trawa

Autor Wątek: Czym jest manga...  (Przeczytany 32263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pszren

Czym jest manga...
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 18, 2005, 12:20:43 pm »
Cytat: "Puchiko0007"
jesz ryz

puchiko, niepotrzebnie jesteś niegrzeczna. chyba że przez przypadek?

duże oczka to cecha dziecięca, dlatego oczywiście że czasem to stosuję. długie nogi bywają seksowne. też polecam. nieproporcjonalne ciało - to by wymagało dłuższych wywodów.

pozdrawiam,

Pszren

Offline Puchiko0007

Czym jest manga...
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 22, 2005, 07:32:55 am »
Cytat: "pszren"
Cytat: "Puchiko0007"
jesz ryz

puchiko, niepotrzebnie jesteś niegrzeczna. chyba że przez przypadek?
nic nie dzieje sie przez przypadek ;) a moja wypowiedz miala raczej charakter zartobliwy i nie miala na celu obrazanie kogokolwiek.

Cytuj
duże oczka to cecha dziecięca, dlatego oczywiście że czasem to stosuję. długie nogi bywają seksowne. też polecam. nieproporcjonalne ciało - to by wymagało dłuższych wywodów.

zawsze tesknimy do tego czego nie mamy, japonczycy rysuja duze oczka, dlugie nogi, bo sami sa przewaznie niscy, drobno zbudowani. osobiscie wolalabym urodzic sie japonką, niz miec duze niebieskie oczy..
teraz, 'duze oczka' rysowane sa raczej dlatego, ze staly sie wizytowka mang, cecha charakterystyczna, ktora na pierwszy rzut oka rozroznia je od innych komiksow..

Offline pszren

Czym jest manga...
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 25, 2005, 04:47:35 pm »
super że wszystko w porządku :)

Cytat: "Puchiko0007"
cecha charakterystyczna

właśnie to miałem na myśli - cechy charakterystyczne.

myślę, że istnieje wiele prawidłowych definicji mangi. nie jest łatwo stworzyć definicję, która każdego zadowoli.

(kilka moich obrazów wisi w prywatnych kolekcjach w Japonii.
moje japońskie kimono ma charakterystyczny ryżowy zapach ;)
pałeczkami jadam, np. jak mamy gości z Japonii, albo po prostu dla zabawy.
jakieś dwa lata mieszkała u nas Japonka. teraz jest Polką.
gyoseishido to całkiem ciekawa sprawa.
jeden z moich nauczycieli kompozycji to Japończyk.)

pozdrowiako,

PSzren

Offline Puchiko0007

Czym jest manga...
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 26, 2005, 07:19:13 pm »
Cytat: "pszren"
cechy charakterystyczne

czasem boli mnie to, ze mangacy coraz czesciej upodabniaja swoj styl do stylu amerykanskiego albo koreanskiego. chociaz nadal jest to ich wlasny styl, widac wplywy innych kultur..

Cytat: "pszren"
myślę, że istnieje wiele prawidłowych definicji mangi. nie jest łatwo stworzyć definicję, która każdego zadowoli.

jedyna definicja jaka istnieje, jest i tak bardzo ogólna. zeby stworzyc jedyna i prawdziwa musielibysmy odizolowac wszystkich Japonczykow od reszty swiata :badgrin: