Autor Wątek: targowisko  (Przeczytany 11059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gregor

targowisko
« dnia: Maj 04, 2005, 02:37:20 pm »
widze , ze duzo tu roznych i wszelakich pytan i problemow sprzetowych
widze , rowniez ze jest tu kilka osob, ktore pragna bawic sie w zywa historia w jedyny wlasciwy sposob, mianowicie tak jak ta historia mowi, czyli wedlog wzorow i rycin z danego okresu.

min dlatego zamieszczam taki temat jak targowisko, w ktorym pragne poinformowac wszystkich chetnych o mozliwosci zakupienie pelno wartosciowych wyrobow wzorowanych na zrodlach. poczawszy od ciuchow obozowych takich jak koszule ,  gatki, nogawice po ubior dworski taki jak dublety, houppelande rowniez dla Dam mam kilka ciekawych propozycji na ubiory.- wszystko moze byc szyte na wymiar zgodnie ze zrodlami na dany okres.
 mam rowniez duze zaplecze jesli chodzi o uzbrojenie bojowe- poczawszy od wyrobow kolczych po plytowe

moge rowniez zalatwic takie sprzeta obozowe jak historyczne namioty, kociolki czy latarnie, i bardziej przyziemne rzeczy jak kufle, ,,sztucce" buklaki, czy sakwy, pasy rycerskie itd

akcesoria lucznicze takie jak luki czy strzaly (rozniesz karwasze lucznicze i kolczany) tez dostepne

wszystkich chetnych prosze o kontakt, zarowno mailowy jak i pm tutaj na forum.

wszystkich ktorzy rowniez moga "co nie co" zalatwic, prosze o dopisywanie swoich ofert- tak abysmy sie nawzajem wspierali- a na jakims turnieju napewno nie jedno piwo sie wychyli
on scholae, sed vitae discimus

Offline VOKIAL

Materiały
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2005, 04:46:53 pm »
Idąc za przykładem twym szlachetny przyjacielu pisze o co przosiłeś
W mej mocy jest produkcja kułek na kolczugi i inne
Zajmuje się wyrobem KAPTURÓW KOLCZYCH, SAMYCH KOLCZUG, MISIUREK gwarantuje dobrą jakość i przystępne ceny :D
Me działania mogą wyglądać jak za dawnych dobrych czasów czyli coś za coś. wrazie czegoś piszcie patrykgasior@o2.pl

Offline ghost666

targowisko
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2005, 09:09:05 pm »
gregor, wrzuc jakis cennik orientacyjny tych ciuchów, jak bys mógł, jestem troszke zainteresowany ;). Pozatym - dublet to nie ubiór dworski :!:  :!:  :!:  tylko normalny, codzienny... to bielizna jest prawie.
Interesują mnie takze inne rzeczy - kociołek, siennik i inne duperele okołonamiotowe, zestaw cynowych talerzyków i sztućców. Ze skóry to nerkowa torebka typu bycze jaja, ale koniecznie z okuciami, w jakims Dragonie ładną widziałem :).
napisz cos o cenach, moze byc na pw, to sie zgadamy  :D
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Gregor

targowisko
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2005, 12:04:16 am »
jesli chodzi o ceny to prosze o kontakt na pm, wszystko zalerzy od wykonczenia....
przy zamowieniu prosba o przeslanie wzorow- wtedy dogadam z rzemieslnikiem kwestie ceny i terminu- odpisze i podejmie sie decyzje ,,na goraco" znajac juz konkrety- moim zdaniem to najlepsza forma, unika nieporozumien...

jesli chodzi o dublet, to nie nazwalbym tego bielizna, mam we wzorach takie doublety (1482) ze houppelande wymiekaja - nie pisze tu o fashion doublet- choc masz racje-doublet to spodni ubiór, noszony pod wierzchnimi ubiorami, a na koszuli. Doublet noszony na koszuli, ale bez szaty wierzchniej służył jako ubiór domowy, obozowy lub roboczy, do ciężkiej pracy fizycznej.
on scholae, sed vitae discimus

Offline ghost666

targowisko
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2005, 04:40:25 pm »
no i podtrzymywał galoty :)

pm juz pisze :)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Gollum

targowisko
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2005, 01:22:27 pm »
Panie i Panowie, nie róbmy tu bazaru, bo się może do nas ktoś dobrać, że tylko fiskusa wspomnę. Ofery jak najbardziej, ale z cennikami wyłącznie na PW. No, chyba że ktoś biegły w prawie powie, że wolno, to zezwolę.

Offline VOKIAL

targowisko
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2005, 03:50:59 pm »
Witam waswszystkich i błagalne wolania zanosze o obówie z epoki piszcie patrykgasior@o2.pl

Offline Gregor

targowisko
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2005, 09:42:46 pm »
wyslalem ci na maila wiadomosc o produkcji bucików
on scholae, sed vitae discimus

Offline kort

targowisko
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2005, 05:46:29 pm »
Jesli ktos jest zainteresowany tak zwanymi "pugillaires" czyli tabletami woskowymi, a raczej ich rekonstrukcjami na podstawie zabytkow z Nowogrodu, czy Yorku... To zapraszam na PM...

 :idea: Dla tych co nie wiedza: tabliczki te, czy tez tablety byly od IX do konca XV wieku najtanszym srodkiem pismienniczym wielokrotnego uzytku. Byly to drewniane plytki, leciutko wydrazone, w ktorych znajdowal sie zafarbowany wosk pszczeli... Wszystkie "pugillaires" wykonuje recznie...

 :!: Pisze rowniez dokumenty sredniowieczne na zyczenie: wszelkie szczegoly na PM...

Offline Gregor

targowisko
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2005, 03:58:29 pm »
on scholae, sed vitae discimus

Offline Dzwonsson

targowisko
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2005, 08:00:21 pm »
kto ma odsprzedac dwuraka???jakies duzego mniej wiecej 170cm.wszystkie oferty na priva...

Offline Kokos

targowisko
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2005, 12:56:23 pm »
ma ktos do sprzedazy miecze?

Offline Gregor

targowisko
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2005, 10:22:12 pm »
miecze sa do zalatwienia, jedyneczki, poltoraczki  i dwojeczki, sadze ze jest szansa na ten sezon jeszcze.


a chce ktos moze baranice na poslanie rycerskie, pisze tu o skorach, mam dostep i jade niedlugo (przed grunwaldem) po kolejne skory wiec jak ktos chetny to pisac na priv
on scholae, sed vitae discimus

Offline Radziwil

targowisko
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2005, 11:39:12 am »
Kto ma do sprzedania w przystepnej cenie strój rycerski(galowy)?
alcie śmiało

Offline Narghul

targowisko
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2006, 02:01:15 pm »
mam cztery pary naramiennikow, napiersnik i mlotek rycerski na handel TANIO !!!!
info na priv
.Do Parszywego Końca !!!!!!...