Autor Wątek: breath weapon  (Przeczytany 7770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rhion

breath weapon
« dnia: Styczeń 31, 2003, 11:40:32 am »
To że smoki i hydry zioną każdy wie  :)
Chodzi mi o zasade z podręcznika na temat broni templatkowej (w tym też breath weapon){str. nie podam bo nie mam przy sobie podręcznika ale jest to w dziale strzelania należy szukać templatek} że może trafiać w walke wręcz a obrażenia rozdziela się zależnie kto zostanie przez tempatke pokryty.
Prosze o zapoznanie się pierw z zasadami zanim podejmiecie głos nie chciałbym tracić czas na nic nie wnoszącą dyskusję typu 'nie bo nie'.
ps. wiem że nie można zionąć jako odp na szarże i też jak stwór jest w hth , ale chodzi mi o zionięcie besti w inne regimenty w walce.
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2003, 09:51:21 am »
Nie wiem ale może moja wypowiedż jest lekko oznajmująca lub wskazująca konkretną odpowiedż nie mniej jednak chciałbym nawiązac jakiś dialog .
Podobno można tu znaleść jakieś 'kompetentne' osoby kture albo by potwierdziły lub zaprzeczyły temu co mówie opierając się na jakiś zasadach z roolbooka lub erratach o kturych nie wiem.
Z góry dziękuje.
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline veyDer

breath weapon
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2003, 10:02:02 am »
Jeśli chodzi o bronie strzeleckie z templatami, to jeśli przyhaczysz pierwszy (a dokładniej walczący) szereg, to na 4+ (albo 3-, to bez znaczenia, chodzi o 50% szans) trafiasz gościa, którego chcesz trafić, a w pozostałym przypadku gościa z drugiego oddziału.
Po sprawdzeniu, oczywiście, czy go na 4+ trafiłeś, jeśli był przykryty częściowo.

Obstawiam, że z zionięciem jest tak samo.
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline coper

zalezy o co ci chodzi!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2003, 04:44:36 pm »
zalezy o co ci chodzi!! np. jak walisz z katapulty to ten co jest centralnie pod kolkiem dostaje dmq z sila 10(w przypadku orcow 8) ci ca sa calkowicie przykryci automatycznie sa trafiani a ci co sa zahaczeni na 4+
'm OnE FrOm AlL | PeRfEkT


nr gg: 3643266

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2003, 04:51:29 pm »
Żle mówicie, towarzysze. Jeżeli tylko zahaczy się model z walczącego szeregu (dokładniej - będący w hth), to sprawdza się ilość hitów i rozdziela równo między walczących - jest to wytłumaczone tym, że pocisk trafia w sam środek walki. A strzelać (także ziać) do hth nie można (chyba, że skavenami).

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2003, 04:54:52 pm »
Sorki ale chodzi mi o BREATH WEAPON !!!!!!
a nie o jakieś katapulty !!!!!!!!
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Rondel

breath weapon
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2003, 04:57:58 pm »
rhion:
Cytuj
Chodzi mi o zasade z podręcznika na temat broni templatkowej (w tym też breath weapon){str. nie podam bo nie mam przy sobie podręcznika ale jest to w dziale strzelania należy szukać templatek} że może trafiać w walke wręcz a obrażenia rozdziela się zależnie kto zostanie przez tempatke pokryty.


Pytales o bron templatkowa ( pytales to odwazne stierdzenie, tu nie ma zadnego pytania :P ), wiec odpowiadaja.

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2003, 05:25:46 pm »
Zasady są przecież te same...
Ale z drugiej strony, po co ci dodatkowe informacje, skoro do hth strzelać NIE MOŻNA. Przeczytaj rulebooka, albo chociaż odpowiedzi na forum, zanim zaczniesz mieć pretensje.

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2003, 05:30:08 pm »
Ogulnie codzi mi o to czy ktoś zna zasade udokumentowaną (np.errata) że nie mogeh zionąć smokiem w regiment wroga który jest w hth z mojim regimentem (nie smokiem) .
Za nieścisłości przepraszam, ale zasada pozwalająca mi to robić jest w broni templatkowej stąd mogło wyjść to drobne nieporozumienie.
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2003, 05:36:16 pm »
Jankiel:
Cytuj
Ale z drugiej strony, po co ci dodatkowe informacje, skoro do hth strzelać NIE MOŻNA. Przeczytaj rulebooka, albo chociaż odpowiedzi na forum, zanim zaczniesz mieć pretensje.

Właśnie przeczytałem roolbooka i jest tam że nie można strzelać z broni strzeleckiej typu kusze działa itd które dokładnie trafiały by te oddziały .
a aionięcie jest broniś templatkową i nie ma nigdzie napisane że nie można zionąc nią w hth ,dlatego na początku podałem tą zasadę dotyczą cą templatek, abyście ją przeczytali  :)
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2003, 05:41:04 pm »
poprawki:
Cytuj
aionięcie

to zaaczy zionięcie
Cytuj
codzi

oznacza chodzi
sorki za te błędy ale ostatnio mało sypiam i mi się lekko plącze klawiatura przed oczami
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2003, 05:47:13 pm »
Ale nadrzędna jest reguła, że nie można strzelać do hth.

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2003, 06:23:47 pm »
Jankiel:
Cytuj
Ale nadrzędna jest reguła, że nie można strzelać do hth.

Prosił bym pierw o zapoznanie się z tekstem tej zasady .
Jak tylko bedę miał podręcznik to ci JĄ zacytuje a narazie moge tylko polecić jej przeczytanie :lol:
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Finfarin

breath weapon
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2003, 06:24:13 pm »
Nie można strzelać z żadnej broni, również templatowej więc katapulty, flame throweery czy istoty polegające na oddechu jako broni :) do hh strzelać nie mogą. Jankiel i spółka mają rację.
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2003, 06:35:49 pm »
Thx 8)

A skoro, jesteś taki pewny, to po cholerę się pytałeś