Autor Wątek: Kajtek i Koko  (Przeczytany 49532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spik

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2011, 03:32:38 am »
Super, brzmi ciekawie! Chętnie kupię!
Dzięki za informację :D

Offline BOUNCER

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:02:57 am »
Ja również byłbym zainteresowany takim tomiszczem.
 
A swoja drogą mógłby egmont wydać coś w rodzaju szkicownika Christy - bo słyszałem że poza seriami znanymi, mniej znanymi i niepublikowanymi powstała masa pojedyńczych rysunków.

Offline pioma10

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:06:43 am »
31 stycznia, już w ramach lutowego pakietu wydawnictwa Egmont ma się ukazać nowe wydanie komiksu Janusza Christy Kajtek i Koko w Londynie. Będzie ono miało nową okładkę oraz kilkanaście nowych stron, których zabrakło w pierwszym wydaniu, dzięki czemu dla wielu będzie to pierwsze spotkanie z pełną wersją komiksu drukowanego w "Wieczorze Wybrzeża".

Ja,  mając I wydanie, jestem w tym momencie jedynie wk..., gdyż jeśli tak dalej pójdzie, to okaże się że wszystkie drugie (i dalsze) wydania będą miały dodatkowe strony. Rozumiem np. galerie okładek, szkice, ale jeżeli I wydanie miało "braki" to Egmont się nie popisał (żeby nie napisać więcej).

Offline Kokosz

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:44:12 am »
jeżeli I wydanie miało "braki" to Egmont się nie popisał (żeby nie napisać więcej).

Z tego co wiem wszystkie pierwsze wydania Kajtka i Koka (poza "Zyg Zakiem") są mocno niekompletne. Fani trąbią o tym od lat, od pierwszego wydania KIK w Kosmosie, Egmont uparcie twierdzi, że "wybrał najlepsze fragmenty" i "czytelnicy są zadowoleni".

Zresztą to samo dotyczy Kajka i Kokosza, większości albumów Baranowskiego, obu Tytusów i Kleksów (braki w komiksach) a także albumów Rosińskiego czy Kasprzaka (braki w dodatkach - ilustracje, obrazy itp).

ramirez82

  • Gość
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:58:06 am »
Z tego co wiem wszystkie pierwsze wydania Kajtka i Koka (poza "Zyg Zakiem") są mocno niekompletne.

Pierwsze wydania Kajtek i Koko w kosmosie, oraz Na tropach... mają jakieś braki względem drugiego wydania? Jakieś poważne?

Offline radef

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2011, 09:54:32 am »
"W kosmosie" tak (około 10 procent braków pasków, w tym jeden duży fragment), ale za to "Na tropach pitekantropa" ma tylko małe braki (max. 6 pasków na cały komiks).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline freshmaker

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2011, 11:01:00 am »
ale jest to różnica między wydaniami czy względem wieczory wybrzeża?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2011, 12:16:11 pm »
ale czy to znaczy, ze drugie wydanie Kajtka i Koka w kosmosie mialo juz te brakujace paski?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2011, 01:18:12 pm »
Wszystkie dawniejsze II wydania "Kajtka i Koka" były dokładnie takie same jak I wydania (nawet data 2001 była), oprócz "Kajtka i Koko, i innych", które miało (II wydanie) zmieniony artykuł na końcu.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2011, 01:25:10 pm »
Uff, to dobrze, bo chyba bym sobie drugi raz ten sam komiks kupil, taki ze mnie freak KiK w Kosmosie :)

Pozostale juz mi sie az tak nie podobaly.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Spik

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2011, 09:43:26 pm »
Ja tam czekam na wydanie "W Kosmosie" które jako bonus będzie miało wszystkie nieobecne paski...



Offline Kokosz

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2011, 09:02:50 am »
Pierwsze wydania Kajtek i Koko w kosmosie, oraz Na tropach... mają jakieś braki względem drugiego wydania? Jakieś poważne?

No, tak, zastosowałem skrót myślowy sugerujący, że w drugich wydaniach Egmont poprawił niedbalstwo. Nie, nie poprawił. Nawet w trzecim wydaniu (Tytus 80).

Poprawki były w drugim wydaniu Funky Kovala (układ plansz), no i teraz - uzupełnienie braków w zapowiadanym Londynie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2011, 10:59:05 am »
To dobrze, bo zamierzam ten Londyn kupic, jak sie szczesliwie ukaze. :)

Brakuje mi tego KiK i jeszcze jakiegos, ale to nie jest jakis super wysoki priorytet. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kokosz

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2011, 02:58:13 pm »
To dobrze, bo zamierzam ten Londyn kupic, jak sie szczesliwie ukaze. :smile:

Szkoda, że inne tomy nie doczekały się poprawek przy dodruku. A błędy są często koszmarne i rażące (patrz KiK i inni).
 
Dla mnie to świadczyło o podejściu Egmontu do "klasyków" i "mistrzów". Jesli zmiany w "KiK w Londynie" oznaczają zmianę tego podejścia - to znakomicie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 03:01:14 pm wysłana przez Kokosz »

Offline pioma10

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 19, 2011, 10:05:59 am »
Porównując I i II wydanie "Kajtka i Koka w Londynie" znalazłem następujące różnice:
W historii "Londyński Kryminał" dodano 1 pasek, w historii "Zwariowana wyspa" dodano 12 pasków, a pół jednego z pasków wymieniono na inny. Tytuł "Kajtek i Koko na wakacjach" zmieniono na "Dni Gdańska" i dodano 23 paski, ale zrezygnowano z ostatniego (tego na którym pojawia się Koko). Na końcu drugiego wydania jest bibliografia, która była wcześniej w "Kajtek i Koko i inni". Może jest coś jeszcze, ja zauważyłem takie różnice.