Autor Wątek: Mix-Komiks  (Przeczytany 75290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mix-Komiks
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 01, 2007, 12:30:59 pm »
Cytat: "empro"

z denim wczorajszym zostałem redaktórem naczelnym

Gratulacje!
Aż chyba zacznę kupować ;)

Offline Kiamil

Mix-Komiks
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 01, 2007, 01:29:18 pm »
też gratuluję - i witam w klubie red. nacz. (to już drugi w tym roku - wiosną Myku był naczelnym pisma motoryzacyjnego "V12". Ty przynajmniej w branży).

Mnie zastanawia jedno - nie wiem, czy masz do tego prawa, ale jeśli tak to może warto by było stosunkowo tanim kosztem wydawać z rzeczy, które wcześniej przeleciały przez pismo tradów. Egmont robi coś takiego z "Witch" łącząc chyba po 2 czy 3 gazety. Tu by można tematycznie - i w jakimś prostym kilkutysięcznym nakładzie wrzucić do do Empików jako ksiązki. Mixa nie kupuję, a na coś takiego może bym się skusił...
Chyba, że to już wychodzi a ja nie zauważyłem.
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline Szavel

Mix-Komiks
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 01, 2007, 02:52:15 pm »
Cytat: "Filip_"

Mój 5 naczelny w ciągu 3 lat  :p
( zajrzyj na maila )


mój 4 w ciągu roku hehe
ww.szawel.boo.pl

www.polka-zoo.oz.pl

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Mix-Komiks
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 01, 2007, 04:05:32 pm »
Gratulacje, empro!

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Mix-Komiks
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2007, 04:38:24 pm »
Cytat: "empro"

odkopuję temat ponieważ z denim wczorajszym zostałem redaktórem naczelnym tegoż


Na początek Gratuluje.

Ja MiXKomiks'y mam wszystkie, pierwszy numer kupiłem z ciekawości i tak naprawdę zostałem z nim ze względu na Zefira, najpierw Śledzia, potem Myszkowskiego (aczkolwiek w przedostatnim chyba zauważyłem jakiś mały spadek formy rysunkowej ;) )
Przygody Żółwi mnie nie bawią, wiem że teraz jest parcie na ten temat ale po prostu jakoś nie mogę tego czytać.
Podobają mi się paski Szawła które tak naprawde widziałem już na stronie Półki Zoo (aczkolwiek widać że wybierane są te najgrzeczniejsze)
Nie zakładam że przestane to kupować, jestem ciekaw co Empro wymyśli ;)
Życzę jak najmocniej powodzenia
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Anonimowy Grzybiarz

Mix-Komiks
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 01, 2007, 06:05:23 pm »
Cytat: "Filip_"
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
W łapach Mixa  miałem chyba ze 3 lata temu, więc nie wiem, jak jest teraz, ale przydałyby się jakieś ambitniejsze historyjki... dla tych starszych, ale nie najstarszych ;)

 ale od tych trzech lat grzybiarz, Mixkomiks mimo wszystko nie dorastał razem z tobą tylko niezmiennie był  magazynem dla dzieci więc historie również muszą być na podobnym poziomie. Zresztą co rozumiesz przez pojęcie ambitniejsze? Mniej zabawne? odpada.


Okej, okej. To magazyn dla dzieci, ale nie zaszkodziła by jedna historyjka z fabułą, więcej... Tak, by Te Większe Dzieci, oprócz Zefira - który jest na jakim takim poziomie - miały więcej "funu" ;) Sory, ale jak przeglądam Mixy to większość historyjek jest dla naprawdę małych dzieci... Tak tak, wiem, to magazyn dla dzieci. Lecz ni to śmieszne ni to fajne... (chociaż może za stary jestem?) BTW - Chodzi mi o to, by i starszy i młodszy komiksiarz znalazł w MixKomiksie coś dla siebie. Powtarzam, nie wiem jak jest teraz - może historie prezentowane w magazynie skoczyły o poziom w górę. A może nie... Kurcze i zapomniałem co chciałem napisać... :?

Cytuj
Od czerwca 2007 do stałego składu dołączyły Wojownicze Żółwie Ninja.


Mam nadzieję, że są to inne historie, które Egmont serwuje nam w swoim magazynie o Żółwiach?

P.S. Kupię nowego mixa i zobaczę, jak się teraz sprawy mają.
P.S.2 Czy w Mixie nadal są prezentowane historie z Marvel Age Spider-Man, bo kiedyś podobno były...?

