trawa

Autor Wątek: "Great Teacher Onizuka"  (Przeczytany 59921 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2005, 08:57:46 am »
Cytat: "Soul Reaver"
co do anime to podobało mi się, chciałbym sobie to jakoś zciorać mo że z neta ale wersję pl (nagraną z hypera - może ktoś ma karte tv) bo wiem że nawet polskie wydanie dvd jest tylko wersją z napisami

Od czasu jak na polskim rynku jest to anime do nabycia w formie legalnej i wydawca wykupił licencję - wszelkie inne sposoby nabycia tego tytułu są piractwem - a o jako takim nie będziemy rozmawiać na tym forum. Jeśli ktoś chce odpowiedzieć w jakiś sposób na powyższy post - proszę to załatwić to na pw, zamieszczane tutaj będą usuwane.

pozdrawiam
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mangowiczka

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2005, 10:05:37 am »
Anime GTO zostało wyemitowane na Hyperze ale zastanawiam sie czy istnieje jakaś kontynuacja np. OAV.Wiem że jest Live Action ale czy jest jakaś inna kontynuacja? :?:
url=http://www.usersigs.com][/url]

Offline Soul Reaver

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2005, 09:05:43 pm »
poza chyba 12 odcinkowym serialem i 43 odcinkowym anime jest jeszcze jakis film pełnometrażowy, no i oczywiście 25 częściowa manga wydawana przez Waneko

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2005, 09:55:15 am »
GTO, trzyma poziom. Dobrze, że obejrzałem najpierw anime, teraz widzę o ile manga jest lepsza 8)
A tom 9 - rozwala. Perwersyjność dorosłych japończyków (nauczycieli) i ich pomysłowość, aby zobaczyć majtki licealistek - jest naprawdę budująca (scena w pociągu z kamerą wbudowaną w but)  :roll:
To naprawdę trzeba przeczytać, aby wyrobić sobie zdanie.
Tego komiksu można nie lubić, można się nim zachwycać, ale raczej nie pozostawia obojętnym...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Onizuka

Gto
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2005, 12:35:32 pm »
Siemka ziomki mnie sie podoba a wręcz to moje ulubione anime oraz komiks.Pozdrawiam wszystkich fanów GTO.To adres mojego bloga:
www.gto-onizuka.blog.onet.pl :p

Offline Lady Aqua

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 06, 2006, 08:53:00 pm »
Ja tam uwielbiam się śmiać ,a ta manga jest ku temu bardzo przydatna :lol: . Ja również (jak nie którzy wypowiadający się) najpierw oglądałam anime i tez stwierdzam że manga jest o wiele lepsza. W anime podobała mi się ta śmieszna japońska muzyczka. Nie oglądałam niestety ostatnich kilku odcinków więc poczekam na mangę lub któryś z drogich "posterowców" mógłby mi je streścić. Interesuje mnie głównie zakończenie... Będę wdzięczna  :D
  Dodając na koniec: ogólnie gustuje w brunetach, ale (gdyby nie niektóre miny), uważam żę Onizuka jest całkiem przystojny ;)
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Soul Reaver

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2006, 07:51:18 pm »
powiedz które to coś napiszę (z tego co pamiętam bo jak ostatnio leciało to ostatnie odcinki wypadły w świąteczne dni i nie było jak oglądać)

