Autor Wątek: "Great Teacher Onizuka"  (Przeczytany 59744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 10, 2006, 11:37:16 am »
Cytat: "turucorp"
osobiscie optowalem od poczatku za stworzeniem forum komiksu azjatyckiego, ale nie mam wplywu na tego typu decyzje, wiec pozostalo "Komiksy japonskie".

Twoje "optowanie" wczoraj zostało uwzględnione. 8) (w podpisie...)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline sskkiibbaa

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 11, 2006, 02:37:37 pm »
GTO to najlepsza manga w polsce 8) !!! Przeczytałem wszystkie dostępne części :D  i nie wyobrażam sobie żeby coś było w stanie przebić tą mangę!, ma ona świetną fabułe, humor, klimat i do tego można się z niej wiele nauczyć! Polecam ją poprostu każdemu!

www.gtonizuka.prv.pl   -  pod tym linkiem znajdziecie wiele informacji na temat GTO

Pozdrowienia dla wszystkich fanów tej serii!

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 13, 2006, 08:36:12 am »
Wczoraj przeczytałem 11 tomik :lol:
Extra. Historia z grupą zboczonych wojowników - zajebista (znacznie lepiej to przedstawione niż w anime, w którym nie było do końca o co chodzi z tym okupem :roll: ). Tutaj świetnie pokazana sytuacja (najbardziej mnie rozwaliły teksty ze śmierdziuszkiem).
Tomik dosyć nietypowy - podzielony na dwie części - jedna o Onizuce, druga o Tłumoko N (czyli wypromowanej przez niego gwieździe). Podział widać nawet w nazwie rozdziałów (kończą się lekcje i zaczyna scena). Ogólnie bardzo fajny tomik.
Zawsze mnie bawu wyłapywanie "polskich" smaczków dodanych do tłumaczenia. Tym razem numerem jeden jest artykuł w gazecie o śmierci Zleppera, przewodniczącego komisji śledczej napisana przez "Odważnego" :lol:
Polecam ten tomik (tak jak poprzednie)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Lady Aqua

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 24, 2006, 03:24:04 pm »
Cytuj
Extra. Historia z grupą zboczonych wojowników - zajebista (znacznie lepiej to przedstawione niż w anime, w którym nie było do końca o co chodzi z tym okupem  ).

Zgadzam się.  Ja też przeczytałam 11 i też uważam, że jest świetna. Numer z okupem był dziwny... Szkoda, że anime i manga w tym miejscu sie różniły :badgrin: Fajnie, fajnie ostatnio nawet przyśnił mi się Onizuka :) fajny sen (jeżeli wiecie co mam na myśli) ;) pozdrawiam fanów GTO !!!!!!!! :D  :D  :D
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Faith

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2006, 08:26:08 am »
ja neistety nie czytałem :P tylko  ogladlem w TV faaaajne :D
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2006, 11:32:16 am »
Cytat: "Cholek"
ja neistety nie czytałem :P tylko  ogladlem w TV faaaajne :D

Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Lady Aqua

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 01, 2006, 10:34:50 am »
Cytuj
Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.

Nie koniecznie :/ mangi kosztują... Ja jeżdżę do tzw. "świątyni" ;) tzn. EMPIK  i tylko czytam  :lol:
 domu potrzebujesz tylko dwóch narzędzi. płynu WD-40 i taśmy klejącej. To co się nie rusza a powinno spryskaj WD-40,a to co się rusza a niepowinno zaklej taśmą...

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 01, 2006, 11:23:55 am »
Cytat: "Lady Aqua"
Cytuj
Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.

Nie koniecznie :/ mangi kosztują... Ja jeżdżę do tzw. "świątyni" ;) tzn. EMPIK  i tylko czytam  :lol:


Jesteś prawdziwą "Lady"   :roll:
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Faith

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 06, 2006, 07:28:45 pm »
Anime sie czyms rozni od Komiksu?
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 06, 2006, 09:30:58 pm »
Cytat: "Lady Aqua"
Cytuj
Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.

Nie koniecznie :/ mangi kosztują... Ja jeżdżę do tzw. "świątyni" ;) tzn. EMPIK  i tylko czytam  :lol:


A następny po Tobie chce te mangi kupić, ale biedny musi zrezygnować, bo nie chce płacić za pobrudzone i pozaginane kartki.

Offline Krejt

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 06, 2006, 10:27:59 pm »
Cytat: "Lady Aqua"
Cytuj
Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.

Nie koniecznie :/ mangi kosztują... Ja jeżdżę do tzw. "świątyni" ;) tzn. EMPIK  i tylko czytam  :lol:

W takim razie proszę uprzejmie się nie dziwić, że są potem serie zawieszane i różne dziwne "opóźnienia" następują.

Offline graves

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 06, 2006, 10:33:26 pm »
Cytat: "Cholek"
Anime sie czyms rozni od Komiksu?

Diametralnie się różni, zresztą - wystarczy przeczytać ten temat od początku, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Macias

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 06, 2006, 10:37:38 pm »
Cytat: "Lady Aqua"
Cytuj
Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.

Nie koniecznie :/ mangi kosztują... Ja jeżdżę do tzw. "świątyni" ;) tzn. EMPIK  i tylko czytam  :lol:

wlej sobie WD-40 do glowy.
a tasme klejaca-na pyszczycho.

Offline Qraq

"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 07, 2006, 12:05:46 am »
Cytat: "Lady Aqua"
Cytuj
Łatwo to nadrobić - wystarczy kupić.

Nie koniecznie :/ mangi kosztują... Ja jeżdżę do tzw. "świątyni" ;) tzn. EMPIK  i tylko czytam  :lol:


prawdziwy powód do dumy, ... twoja mać :x
To nie lepiej już ściągnąć skany? Efekt ten sam a jeździć nie trzeba :roll:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Great Teacher Onizuka"
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 17, 2006, 01:19:27 pm »
Jestem po lekturze 12 tomów "GTO". I nie mogę się doczekać następnych.
Dla mnie to kolejna manga świetnie narysowana i opowiedziana, często rozśmieszająca do łez. Najważniejsze w "GTO" wydaje się być jednak to, że komiks podszyty jest anarchizującym duchem, który, chociaż momentami prowadzi autora na manowce złego smaku, przede wszystkim zmusza czytelnika do zajęcia konkretnego stanowiska i przewartościowania schematów, w jakich, być może, tkwi.
Bardzo podoba mi się przekład Michała "Tori" Ptaszyńskiego, tłumaczącego "GTO" od 6 tomiku. Z drugiej strony za dużo jest błędów ortograficznych i literówek.
Spin-off "Grejtne Tomokowe obfitości", przed wydaniem w Japonii w tomikach, pewnie ukazywał się w magazynie mangowym na zmianę z odcinkami o Onizuce? W każdym razie opowieść o menedżerze "Bolku" Okinoshimie absolutnie grejtna!