Offline Mysza_

Mix-Komiks
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 01, 2007, 07:17:01 pm »
Cytat: "Ystad"

Ja MiXKomiks'y mam wszystkie, pierwszy numer kupiłem z ciekawości i tak naprawdę zostałem z nim ze względu na Zefira, najpierw Śledzia, potem Myszkowskiego (aczkolwiek w przedostatnim chyba zauważyłem jakiś mały spadek formy rysunkowej ;) )

eee tam spadek razu od razu- to akurat było 8 plansz w 3 dni więc sposobem na wykonanie zlecenia była technika "po byku"  hehe.
 no nie wiedziałem,że stare konie też to niekiedy kupują

Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
nie zaszkodziła by jedna historyjka z fabułą, więcej... Tak, by Te Większe Dzieci, oprócz Zefira - który jest na jakim takim poziomie - miały więcej "funu" Wink Sory, ale jak przeglądam Mixy to większość historyjek jest dla naprawdę małych dzieci... Tak tak, wiem, to magazyn dla dzieci. Lecz ni to śmieszne ni to fajne... (chociaż może za stary jestem?) BTW - Chodzi mi o to, by i starszy i młodszy komiksiarz znalazł w MixKomiksie coś dla siebie. Powtarzam, nie wiem jak jest teraz - może historie prezentowane w magazynie skoczyły o poziom w górę. A może nie... Kurcze i zapomniałem co chciałem napisać... Confused


 Magazyn jest skierowany do 8-12 latków( z wyjątkami  jak Ystad hehe)  i na takowym poziomie zapewne zostanie. Nie widzę sensu robienia z niego magazynu o szerokim wachlarzu tematycznym tak aby zadowolić synka, ojca i dziadka( w uproszczeniu).
 Ci za starzy, jak ty na przykład( 16 lat?) mają z tego co kojarzę full komiksów do wyboru na naszym rynku.
   A co masz na myśli pisząc poziom w górę? w sensie zacząć pisać ambitniejsze scenariusze? Pytanie po co jeśli dzieciaki są usatysfakcjonowane z tych opowiastek( bo słowo historie jest zbyt mocne w tym przypadku).
 Polecam zajrzeć Ci na stronę z listami od czytelników. Będziesz widział jaki jest target Mixkomiksu.
 I jaki jest fanatyczny :D

Cytuj
Kupię nowego mixa i zobaczę, jak się teraz sprawy mają.


nie chce zapeszać ale będą sie miały tak jak dotychczas
 A Maćka będzie teraz tylko bardziej głowa bolała  :p

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Mix-Komiks
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 01, 2007, 07:36:28 pm »
A jest szansa jakaś na zwiększenie przedziału wiekowego tego magazynu, empro?

I czy szykują się wraz z twoją nową pozycją jakieś zmiany w Mix-Komiskie?

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Mix-Komiks
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 01, 2007, 09:38:20 pm »
Cytat: "Filip_"

 Magazyn jest skierowany do 8-12 latków( z wyjątkami  jak Ystad hehe)  i

Dzięki  :?

ale breloczek z Zefirem mam :D

i nadal bede to kupował, no chyba że Zefir zniknie, wtedy sie pozastanawiam.
Wiem że ta opowieść nie jest przeznaczona dla dorosłego czytelnika, ale czy to moja wina że mam niedosyt komiksów Myszkowskiego ;)
tak, to ostatnie zdanie to aluzja
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline empro

Mix-Komiks
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 02, 2007, 11:46:33 am »
na początek bardzo dziekuję i za gratulacje, i za spory odzew na mój post
:) wszystko to bardzo miłe
dziękuję też za gratulacje na gadu-gadu :P i mailowo
w ogóle wielkie dzięki, mam nadzieję, ze uda mi się stanąć na wysokosci zadania no i w ogóle :)

dzięki też za sugestie, na razie sam nie wiem jeszcze co mogę a czego nie, podjadę do redakcji w poniedziałek bo musze to wszystko poogarniać,
pomysłów własnych mam sporo, i widzę, że w niektórych przpadkach się pokrywają nawet z Waszymi sugestiami, to mnie również cieszy, ale zobaczę co mogę zrobić w rzeczywistości, bo tak naprawdę, to cyferki dopiero pokażą co z tym pismem trzeba robić, żeby robić dobrze :)
realia sa takie, że tak duzy nakład niesie za sobą spore odgórne narzucenia i nie mam wielkiego jakiegoś pola do popisu, więc na przykład gadżet być musi, bo teraz to gadżety glównie sprzedają wszelkie pisma, i nie tylko te dla dzieciaków, ale dla wszystkich (i gazety wyborcze i vivy i gale i w ogóle), co nie musi mi się koniecznie podobać, ale taka smutna prawda, ekonomia też odgrywa wielką rolę co znaczy, że cena musi być niska, a objętość jak najwyższa przy tej cenie, co mniej więcej oznacza, że pismo z gumy nie jest i więcej tam się zamieścić niż jest zamieszczane nie da,
fakt targetu też jest poza dyskusją, Mix jest prezznaczony dla dzieciaków 8-12 (może 13 nawet) lat (jak widac z wyjątkami :)) i tak zostać musi, ale osobiście uważam, że jest sporo komiksów, które ubawią i 10-latka i czasem 20-latka, odwołując się choćby do produkcji filmowych jak Schreck czy ostatnio Ratatuille, i mam nadzieję, ze uda mi się włkasnie w większości takie komiksy publikować w Mixie,
idąc dalej, magazyn potrzebuje lokomotywy z daleka widocznej i ciągnącej inne wagoniki, taką lokomotywą sa obecnie żółwie, czy to chwyt jest udane, czy nie, nie mnie decydować, tak zastałaem Mixa i na pewno nie przerwę Zółwi, jak nieudane by mi się wydawały, bo wiem, jak kończą wydawnictwa, które przerywają nawet te najmarniejsze serie,
chciałbym aby w Mixie było też bardziej komiksowo, mam nadzieję, że recenzje gier, filmów itp będą bardziej komiksowe, że nie będą się pojawiać już "menedżery kolarskie" itp, chyba, że będą to prawdziwe hity,
chciałbym też troszke publicystyki przemycić, wiadomo, że nie takiej dla komiksowych freaków, tylko dla dzieciaków, zobaczymy co z tego wyjdzie,
mam generalnie nadzieję, że uda mi się Mixa wprowadzić na tory pisam, które jakoś zaprzyjaźnia młodych czytelników z medium jakim jest komiks, że wyrastając z niego będą jednak zdolni aby wrócić do komiksów, może innych wydawnictw, a może zostając jeszcze przy Mixie, może będą tam historie, które będą dalej bawić,
takie mam zamiary, ale zobaczymy co z tego wyjdzie i co można realnie zrobić,

