trawa

Autor Wątek: Kajtek i Koko  (Przeczytany 49560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eskos

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 17, 2017, 10:05:15 am »
Moim zdaniem daje jak zwykle radę :smile:
Zrobił dla Ciebie pracę na zamówienie więc się zachwycasz. Przyznam, że Daniel coraz mniej się przykłada. Ewidentnie krzywa opadająca. Dziwne, że w ogóle znalazł czas na nową pracę skoro ma "trochę" zamówionych, i po części opłaconych, i ich nie kończy.

Offline Nawimar

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 17, 2017, 12:24:07 pm »
Ja tymczasem wciąż się łudzę, że dnia pewnego zapadnie w Egmoncie decyzja, aby stopniowo kolorować przygody Kajtka, Koka i Profesora Kosmosika tak jak to wcześniej miało miejsce w przypadku "Złotego Prosięcia" oraz "Szranek i konkur".

Offline Thorgal24

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 17, 2017, 05:25:21 pm »
Ja tymczasem wciąż się łudzę, że dnia pewnego zapadnie w Egmoncie decyzja, aby stopniowo kolorować przygody Kajtka, Koka i Profesora Kosmosika tak jak to wcześniej miało miejsce w przypadku "Złotego Prosięcia" oraz "Szranek i konkur".

Ehhh, marzenie ściętej głowy niestety :-(

Mam wrażenie, że Egmontowi się po prostu nie chce. Ile lat ludzie podsuwali pomysł z kontynuacją KiK-a ? Pomysł bynajmniej nie oryginalny bo przecież we Francji ciachają takich kontynuacji raczej sporo. Po 20-tu latach wreszcie byli łaskawi i są chyba zaskoczeni - bo kontynuacja okazała się sukcesem - będzie część następna. Identycznie było przecież z Relaxem.

Ja z kolei marzę (wiem, wiem powtarzam się ;-) ) o wydaniu KiK-a w integralach a także o Artbuku, o którym mówi się też już od lat, do którego fantastyczne rysunki zebrali Kapral i Hegemon z bloga "Na plasterki".

No przecież to gwarantowane bestsellery ale Egmont woli raczej odcinać kupony. Po co się wysilać jeśli to co wydają w miękkich okładkach i tak się sprzeda.

Ale o tym, że można zarobić na tym 2 razy nie myślą - bo śmiem twierdzić, że zakręconych fanów, którzy tak jak ja, mimo posiadania wydania w miękkich okładkach, bardzo chętnie zakupiliby również w twardych, jest w Polsce spora grupa.

Z drugiej strony szacun im za to, że nie są pazerni (w sumie nie znam innej takiej firmy) - wystarcza im to co mają więc po co się wysilać ;-)

mgnesium

  • Gość
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 17, 2017, 05:54:33 pm »
a egmont nie zarzucił, przynajmniej na razie, publikacji przygód marynarzy?

Offline Nawimar

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 17, 2017, 09:19:43 pm »
Chyba wszystko co było do wydania już opublikowali. Szkoda tylko, że nie wchodzą we wspominany kolor.

Offline bluebeery

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 19, 2017, 03:02:04 pm »
Chyba wszystko co było do wydania już opublikowali. Szkoda tylko, że nie wchodzą we wspominany kolor.
Nie traćmy nadziei. Być może Egmont w przyszłości zdecyduje się na kolor. Przecież Christa to komiksowa żyła złota. ;)

Offline TePe

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 19, 2017, 06:51:52 pm »
Zwłaszcza, że kilka tomów już posiada kolory.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 23, 2017, 02:16:25 pm »
I mnie to by strasznie ucieszyło. Ja chyba Kajtka i Koka znam wyłącznie w kolorze, nie przypominam sobie, żebym czytał to w czerni i bieli i właśnie dlatego nigdy nie zdecydowałem się na zakup wydań Egmontu. Nie cierpię czarno-białych komiksów (filmów zresztą też...). I bardzo mi brakuje tego w mojej kolekcji :)

Offline turucorp

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 23, 2017, 05:07:09 pm »
Nie cierpię czarno-białych komiksów (filmów zresztą też...).

A jak z ksiazkami? O_o'

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 23, 2017, 06:56:29 pm »
Ja to jestem taki roszczeniowy , że gdyby Kajtek i Koko był wydany w kolorze to żądałbym wydania w oryginalnej czerni i bieli.
Gdyby Kajtek i Koko był wydany w czeni i bieli - domagałbym się wydania w kolorze.
Jeśli Egmont wyda Kajtka i Koka w kolorze to i tak nie będę zadowolony bo wydadzą na miękko a ja chcę na twardo.
Będzie na twardo -to pewnie w układzie pionowym .
A ja chcę w poziomym.
Będzie w poziomie - to pewnie w pojedyńczych.
A przecież mają być w integralu - na kredzie.
Po co kreda . Christa lepszy w ofsecie.
...
Wydawcy to zło.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline NuoLab

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 23, 2017, 08:02:30 pm »
Mnie zadowoliłby jedynie reprint oryginalnych pasków na pożółkłym papierze gazetowym X klasy. Inaczej cały klimat ulatuje. A wy tu o kolorze... błe.

Offline Swojak

Odp: Kajtek i Koko
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 03, 2023, 10:15:30 am »

Myślę, że już można by wznowić część przygód Kajka i Koka wydanych co najmniej 10 lat temu w serii Egmontu "KLASYKA POLSKIEGO KOMIKSU"
O ile pojawiły się w wersji kolorowej "W kosmosie", "Śladem białego wilka" i "W Londynie", to pozostałe materiały dostępne są tylko w białych (a w praktyce czarnych) krukach, które można nabyć tylko za ogromne kwoty.
Fajnie by było, jakby pojawiły się w jakimś tańszym wydaniu, nawet nie pokolorowane:
- Na tropach Pitekantropa
- Profesor Kosmosik
- Kajtek, Koko i inni
- Poszukiwany Zyg-Zak
- Opowieści Koka


Link do Gildii, gdzie są wszystkie:
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/klasyka-polskiego-komiksu