trawa

Autor Wątek: breath weapon  (Przeczytany 7775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2003, 07:36:47 pm »
Bo chce mieć poparcie ludu. :)
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 02, 2003, 03:25:23 pm »
Z tym poparciem ludu troche przesadziłem.
Chodzi mi o to czy ktoś zna jakieś erraty na temat tej broni.
Albo wie gdzie można tego poszukać.
<tylko w necie bo nie stać mnie na kupienie wszystkich WD>
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2003, 04:00:03 pm »
Żeś się uczepił. Ile odpowiedzi, że nie masz racji, musisz otrzymać? Poza tym, nie publikuje się errat do zasad jasnych i oczywistch. A do nabijania sobie postów (jeśli kogoś to pociąga) służy spam.

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2003, 06:11:57 pm »
Mam nadzieje że nie zostane posądzony znowu o nabijanie sobie postów :)
Ale mam ze sobą podręcznik i chciałbym wyjaśnić pare rzeczy w oparciu o zasady.

str. 60 zasady strzelania do hth
Cytuj
Players are not allowed to shoot at targets that are engaged in close combat

Całkowicie się z tą zasadą zgadzam, a nawet może się to komuś wydać dziwne bede się na nią powoływał.
Dalszej części co do trafiania w hth nie będe cytował bo te zasady są każdemu znane.

str. 114 breath weapon
Cytuj
Fiery Dragons and [...] have the ability to breathe fire ,noxius gaz ...[...]
A model with a breath weapon ,may use it in the Shooting phase.

W związku z tą zasadą  smoki nie strzelają tylko zioną a dokładnie używają swojej zdolności w czasie fazy strzeleckiej tak więc zasada która zabrania strzelania do hth ich nie obowiązuje .
W całym podręczniku szukałem zwrotu że smoki strzelają ale niestety (albo na szczęście) nie znalazłem.
Co siętyczy każdego działa ,katapulty,kuszy czy łuku w jego zasadach jest napisane że strzela tak więc podlega tej zasadzie.
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Shinji

breath weapon
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2003, 06:43:06 pm »
Zawsze możesz napisac do gw.
Tylko tym razem sformuj prostsze pytanie np:
Czy smoki mogą zionąć w hth?
:)

Offline Iberales

breath weapon
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2003, 07:38:49 pm »
A oni udzielą Ci równie prostej odpowiedzi:
a/ Tak
b/ Nie
c/ Nie wiem
d/ W ogóle ni można ziać - rulebook się myli.
---[wybierz dowolną kombinację powyższych]---

A tak szczerze mówiąc: weź to na zdrowy rozsądek...
Oczywiście, że nie mogą ziać do CC.

A z tego co pamiętam to ten kto leży pod templatem dostaje trafienie (tak na przykład jakby ktoś miał wątpiliwości jak zachowuje się oddział w CC ostrzelany ze skaveńskiego WFThrower lub z zeskaterowanego templata - niech ktoś mnie sprostuje jeśli gadam bzdury).
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline rhion

breath weapon
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2003, 11:18:35 am »
Cytuj
A tak szczerze mówiąc: weź to na zdrowy rozsądek...
Oczywiście, że nie mogą ziać do CC.

Z chęciom bym się z tobą zgodził gdyby na turniejach też wygrywał do większości zasad zdrowy rozsądek niestety tak nie jest(to smutne ale prawdziwe :cry: ) tam liczą się suche i bezsensowne zasady podręcznikowe które do końca nie zostały wyjaśnione , a używa się ich tylko dla tego że są komuś na renkę, tak więc czemy wg was nie można zionąć skoro (w oparciu o podręcznik i zasady tam zawarte) breath weapon nie jest bronią strzelecką. jest umiejętnością
do której nie używa się żadnych kości na trafienie tak więc o procesie strzeleckim niema mowy , kości używa się jedynie do ranienia przeciwnika.
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Sony

breath weapon
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2003, 11:33:29 am »
Do walki wręcz nie można ziać, strzelać, jedynie Skaweni mogą, jak sobie wyobrażasz steamtank wjeżdża w oddział i w strzelaniu działkiem parowym zionie ? To że się nie trafia nie ma znaczenia, czy na zionięcie mam look out seer czy nie mam ? Oczywiście że mam, zianie to Ranged Attack, ze wszystkimi konsekwencjami. I mała uwaga jak katapulta zostanie zniesiona do walki wręcz, wydaje mi się, że działa normalnie : to co przykryte całkowicie dostaje hita a co częściowo na 4+. To samo obowiązuje przy np. Karsnoludzkim Flame Cannonem.