co do zbierania komiksów z Mixa w oddzielne albumy to muszę zekrnąc na licencje itp, ale też taki zamiar mam, to byłoby fajne działanie, i bardzo chciałbym też coś ruszyć w tym kierunku, ale nie wiem jak prawnie wyglądają te sprawy

jednym słowem pomysłów, i chęci mam wiele, zobaczymy co się da zrobić,
myślę, że w grudniu powinny być już widoczne zmiany, choć na złożenie pierwsze (mojego) numeru mam niecałe dwa tygodnie :)

oby sie udało i oby się udawało długo :)

pozdrawiam
eM

celtic

  • Gość
Mix-Komiks
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 02, 2007, 03:38:19 pm »
A może dobrym pomysłem byłoby wydanie starych komiksów z Kleksem , tak po 4 stronki ,  z nowymi kolorkami , myślę że dzieciakom powinno się spodobać .
 Na początek mogłoby być "Złoto Alaski" , albo może "Kubuś Piekilny"?

Offline empro

Mix-Komiks
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 02, 2007, 03:46:18 pm »
Cytat: "celtic"
A może dobrym pomysłem byłoby wydanie starych komiksów z Kleksem , tak po 4 stronki ,  z nowymi kolorkami , myślę że dzieciakom powinno się spodobać .
 Na początek mogłoby być "Złoto Alaski" , albo może "Kubuś Piekilny"?


z jednej strony jest to dobry pomysł, z drugiej jednak śmiem wątpić, że dzisiejsze dzieciaki będą czytać to co czytaliśmy my dzieciakami będąc, nie wiem czy to byłoby dobre dla pisma (jako ekonomicznego przedsięwzięcia),
choć osobiście chętnie bym coś takiego zrobił :)

Offline ljc

Mix-Komiks
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 02, 2007, 05:16:03 pm »
gratulacje Empro!

btw: chciałem sobie kupić dziś ten periodyk i w kiosku przy metro świętokrzyska oraz w metro wilanowska i przy tej stacji (czyli 3 kioski w sumie) wogóle nie kojarzyli tytułu :( w końcu go jednak dorwę :)
tamtam!

Offline anakin

Mix-Komiks
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 05, 2007, 10:06:05 am »
Cytat: "celtic"
A może dobrym pomysłem byłoby wydanie starych komiksów z Kleksem , tak po 4 stronki ,  z nowymi kolorkami , myślę że dzieciakom powinno się spodobać .
 Na początek mogłoby być "Złoto Alaski" , albo może "Kubuś Piekilny"?


Pomijając kwestię, czy współczesne dzieciaki zainteresują Jonki i czy pasują do profilu pisma, chciałbym zapytać, dlaczego miałyby to być stare historyjki? Jeśli już ktokolwiek zwróciłby się do autorki o możliwość zamieszczenia jej komiksów, to niech zatrudni ją do rysowania (lub/i pisania) nowych!

P.S. Empro - gratulacje, ja również chętnie kupię album z Zefirem (może być z breloczkiem)

co do sugestii i propozycji to myślę, że samo ukazywanie się chętnie kupowanego czasopisma z komiksami może lepiej sie przysłużyć komiksom niż zamieszczona w nim publicystyka.

Może zamiast tego jakieś konkursy (z zajefajnym breloczkiem jako nagrodą :-D )? Pytanie dotyczyłoby komiksu i dzieciak sam musiałby cokolwiek poszperać, by znaleźć odpowiedź... tak tylko głośno myślę.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mix-Komiks
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 05, 2007, 10:37:21 am »
a może by wprowadzić dział "Historia komiksu" i w odcinkach opowiadać od Yellow Kida do Yoela?