2 ostatnie odcinki:
powrót do szarej rzeczywistości po okinawie, miyabi (odrazu mówie że pisze na żywca i imiona mogą nie wyglądać właściwie) idzie do jakiegoś nauczyciela (Saito sensei) i mówi mu że jakaś dziewczyna (Mizuki chyba miała na imie)się zabiła, wtedy on dźga się nożem który miyabi miała ze sobą (chyba Mizuki sie nim pchnęła ale tego nie jestem pewien). Aizawa szybko wybiegła stamtąd i ktoś ją dlatego zapamiętał, potem znaleźli kolesia, do szpitala - jest nieprzytomny, szukają Miyabi. Onizuka dowiaduje sie od dyrektorki o co biega: Saito był nauczycielem (chyba wycowawcą dokładniej) w klasie Miyabi (Mizuki była jej kumpelą z klasy). Doszło do romansu wspomnianiej dwójki a potem wybuchł skandal bo ta dziewczyna to było takie mądre dziecko alla Urumi (no może przesadziłem, ale była to chluba szkoły), więc było o tym głośno. Kikuchi w niecie znajduje że kuratorium żeby uciszyc wszystko przenosi Saito gdzieś indziej - dali mu robote nauczyciela mimo iz nie powinni, przed reporterami i komisją Saito miał się wszystkiego wypierać, nie pamiętam co z nią sie stało. No i od tej pory klasa (wtedy 2-4) zaczęła szaleć bo poczuli się zdradzeni przez nauczyciela. Wszscy podejrzewają że Saito dźgnęła Miyabi - nie pojawia się w szkole nie ma z nią kontaktu. Dzieciaki (Kikuchi, Urumi, Kunio, Yoshi itd.) szukają jej ale wiedząc że chodzi o Saito szukają też Mizuki. Jej matka mówi że popełniła samobójstwo i że tylko jedna rzecz mogła ją do tego popchnąć - była w ciąży. Dowiadują się że widziano ją w pobliżu kuratorium. Onizuka znajduje Miyabi na parkingu grożącą nożem kuratorowi. Przy okazji Onizuka też mu podpadł. Wywiózł ją do Saejimy - tego polismena na przechowanie w celi - tu policja jej nie znajdzie :-). Kuratorium domaga się wydalenia ze szkoły Miyabi i zwolnienia Onizuki.

Odc 2 (ostatni 43)
W kuratorium cieszą sie że Saito w krytycznym stanie bo będzie cicho. Kurator po bliskim spotkaniu z Onizuką udaje przed resztą ze został pobity - ręka w gipsie ... W szkole głosowanie na temat zwolnienia Onizuki i oddania Aizawy w ręce policji (za późno :-)), jak zwykle pani dyrektor chce czekać aż ci stawią sie przed nią i złożą wyjaśnienia a przewodniczący nie chce podpaść kuratorium (choć kto wie czy nie ważniejsze jest dla niego zwolnienie Onizuki). Menedżer Tomoko ściąga na prośbę Onizuki dziennikarzy do szkoły. Kikuchi szuka w necie czegoś na kuratorium, co przemawiało by za Saito, Mizuki i Miyabi. Przewodniczący uświadamia sobie że jest nauczycielem z powołania i powoli zmienia zdaniena temat wolki przeciw kuratorium (ciekawe czy miało na to wpływ sake). Onizuka romansuje z Fuyutsuki (= zimowy księżyc) - pierwsza taka scena - rozmowa na dachu szkoły. W szkle pojawiają się kuratorzy, pani durektor nie podporządkowuje się im więc ci chcą zamknąć szkołę. Przewiduje że szukają kozła ofiarnego. Kikuchi nic nie znajduje, natomiast Yoshikawa znajduje strone Saito na której mówi że miał romans z uczennicą i że nadal ją kocha. Przewodniczący w końcu zaczyna walczyć. Onizuka "wchodzi" na zebranie (poszły drzwi) i wpuszcza dzienikarzy do szkoły (na korytarzach jak stado byków). Wszystko na żywo w telewizji, Eikichi przyznaje się że to on pchnął Saito. Saejima ma przenośny TV i Miyabi widzi wszystko. Ten zawozi ją do szkoły. Okazuje się że Saito odzyskał przytomność. Kikuchi mówi co odkrył Yoshi - Saito chciał chronić Mizuki. Policja wyprowadza Onizukę, na placu Miyabi w końcu mówi "przepraszam". Gdy tylko radiowóz znika za rogiem słychać krakse a Onizuka zwiewa z kajdanami na łapach przed glinami. Na koniec scenka pani dyrektor mówi Fuyutsuki że onizuka w końcu do niej wróci.
Teraz Ending - w tle Driver's High a Onizuka na motorku jedzie przez stany, zatrzymuje sie pomóc cyctaej kobiecie przy rozbitym aucie, podwozi ją do domu (scenka jak z pierwszego odcinka gdy przewoził tą uczennicę) a tam mąż i dwójka dzieci :-). Na koniec California Junior High School (Liceum w Kaliforni) Onizuka pisze na tablicy GTO i tłumaczy "Grejt Ticzer Onizuka 22 lata miło mi"

