, Turu nie ma racji, nie interesuję się azjatycką ekstremą filmową. W ogóle nie lubię ekstremy.

--- Cytuj ---wszystko zaczęło się od brzemiennego w skutkach "bo to kiszka" odnoszącego się właśnie do kilku mang
--- Koniec cytatu ---

Nieszczęsne stwierdzenie padło ledwie trzy dni temu, a temat istnieje już ponad rok. Przez ten czas ludzie, którzy się tu wypowiadają, róznych rzeczy się nauczyli (także od ludzi, którzy się tu wypowiadają)...


--- Cytuj ---btw
zatem kim jest N.N, że moja wypowiedz doprowadziła do tak spazmatycznego wybuchu śmiechu u turucorp?
--- Koniec cytatu ---

Autorem notki na okladce pierwszego tomu "Hiroshimy 1945"

Anonymous:

--- Cytat: "Gilbaert" ---
--- Cytuj ---gigli ma pierwszy tom, więc mógłby coś powiedzieć
--- Koniec cytatu ---

mogę ci sprzedać Timof. Mnie nie podeszło. Nie mój klimat.
--- Koniec cytatu ---


za późno, juz zamówiłem

turucorp:

--- Cytat: "N.N." ---

--- Cytat: "Greahtor" --- tak się akurat składa, że interesuję się azjatycką ekstremą filmową i wiem jak ludzie reagują na te produkcje
--- Koniec cytatu ---


Prawdę powiedziawszy, Turu nie ma racji, nie interesuję się azjatycką ekstremą filmową. W ogóle nie lubię ekstremy.
--- Koniec cytatu ---


ja nie mowie, ze lubisz ekstreme tylko, ze sie min. takimi tematami zajmujesz i dlatego rozbawilo mnie wrzucanie Ciebie do worka z laikami, ktorzy maja odruchy wymiotne kiedy widza kawalek umiejetnie spreparowanej wolowiny uwieczniony na tasmie filmowej :roll:

--- Cytat: "N.N." ---

--- Cytuj ---wszystko zaczęło się od brzemiennego w skutkach "bo to kiszka" odnoszącego się właśnie do kilku mang
--- Koniec cytatu ---

Nieszczęsne stwierdzenie padło ledwie trzy dni temu, a temat istnieje już ponad rok. Przez ten czas ludzie, którzy się tu wypowiadają, róznych rzeczy się nauczyli (także od ludzi, którzy się tu wypowiadają)...
--- Koniec cytatu ---


temat "manga" jest walkowany od jakis dwoch lat na kilku forach i te powtarzajace sie w kolko argumenty sa juz po prostu nudne  :?


--- Cytat: "N.N." ---

--- Cytuj ---btw
zatem kim jest N.N, że moja wypowiedz doprowadziła do tak spazmatycznego wybuchu śmiechu u turucorp?
--- Koniec cytatu ---

Autorem notki na okladce pierwszego tomu "Hiroshimy 1945"
--- Koniec cytatu ---


ales wybrnal :lol: ("Jerzy?, ale czy Jerzy? bo jak nie Jerzy to moje nazwisko nic panu nie powie" ;) )


--- Cytat: "timof" ---za późno, juz zamówiłem
--- Koniec cytatu ---


Gilgil, jakby co to ja to moge lyknac ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej