Autor Wątek: Mix-Komiks  (Przeczytany 75327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Mix-Komiks
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2007, 11:14:12 am »
Cytat: "Kingpin"
a może by wprowadzić dział "Historia komiksu" i w odcinkach opowiadać od Yellow Kida do Yoela?


nie wierze że Yellow Kid (tak samo jak historia komiksu) zainteresuje 8-12 latków ;)

oni ida bardziej w Transformersy i Turtlesy ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mix-Komiks
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 05, 2007, 11:29:29 am »
zależy jak by to było podane...
oczywiście transformersy i turtlesy tez by mialy swoje miejsce...

Offline ljc

Mix-Komiks
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 05, 2007, 12:25:56 pm »
imo takie pakowanie do pisma dla dzieciaków publicystyki, historii gatunku etc nie mam sensu
dzieciaki i tak mają dużo nauki (mniej oczywiście niż ja w ich wieku, bo wtedy to była nauka i szkoła, a nie copy/paste z wikipedii :) ) i takie dydaktyczne elementy w piśmie, w którym - jak sądzę - szukają rozrywki a nie kolejnych lekcji (i nie chodzi mi o to, że komiks nie może mieć wartości dydaktycznych, bo może :) ) są nietrafione

to powinien być raczej plakat z bohaterem, jakaś interaktywna zabawa (takie dorysuj mu wąsy), jakieś gadżety właśnie (karty, breloki, gługopisy, gumki, odładki na zeszty, magnesy na lodówkę, znaczki i inne pierodły), może jakiś program lojalnościowy powinien się pojawić? jakiś segregator na numery...
jedyny - że tak powiem - element publicystyczny, jaki widzę w takim piśmie, to takie zajowkowe, młodzieżowe polecanie jakiś komiksów dla dzieci i przybliżanie ich twórcó, ale to musiałyby być materiały tak zrobione jak w bravo (bili go w szkole i zaczął rysować komiksy, nienawidził nauczycieli i zaczął rysować komiksy, był złym dzieciakiem i zaczął rysować komiksy :) )
tylko czy takie komiksy są?

ot i tyle :)
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mix-Komiks
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 05, 2007, 12:41:10 pm »
Cytat: "ljc"

jedyny - że tak powiem - element publicystyczny, jaki widzę w takim piśmie, to takie zajowkowe, młodzieżowe polecanie jakiś komiksów dla dzieci i przybliżanie ich twórców

No właśnie coś takiego może być - chodzi o to żeby u dzieciaków zaszczepić bakcyla - pokazać co jest interesujące, gdzie szukać dalej... 12 latek, który zainteresuje się Batmanem za rok-dwa sięgnie pod DKR, a od tego już krok do Sandmana i dwa kroki do Black Hole (no dobra - trzy duże kroki)

Offline Mysza_

Mix-Komiks
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 05, 2007, 01:23:31 pm »
Cytat: "ljc"

to powinien być raczej plakat z bohaterem, jakaś interaktywna zabawa (takie dorysuj mu wąsy), jakieś gadżety właśnie (karty, breloki, gługopisy, gumki, odładki na zeszty, magnesy na lodówkę, znaczki i inne pierodły), może jakiś program lojalnościowy powinien się pojawić? jakiś segregator na numery...

 prawie wszystkie elementy jakie wymieniłeś towarzyszą magazynowi od początku. Dziś magazyn dla dzieci bez gadżetu to rzadkie zjawisko.

Cytat: "kingpin"
No właśnie coś takiego może być - chodzi o to żeby u dzieciaków zaszczepić bakcyla - pokazać co jest interesujące, gdzie szukać dalej... 12 latek, który zainteresuje się Batmanem za rok-dwa sięgnie pod DKR,

 coś takiego zrobiłem już w majowym numerze- mała sugestia podprogowa

Cytat: "ljc"
imo takie pakowanie do pisma dla dzieciaków publicystyki, historii gatunku etc nie mam sensu

 właśnie, wystarczy sobie samemu przypomnieć jak w wieku 12 lat łaknęło sie publicystyki.taaa.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Mix-Komiks
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2007, 01:42:08 pm »
Cytat: "Filip_"

 coś takiego zrobiłem już w majowym numerze- mała sugestia podprogowa

BOMBA!
Cytat: "Filip_"

Cytat: "ljc"
imo takie pakowanie do pisma dla dzieciaków publicystyki, historii gatunku etc nie mam sensu

 właśnie, wystarczy sobie samemu przypomnieć jak w wieku 12 lat łaknęło sie publicystyki.taaa.

a ja - na ten przykład - łaknąłem i to bardzo!
Pamiętam jak w wieku 9 lat zaczytywałem się artykułami w Komiksie-Fantastyce...

Offline Raf Fariszta

Mix-Komiks
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2007, 01:54:00 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "Filip_"

 coś takiego zrobiłem już w majowym numerze- mała sugestia podprogowa

BOMBA!
Cytat: "Filip_"
Pamiętam jak w wieku 9 lat zaczytywałem się artykułami w Komiksie-Fantastyce...

Ja też się zaczytywałem i wiem który podobał nam się najbardziej.....ten czerwoną okładką :D
Przekaz podprogowy rzeczywiście świetny....
Mix trzyma formę...pojawienie się Empro odbieram in plus oczywiście....
a pała nie jest taka zła: po pierwsze jest nadmuchiwana, a po po drugie wydawca nie przegina tak jak Egmont z Disneyem: w kioskach są numery ze sztucznym okiem i "przerażająco jajcarskim mini-mózgiem" (cytat z reklamy)..... :x
Nocy Matko Dnia

Offline empro

Mix-Komiks
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2007, 07:56:55 pm »
hej :)

piszcie, piszcie, co kilka głów to nie jedna :)

co do publicystyki, to przyznam że osobiście bardzo bym chciał żeby gdzieś i historii komiksu napomknac chociaż, żeby przedstawić jakieś dokonania w tej dziedzinie sztuki itp itd, ale niestety w chwili obecnej borykam się brakiem miejsca,
przede wszystkim w Mixie musza być komiksy, lecimy z Zefirem Filipa, który jest ulubieńcem dzieciaków, jest mój Lukacz, którego też chyba polubili Czytelnicy, są Żółwie, czyli coś, co też przyciąga dzieciaki a chciałbym znaleźć miejsce na jeszcze coś,
o wiele bardziej chwytliwymi tematami są gry komputerowe, filmy itp niż nawet fajnie podana historia najstarszych komiksowych produkcji, i trzeba pamiętać, też, że te gry ciągną niejako konkursy różne,
na razie, po woli (acz systematycznie) będę starał się wprowadzać jakieś zaminy, które może w przyszłości doprowadzą to jakichś poważniejszych lekko textów, póki co wojuję tym co mam, i mam nadzieję, że tędy też prowadzi dobra droga :)

enyłej, niebawem wszyscy zobaczymy zobaczymy co i jak z tego wyjdzie :)
wracam do roboty

KRL

  • Gość
Mix-Komiks
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2007, 09:36:56 pm »
albo coś mi się popiep...ło albo nie jestem na czasie. a nie chce mi się grzebać już w postach wcześniej. Empro- ty masz naczelnego MiXa?

Offline Ziemniakento

Mix-Komiks
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 06, 2007, 05:57:34 am »
Tak KRL'u tak. Moją osobą ta informacja też wstrząsnęła ;]

Offline empro

Mix-Komiks
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 06, 2007, 07:46:59 am »
już się tak nie wstrząsajcie no ;P
robota jak każda inna 8)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Mix-Komiks
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 23, 2007, 06:31:26 pm »
empro
kiedy nowy MixKomiks :D większość (ze mną oczywiście) pewnie jest mega ciekawa jego wyglądu
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline empro

Mix-Komiks
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 23, 2007, 06:38:27 pm »
Cytat: "Ystad"
empro
kiedy nowy MixKomiks :D większość (ze mną oczywiście) pewnie jest mega ciekawa jego wyglądu


hehe ;)

takie info wystosowałem dzisiaj do odpowiednich serwisów (w komiksowych pewnie jak zawsze mnie oleją ;) )

 
Witam Serdecznie :)

Cytuj
Otóż chciałem poinformować, że w dniach najbliższych, do szerokiej dystrybucji trafi nowiutki, pachnacy jeszcze farbą drukarską numer miesięcznika MixKomiks. Cieszę się z tego faktu niesamowicie z kilku powodów. Otóż, po raz pierwszy magazyzn wychodzi pod moim bacznym okiem, po drugie mimo, iż jest to mój debiut w tej roli udało nam się na czas i grudniowy numer ukaże się jeszcze kilka dni przed grudniem a nie na przykład w styczniu. To takie moje małe zwycięstwa, których mam nadzieję w przyszłości będzie jeszcze troszkę.
Co do samego Mixa to na razie rewolucji nie widać. I wielkiej rewolucji też nie można się spodziewać. Oczywiście, staram się wprowadzać pewne zaminy, które będą widoczne zapewne już w pierwszym - przyszłorocznym numerze. Chciałbym przede wszystkim, aby MixKomiks stał się uniwersalnym magazynem komiksowym, w którym każdy wielbiciel obrazkowych historii znajdzie cos dla siebie. Chciałbym, aby ukazywały się w nim opowiesci, które będą trakcyjne dla czytelnika w wieku od 5 do 105 lat. W tym kierunku zmierza nasza droga, a czy będzie ona kręta i wyboista, czy pójdzie nam z górki pokaze ekonomia, wykresy i cyferki, bo niestety na tym polega cały ten biznes.
To tyle, żeby nie zanudzać :)


niebawem znaczy, że prenumerata wychodzi chyba w poniedziałek więc i reszta powinna wyjść w poniedziałek, czyli przy dobyrch wiatrach w połowie przyszłego tygodnia :)
co do wygladau, to na razie bez zmian właściwie, miałem około 10dni aby sie ogarnać, zorganizowac itp, więc na razie własciwie leci jak było,
co do wszelkich zmian designowych itp to sa to decyzje, które trzeba przemysleć, ogarnąć i potem jeszcze przeforsowac często jeszcze na wyższych szczeblach (pamiętajmy, że jest to pismo o sporym nakładzie będące w ofercie normalnego wydawnictwa) więc jesli pójdzie wszystko szybko i po mojej mysli, to pierwsze trzy/cztery numery roku 2008 ustala nam dopiero te nowa ściezkę, na którą chciałbym wepchnąc Mixa :)

Offline Kiamil

Mix-Komiks
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 23, 2007, 07:01:03 pm »
Ale czemu w newsie nie ma najważniejszej rzeczy?

!!!!

Jaki gadżet?
amil M. Śmiałkowski
www.slowem.pl

Offline empro

Mix-Komiks
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 23, 2007, 07:03:06 pm »
Cytat: "Kiamil"
Ale czemu w newsie nie ma najważniejszej rzeczy?

!!!!

Jaki gadżet?


fakt, gadżet wazny ;)
ale razem z niusem było też zdjątko okładki i tam jest piknie sfotografowany i w ogóle
wiec nie pisał o tym ;P