Offline Iberales

breath weapon
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2003, 06:01:10 pm »
Cytat: "Sony"
czy na zionięcie mam look out seer czy nie mam? Oczywiście że mam,

Look Out ---[seer]--- to tylko skaveni mają, i to w jednym konkretnym wypadku...  8)

Cytuj
Z chęciom bym się z tobą zgodził gdyby na turniejach też wygrywał do większości zasad zdrowy rozsądek niestety tak nie jest(to smutne ale prawdziwe  ) tam liczą się suche i bezsensowne zasady podręcznikowe które do końca nie zostały wyjaśnione , a używa się ich tylko dla tego że są komuś na renkę, tak więc czemy wg was nie można zionąć skoro (w oparciu o podręcznik i zasady tam zawarte) breath weapon nie jest bronią strzelecką. jest umiejętnością


Chcesz suchych zasad? Prosze:
Wszystko co jest rozpatrywane  w shooting phase jest strzelaniem.
Dopóki nie jest uścislone w zasadach - żaden atak strzelecki nie może być skierowany do walki wręcz.
Fin.
(w przypadku gdyby uznano, że chuch nie jest strzelaniem to równie dobrze można by uznać, iż Salamandra również nie strzela - wszakże pluje a to ma się do strzelania jak pięść do oka...)
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline Finfarin

breath weapon
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2003, 06:34:00 pm »
Podsumowując-oddech to broń strzelecka. Tak samo jak i w życiu potrafi być zabójczy. :)
quote]
"Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"
 [/quote]

G.K.Chesterton

Jankiel

  • Gość
breath weapon
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2003, 08:54:59 pm »
Rozpatrzenie hitów w hth na pewno wygląda tak, jak opisałem. Sprawdźcie sobie.

Offline Iberales

breath weapon
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2003, 09:33:51 pm »
Sprostowanie:
Jankiel ma oczywiscie rację: strona 60 rulebooka.
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline rav

breath weapon
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2003, 07:51:08 am »
Cytat: "Iberales"
Cytat: "Sony"
Wszystko co jest rozpatrywane  w shooting phase jest strzelaniem.


To zdanie musze uznac za nieprawdziwe, zeby nie uzyc innego stwierdzenia. Co powiesz na Screaming Bell, ktorego dzwonienie jest w Shooting Phase? Strzela chyba ultradzwiekami...

Co do rozpatrywania breath weapons (ktore na moj gust moglyby byc skierowane w hth, a jezeli nie sa to blad) jak i broni (typu katapulta), ktore o hth zachaczyly przypadkowo, jak i niektorych czarow (z breathe temlpatem) jak bestilience breath:
1) mozna rozpatrywac dla oddzialow w hth (chyba ze jest napisane gdzies inaczej), pod warunkiem ze nie trafia sie wlasnych modeli
2) trafiane sa dokladnie te modele, ktore sa pod template'ka lub sie z nia stykaja, wiec jezeli wzornik nachodzi tylko na jeden oddzial z dwoch walczacych w hth to tylko ten dostaje.

Ciekawym przykladem jest skavenski Warp Lighting Warp Cannon, ktory strzelajac jak armata jest rozpatrywany defacto jako template o ksztalcie linii. Przyklad z bitwy: plague monksi sa w hth z kawaleria imperialna, strzelam z WLWC tak aby linia przechodzila tylko przez kawalerzystow - wtedy dostaja tylko oni. Podobnie jest z warpfire throwerem.

A co do "Look Out Sir" to uwazam ze powinno obowiazywac wszedzie (przy breath weapons tez) i nie obowiazywac, jezeli wszystkie modele z oddzialu znajda sie pod wzornikiem.

Co do strzelania do walki wrecz mam bardzo interesujace pytania:
1) czy oddzial testuje sie na panike i ucieka jezeli jest w walce wrecz i dostal obrazenia 25% lub wiecej?
2) czy oddzial testuje sie na panike i ucieka jezeli dostal po prostu z broni wymagajacej testu paniki po zranieniu/trafieniu (warpfire thrower, screaming catapult)?
3) czy drugi oddzial w walce wrecz moze go gonic (jezeli zalozymy ze uciekac moze)?
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

Offline jachu_ka

breath weapon
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2003, 08:23:08 am »
w mechanice wszystkich warhamcow nadrzedna jest zasada: "wszystko co nie jest dozwolone jest zabronione". jesli nie ma przepisu ze templatka mozesz walic po combacie (a nie ma) to nie mozesz walic templatka po combacie. comprende?

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline rav

breath weapon
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2003, 08:52:10 am »
Comprende, comprende, Senior.

Pero no tengo palabras para expresar que quiero decir. No palabras... ejemplos.

Ale jak znajde do napisze...
aV
-----------------------------
Polakom gratulujemy większościowego rządu!

 

anything