Nie pytaj jak tyle napisałem :-)

Offline Lady Aqua

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2006, 01:30:38 pm »
Wielki dzieki. Rece nie bola od pisania. A bylam ciekawa czy wkoncu zejdzie sie z Hujutsuki ( sory za pisownie) ;)
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Soul Reaver

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2006, 06:33:26 pm »
Najbliżej zejścia sie był w odcinku kiedy myślał że jest śmiertelnie chory i postanowił że nie chce umierać jako prawiczek. Było bardzo blisko ale niestety bachory przyleciały

Offline lo scannacristiani

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2006, 01:13:53 pm »
dobry komiks, akcja się nie przeciąga, sporo humoru itd. wprawdzie postaci trochę szablonowe, ale da się przeżyć. irytowała mnie spora ilość moralizatorskich tekstów w dalszych tomach, fabuła w pewnym momencie też przechodzi załamanie. końcówka brzydko zrobiona, bardzo brzydko, cudów nie lubię.

jednak po podsumowaniu wszystkich za i przeciw, które mi się podczas lektury zebrały i tak muszę uznać, że to jedna z lepszych mang na naszym rynku, nie mam zamiaru przestawać kupować. anime nie widziałam, ale średnio mnie ciągnie.
size=10] [/size]

Offline Haku16

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 21, 2006, 01:41:00 pm »
fajnykomiks ale troche za dlugi
pwa gra forumowa^^' naruto www.hakurpgnaruto.fora.pl

Offline Lady Aqua

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 24, 2006, 02:03:30 pm »
Cytat: "Soul Reaver"
Najbliżej zejścia sie był w odcinku kiedy myślał że jest śmiertelnie chory i postanowił że nie chce umierać jako prawiczek. Było bardzo blisko ale niestety bachory przyleciały



to wiedzialam :D widzialam ten odcinek ale myślałam że może coś jeszcze się wydarzy...


ps. dopiero teraz zobaczyłam  że nazwisko jest źle napisane miało być FUJUTSUKI(bo to raczej tak się pisze :?: ) mój kochany braciszek... przeprawił
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Soul Reaver

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2006, 03:40:06 pm »
No w mandze jest Fuyutsuki, ale wersja z J jest bardziej pl.

Jak można powiedzieć że manga jest za długa? Żeby była jak najdłuższa.
Szkoda że autor nie wpadł na niektóre pomysły jakie są w filmie, bo niektóre mi się podobają a w mandze ich nie było - więc moze plus dla anime (ale kto wie czy nie będzie więcej minusów).

Offline Lady Aqua

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:17:30 pm »
Cytat: "Soul Reaver"
No w mandze jest Fuyutsuki, ale wersja z J jest bardziej pl.

Jak można powiedzieć że manga jest za długa? Żeby była jak najdłuższa.
Szkoda że autor nie wpadł na niektóre pomysły jakie są w filmie, bo niektóre mi się podobają a w mandze ich nie było - więc moze plus dla anime (ale kto wie czy nie będzie więcej minusów).


popieram im dłużej był  z nami Onizuka tym lepiej:D anime ma kilka plusów  ale manga lepsza. Pozdrawiam
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline petkopeet

GTO vs Love Hina
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2006, 01:20:51 pm »
GTO moim zdaniem najlepsza komiediowa seria w polsce ,love hina też była niezła, ale do czasu bo już 10 tom i nadal nic się nie dzieje, zero prawdziwych  pocałunków,a o bzykaniu to sam autor chyba jeszcze nie pomyślał.
   O   O   M               M   E   T   A   L