Autor Wątek: "Great Teacher Onizuka"  (Przeczytany 59735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« dnia: Maj 10, 2005, 07:32:57 am »
Szukam, szukam i okazuje się, że Onizuka nie ma swojego tematu  :roll:
Trzeba było temu zaradzić ;)
W Polsce wyjdzie niebawem już 7 tom tej mangi i jeśli chodzi o mnie jest bardzo dobrze. Nie wydaje mi się na razie, żeby znudził mnie ten tytuł.
Przyjemnie się czyta przygody tego niezwykłego "nauczyciela".
Jak dla mnie jest to "number one " jeśli chodzi o mangi wydawane w Polsce (w tej chwili).

Poza tym od tygodnia na kanale Hyper - nadawany jest serial (43 odcinkowy) GTO. Na razie jestem po obejrzeniu 6 odcinków (czyli zaoszczędziłem już 70 złotych - bo tyle kosztuje w powszechnej dystrybucji płyta dvd z 4 odcinkami tego serialu) i muszę przyznać, że jest słabszy od mangi. Na pierwszy rzut oka - wszystko jest identycznie jak w mandze, ale przy dokładniejszym przyjrzeniu - widać znaczne spłycenie tematu. W anime sporo jest rzeczy opuszczonych, niektóre potraktowane są skrótowo i dodatkowo ocenzurowane (całkiem bez sensu).

Także jeśli ktoś nie ma dostępu do serialu - może się nie martwić, bo w mandze znacznie lepiej jest to przedstawione i bardziej szczegółowo.
 ;)
Zapraszam zatem wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji do zapoznania się z tym tytułem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nori

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2005, 07:48:14 am »
Musze przyznac ze GTO to najmilsza niespodzianka ostatnio wsrod mang, po epizodach z mangamixu raczej bylem negatywnie nastawiony do tej serii, ale po Twoich zachwalaniach graves postanowilem dac jeszcze jedna szanse ... i nie zawiodlem sie. Obok jeza to obecnie najlepsza manga z waneko.
Jedyne co boli , to to ze z zapowiadanego cyklu miesiecznego nic nie wyszlo....
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Gashu

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2005, 07:41:23 am »
Druga, obok "Edenu",  mangowa seria którą regularnie kupuje. Ciekawe historie (pomysłowy, tytułowy bohater  ;) ), niezłe rysunki i dużo dobrego humoru - czego chcieć więcej?  8)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline nori

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2005, 03:30:53 pm »
tak, wiec gto kupuje z forum trzy osoby na krzyz, + ilestam normalnych ( ;) ) to nie dziwie sie ze nic nie wyszlo z cyklu comiesiecznego ;(
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Anonymous

  • Gość
"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2005, 06:31:00 pm »
Cytat: "nori"
tak, wiec gto kupuje z forum trzy osoby na krzyz, + ilestam normalnych ( ;) ) to nie dziwie sie ze nic nie wyszlo z cyklu comiesiecznego ;(


w ten sposób rodzą się buraczane legendy. wnioskowanie godne szerloka: skoro trzy osoby wypowiada się w temacie na forum, to tylko oni kupują i jeszcze jacyś nie istniejący na forum!

ja np. kupuję, ale potrzeby bałbotania narazie nie widzę

Offline 4-staczterdzieściicztery

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2005, 10:09:51 pm »
Nieźle się ubawiłem czytając co napisał drogi "Gość".
A co do "GTO", świetna seria, jak tylko odłożę wystarczającą ilość pieniędzy to kupuje. Świetny główny bohater, z jednej strony żałosny i odpychający z drugiej strony bardzo ludzki i porządny. Tak samo z humorem, w części odpychający, a w części ( większej ) przedni. Dla mnie komiks japoński ( z ukazujących się obecnie ) numer dwa - choć "Miecz Nieśmiertelnego" depcze mu po piętach i może wkrótce zepchnąć na trzecią pozycję - tuż za "Edenem".

