Autor Wątek: "Great Teacher Onizuka"  (Przeczytany 59846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lady Aqua

Re: GTO vs Love Hina
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2006, 01:11:20 pm »
Cytat: "petkopeet"
GTO moim zdaniem najlepsza komiediowa seria w polsce ,love hina też była niezła, ale do czasu bo już 10 tom i nadal nic się nie dzieje, zero prawdziwych  pocałunków,a o bzykaniu to sam autor chyba jeszcze nie pomyślał.
No wiesz golizny tam dość jak ci się marzy bzykanie to kup se coś mocniejszego ;) ale nie masz rację Love Hina stała sie trochę naciągana...
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline CIN3K

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 11, 2006, 06:50:35 am »
wiecie w ktorym tomie jest wyjazd na okinawe???

Offline CIN3K

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 13, 2006, 09:17:05 am »
aha

Kiedyś przeglądałem tomy niewydane w Polsce - ale nie pamiętam - prawdopodobnie w okolicach 13 tomu.

Offline Faith

wiatm
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2006, 02:29:41 pm »
Gadacie tutaj o Anime czy Komiksie?
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline graves

Re: wiatm
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 08, 2006, 11:01:31 am »
Cytat: "Cholek"
Gadacie tutaj o Anime czy Komiksie?

Generalnie o komiksie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Qraq

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 08, 2006, 11:42:00 pm »
cholek: Nom niby o mandze. Ale ogólnie to o mandze i anime powinienes pisac na forum Mangi i Anime, a o samej mandze na tym wlasnie forum. Nie wnikam kto wpadł na ten genialny pomysł, ale to nie mój cyrk...

Offline turucorp

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 09, 2006, 06:31:58 am »
Cytat: "Qraq"
cholek: Nom niby o mandze.


nie o "mandze" tylko o komiksie.
subtelna roznica, dla niektorych, jak widac, zbyt subtelna :roll:

Offline Qraq

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2006, 09:51:38 am »
Cytat: "turucorp"
nie o "mandze" tylko o komiksie.
subtelna roznica, dla niektorych, jak widac, zbyt subtelna :roll:

sugerujesz, że GTO nie jest mangą?

Offline turucorp

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 09, 2006, 09:56:44 am »
Cytat: "Qraq"

sugerujesz, że GTO nie jest mangą?

sugeruje, ze jest komiksem :roll:

Gilbaert

  • Gość
"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 09, 2006, 10:04:41 am »
tak jak kazda inna manga...

Offline Qraq

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2006, 10:10:47 am »
A czy ja twierdzę, że nie jest? :roll:

Offline turucorp

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2006, 10:26:10 am »
Cytat: "Qraq"
A czy ja twierdzę, że nie jest? :roll:

nie wiem :roll:
skoro zastanawiasz sie po co ten "cyrk" z podzialem forum na "Komiks Japonski" i "Forum M&A" to byc moze masz inne zdanie, wiec, zeby uniknac niedomowien, tutaj rozmawiamy o komiksach, a na forum M&A w podobnym temacie to juz raczej niekoniecznie :roll:

Offline Qraq

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2006, 11:24:31 am »
Mnie tylko zastanawia czego się tak boisz w słowie "manga".
Cytuj
nie o "mandze" tylko o komiksie.

czyli wnioskuję(1), że manga komiksem nie jest, co już wydaje się bardzo ciekawym stwierdzeniem.
Osobiście mi wisi czy wolisz mówić na mange manga czy komiks. Ale zastanawia mnie, dlaczego poprawiasz mnie gdy ja używam tego słowa.
Stąd wywnioskowałem(2), że może nie uważasz GTO za mange. No to odpowiadasz mi, że Gto jest komiksem. a to kłóci się z moim wnioskiem(1).
Chyba że po prostu chciałeś mi uwidocznić że mangi to komiksy, ale ja nie lubię być traktowany jak debil, więc uznałem, że nie o to chodzi.

A zastanawiał mnie podział na "forum mangi i anime" i "forum komiksu japońskiego". gdyż na jednym i drugim możesz rozmawiać o mangach(I właśnie tak sie dzieje). Tyle że tutaj rozmowa o anime nie jest raczej mile widziana, a tam juz tak. A "M i A" mają to do siebie, że są często mocno związane ze sobą i cięzko jest rozmawiać o jakimś tytule nie zachaczając o jego wydanie papierowe/tv. Więc jest mały cyrk:).

