Autor Wątek: Uwierz w ducha (Ghost)  (Przeczytany 6401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bosak

Uwierz w ducha (Ghost)
« dnia: Maj 13, 2005, 11:02:11 pm »
powiedzcie mi co myślicie o filmie uwierz w ducha z patrickiem swayze i demii moore...no i nie zapominajmy o woopi g :) co myslicie o filmie o jego przesłaniu... czy nie był to najlepszy film romantyczny ?? czy piosenka z utworu unchained melody śpiewana przez righteous brothers nie przyprawiała o łzy podczas sceny gdy duch sama wszedł w woopi zeby ostatni raz poczuć moly ?? :)
ight with honor and die with honor !!

Offline adiego

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2005, 11:41:30 pm »
Hmm... Czy najlepszy "romantyk", to mozna sie sprzeczac. Piosenka "tytulowa" faktycznie ladna i weszla juz dawno do historii. Sam film tez, aczkolwiek dla wielu osob jest on juz raczej (pre)historia.
Film mniej wiecej pamietam, chociaz malo razy go widzialem (ze 2?). Jest dobry i zdecydowanie sie rozni od tego, co serwuja nam wspolczesni tworcy kina. Oczywiscie na PLUS!
Pytanie tylko, czy "Uwierz w ducha" (swoja droga cudowne tlumaczenie;p) beda chetnie ogladac "dzieci" urodzone w latach 90 XX wieku? Teraz film romantyczny rzadzi sie nieco innymi prawami;(
W kazdym razie warto zobaczyc "Ghosta" i poczuc klimat lat 80-tych;)))
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Clayman_

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2005, 08:30:25 am »
Cytuj
czy nie był to najlepszy film romantyczny ??

nie,g. straszne,do casablanki nie ma nawet startu
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2005, 09:55:00 am »
o czizes. ten film to stary gniot. ale nie ratuje go nawet to, ze jest stary.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Noleen

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2005, 10:25:20 am »
dla mnie film całkiem znośny. wplata troche humoru w ogolny nastroj filmu. zakonczenie zreszta tez niezłe, bo w dzisiejszych czasach pewnie Patric dostałby szanse od Boga, wrocil na ziemie i wszyscy byliby happy. tutaj przynajmniej jakos sie tym zajeli jak nalezy.
mimo ze stary mi sie podobal  :)

Offline Bosak

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2005, 05:33:38 pm »
kiedys filmy robili z większą finezją i gustem... teraz przyjemnie sie je gląda...nawewt takie stare gdzie jeszcze gra presley i mlody Brando....
te filmy wciąż cieszą.... a dzisiejsze kino to naprawde niski poziom... tzn nie wszystko bo takie jak gladiator...matrix ...(na wysokim poziomie stoją filmy Scenie fiction... np equilibrium -chyba tak sie to pisze)  ale romantyki....filmy familijne itp...są nie d przebicia... choć nawet film COŚ też mega :) stary nie znaczy wcale zły !!
ight with honor and die with honor !!

Offline Angelus

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2005, 01:00:30 pm »
Na tej finałowej scenie zawsze sie wzruszam choć film widziałam juz x razy.Zresztą płaczę juz w chwili gdy Patrick i Demi przesuwaja monetę przez drzwi i gdy dociera do niej prawda, gdy zaczyna ,,wierzyć w ducha".
Kiedyś to był hicior!Pomimo upływu lat działa na mnie.Piękny film!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline śmigło

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2005, 01:40:58 pm »
Cytuj
Na tej finałowej scenie zawsze sie wzruszam choć film widziałam juz x razy.Zresztą płaczę juz w chwili gdy Patrick i Demi przesuwaja monetę przez drzwi i gdy dociera do niej prawda, gdy zaczyna ,,wierzyć w ducha".

lol
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Noleen

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2005, 12:31:03 pm »
ale jeśli chodzi o wyciskacza łez to definitywnie w przedbiegach odpada uwierz w ducha, przy szkole uczuc ( a walk to remember )
ogladalam z 10 razy, za kazdym razem rycze juz przy napisach poczatkowych! zabija  ;)
no ale to tyle.. mialo byc o ghost ;P

Offline darksphere

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2005, 05:07:34 pm »
Ach te kobiety....
Mnie wzruszyła dość poważnie historia w "Szeregowcu Ryanie" i "Byliśmy żołnierzami"  :roll:
Natomiast Ghost - no cóż bez rewelacji, opowiastka dla zakochanych nieszczęśliwie

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2005, 06:17:08 pm »
Nie wiem czemu, ale sporo osób twierdzi, że "Uwierz w ducha" to piękna opowieść o miłości. Ja czuję się tym filmem znudzona kiedy po raz kolejny telewizja powtarza go w święta. Pomysł na fabułę niezbyt ciekawy, ale co niektórych przed ekrany pewnie przyciągnęła obsada. Ja oglądałam go chyba dwa czy trzy razy aby się pośmiać i naliczyć ile błędów zdarzyło się twórcom podczas jego realizacji.

Offline Angelus

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2005, 04:03:38 pm »
Cytat: "Louise"
Nie wiem czemu, ale sporo osób twierdzi, że "Uwierz w ducha" to piękna opowieść o miłości. Ja czuję się tym filmem znudzona kiedy po raz kolejny telewizja powtarza go w święta. Pomysł na fabułę niezbyt ciekawy, ale co niektórych przed ekrany pewnie przyciągnęła obsada. Ja oglądałam go chyba dwa czy trzy razy aby się pośmiać i naliczyć ile błędów zdarzyło się twórcom podczas jego realizacji.


Bo to jest piękna opowieść o miłości!Przecież miłość jest tu uczuciem nadrzędnym.Jak można tego nie zauważyć?  :?

Co do błędów podczas realizacji filmu: może jakieś przykłady? :oops:
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Yosar

Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2005, 11:58:20 pm »
Cytat: "darksphere"
Ach te kobiety....
Mnie wzruszyła dość poważnie historia w "Szeregowcu Ryanie" i "Byliśmy żołnierzami"  :roll:
Natomiast Ghost - no cóż bez rewelacji, opowiastka dla zakochanych nieszczęśliwie


Heh... Mam chyba deja vu ze "Sleepless in Seattle" kiedy to panie roprawiają jak to się popłakały na "Affair To Remember", a panowie jak to buczeli na "Parszywej dwunastce".

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Uwierz w ducha (Ghost)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2005, 05:53:17 pm »
Cytat: "Angelus"
Bo to jest piękna opowieść o miłości!Przecież miłość jest tu uczuciem nadrzędnym.


To jest tandetna opowieść o miłości.

Cytuj
Jak można tego nie zauważyć?  :?


Jak to się może podobać :/

Cytuj
Co do błędów podczas realizacji filmu: może jakieś przykłady? :oops:


Koszula Patrika raz zapięta bardziej raz mniej. Duża nieścisłość: skoro przenikał przez ludzi i przedmioty (nim sie nie wyćwiczył) to dlaczego mógł sie opierać o ściany i chodzić po podłożu? Przez nie też powinien przenikać.