EDIT: Jak to pożegnał? Sam z własnej woli, czy też dostał trzy ostrzeżenia dzisiaj? Forum bez timofa jest zdecydowanie uboższe ( choć czasem przeginał ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2005, 10:15:41 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Nieźle się ubawiłem czytając co napisał drogi "Gość".

Gość -to post timofa, który się z nami pożegnał.  :(
Jeśli chodzi o GTO - to dla mnie "number ONE".  8)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Radagajs

Re: GTO
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:41:58 pm »
Cytat: "graves"
Poza tym od tygodnia na kanale Hyper - nadawany jest serial (43 odcinkowy) GTO. Na razie jestem po obejrzeniu 6 odcinków (czyli zaoszczędziłem już 70 złotych - bo tyle kosztuje w powszechnej dystrybucji płyta dvd z 4 odcinkami tego serialu) i muszę przyznać, że jest słabszy od mangi. Na pierwszy rzut oka - wszystko jest identycznie jak w mandze, ale przy dokładniejszym przyjrzeniu - widać znaczne spłycenie tematu.


IMHO odwrotnie (tzn. anime jest lepsze). Mangę "spłycono" o pewną ilość niespecjalnie wyszukanego humoru i podobną ilość przegiętej brutalności. Dzięki czemu wyszła z tego bardzo ładna komedia. Zastrzeżenia można by mieć co najwyżej do zbyt wczesnego zakończenia , ale zdaje się miały na to wpływ powody finansowe.

Offline graves

Re: GTO
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2005, 01:25:45 pm »
Cytat: "Radagajs"
IMHO odwrotnie (tzn. anime jest lepsze).

Znam mangę i anime i omho - manga jest lepsza.
Jeśli chodzi o spłycenie - chodziło mi o zmniejszenie liczby bohaterów (w mandze od początku występuje nauczycielka, która odgrywa dosyć widoczną rolę - pominięta w anime) oraz pominięto i zmieniono sporo wątków (bardzo ocenzurowano), lub zupełnie inaczej je rozwiązano. Poza tym w anime - w miarę dobra jest tylko pierwsza seria, druga (z nową czołówką) jest zupełnie inna, traci sporo "uroku" i rozwiązania scenariuszowe są, powiedzmy nie najciekawsze :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mangowiczka

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2005, 11:18:54 am »
Moim zdaniem Anime i Manga GTO była bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla otaku w polsce.Sama obejrzałam całe anime i jestem zachwycona.Szczerze chciałabym aby ta seria była dłuższa ale no cuż muwi się trudno.Mangi okazji nie miałam poczytać ale sądze że jest euwnie wspaniała jak anime! ;)
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Misiak

Ale gdzie ??
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:09:42 pm »
No to tak oglądałem sobie Hyper'a i zobaczyłem GTO i bardzo mi się spodobał ale nie wiedziałem że można go kupiś jako książke czyli poprostu:
JA TEŻ CHCEEEE !!!!!!!
Ale nie wiem gdzie kupić niewiecie czy czasem w Empiku niema ??
No i jeszcze jedna sprawa ile takowa książeczka kosztuje ??

Offline Macias

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2005, 08:30:39 pm »
www.waneko.pl
www.komiksiarnia.pl
www.komikslandia.pl
a w ogole to na przyszlosc google.pl.

Offline Misiak

Dziękuje
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2005, 09:11:55 pm »
Dziękuje

Offline mangowiczka

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2005, 06:17:40 pm »
Chm w empiku powinna manga być chociaż w Empiku są zwykle dłużej przetrzymywane mangi z Egmontu i Kasenu.Z JPF`u i Waneko raczej za długo nie leżą na półkach przynajmniej u mnie we wrocku
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Soul Reaver

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2005, 09:47:40 pm »
GTO można bez problemów kupić w księgarniach matras (ja kupiłem tam 6 pierwszych części po tym jak zobaczyłem część 7 w kiosku i szukałem gdzie można kupić serię - pierwsze spotkanie z mangową wersją)

co do anime to podobało mi się, chciałbym sobie to jakoś zciorać mo że z neta ale wersję pl (nagraną z hypera - może ktoś ma karte tv) bo wiem że nawet polskie wydanie dvd jest tylko wersją z napisami