[edit]
chyba że tutaj też można mówić o anime(np opisując róznice pomiędzy mangą i anime GTO), ale wtedy byłyby 2 fora o tym samym :)
[/edit]


I może wytlumacz mi tą subtelną różnicę pomiędzy "mangą" a "komiksem japońskim". Nawet odpowiedni temat jest do tego.

[edit]
o ile mogę zrozumieć, że manga należy do komiksu japonskiego(bo ja sie nie znam i zawsze myslałem że to to samo). To dalej nie rozumiem, dlaczego się tego tak czepiasz
[/edit]

Offline Lavamancer

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2006, 12:36:44 pm »
Cytuj
czyli wnioskuję(1), że manga komiksem nie jest, co już wydaje się bardzo ciekawym stwierdzeniem.

Kiepsko wnioskujesz, Turu napisał przecież:

Cytuj

sugeruje, ze jest komiksem Rolling Eyes


Cytuj
I może wytlumacz mi tą subtelną różnicę pomiędzy "mangą" a "komiksem japońskim".

Jaką różnicę ? Taką samą mangą jest komiks japoński jak i polski, francuski i cała reszta.  :roll:

Offline turucorp

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2006, 01:32:46 pm »
Cytat: "Qraq"

Mnie tylko zastanawia czego się tak boisz w słowie "manga".
Cytuj
nie o "mandze" tylko o komiksie.

czyli wnioskuję(1), że manga komiksem nie jest, co już wydaje się bardzo ciekawym stwierdzeniem.
Osobiście mi wisi czy wolisz mówić na mange manga czy komiks. Ale zastanawia mnie, dlaczego poprawiasz mnie gdy ja używam tego słowa.
Stąd wywnioskowałem(2), że może nie uważasz GTO za mange. No to odpowiadasz mi, że Gto jest komiksem. a to kłóci się z moim wnioskiem(1).
Chyba że po prostu chciałeś mi uwidocznić że mangi to komiksy, ale ja nie lubię być traktowany jak debil, więc uznałem, że nie o to chodzi.
A zastanawiał mnie podział na "forum mangi i anime" i "forum komiksu japońskiego". gdyż na jednym i drugim możesz rozmawiać o mangach(I właśnie tak sie dzieje). Tyle że tutaj rozmowa o anime nie jest raczej mile widziana, a tam juz tak. A "M i A" mają to do siebie, że są często mocno związane ze sobą i cięzko jest rozmawiać o jakimś tytule nie zachaczając o jego wydanie papierowe/tv. Więc jest mały cyrk:).

[edit]
chyba że tutaj też można mówić o anime(np opisując róznice pomiędzy mangą i anime GTO), ale wtedy byłyby 2 fora o tym samym :)
[/edit]


dwa fora moze i o tym samym, tyle tylko, ze tutaj rozmawiamy w szerszym kontekscie a nie dzielac na "mange" i cala reszte jak na forum M&A :roll:
komiks to komiks, dzielenie go ze wzgledu na kraj, w ktorym powstal jest nie tylko sztuczne ale czesto wrecz niepotrzebne.
tutaj ma to miejsce jedynie w celu zachowania przejrzystosci forum. :roll:


Cytat: "Qraq"


I może wytlumacz mi tą subtelną różnicę pomiędzy "mangą" a "komiksem japońskim". Nawet odpowiedni temat jest do tego.

[edit]
o ile mogę zrozumieć, że manga należy do komiksu japonskiego(bo ja sie nie znam i zawsze myslałem że to to samo). To dalej nie rozumiem, dlaczego się tego tak czepiasz
[/edit]


no coz, w Japonii istnieja grupy tworcow jednoznacznie odcinajace sie od okreslenia "manga", jako niepietnowanego przez ostatnie lata zbytnim schematem i waskimi ramami.
ponadto nasze "srodowisko fanowskie" wrzuca bardzo chetnie do jednego wora wszystkie produkcje azjatyckie (jak rowniez wiele komiksow amerykanskich i europejskich utrzymanych w "konwencji stylistycznej mangi").
osobiscie optowalem od poczatku za stworzeniem forum komiksu azjatyckiego, ale nie mam wplywu na tego typu decyzje, wiec pozostalo "Komiksy japonskie".