trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 373426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #225 dnia: Październik 02, 2013, 09:18:19 am »
Też jestem ciekaw i mam nadzieję, że się nie zawiedziesz. Z tych kilku komiksów o Martinie, które swego czasu przez przypadek do mnie trafiły mniemam, że to niezła rozrywka; i to nie tylko dla fanów tzw. prim-historii. A na pewno idealnie wpisuje się w formułę "Cosia".

Offline mr.castor

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #226 dnia: Październik 02, 2013, 10:58:37 am »
Zatem postanowione :biggrin:  Na pewno coś napiszę już po lekturze

Deg

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #227 dnia: Październik 02, 2013, 08:04:28 pm »
Ciekawe tylko ile stron samego komiksu wejdzie w skład wydania.
Do tej pory poświęcali na komiks kilka stron w każdym numerze (w ostatnim osiem), ale redakcja potrafiła już zaskakiwać - we wspomnianym ostatnim numerze pojawiła się cała powieść E. R. Burroughsa z cyklu marsjańskiego.

Nawimar, dzięki za info :smile:

Offline norbsson

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #228 dnia: Październik 08, 2013, 08:20:40 pm »
Witajcie!

Krótkie pytanie - był ktoś na MFKiG? :wink: Można liczyć na jakąś relację ze wskazaniem na spotkania z GR i RS?
Ja nie mogłem dotrzeć, z chęcią poczytam - z góry dzięki.
Superman's back!

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 28, 2013, 06:15:50 pm »
Jest jakiś integral zbierający całość RanXeroxa? Jeśli nie, to co powinienem zakupić w kolejności?

Offline turucorp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 28, 2013, 07:46:12 pm »
Jest jakiś integral zbierający całość RanXeroxa? Jeśli nie, to co powinienem zakupić w kolejności?
po francusku jest:
http://livre.fnac.com/a2809031/Tanino-Liberatore-Ranxerox
i zdaje sie, ze ma troche dodatkowych stron (w cz-b)
jak mam "normalnie", czyli trzy tomy, kolejno: "W Nowym Jorku", "Happy Birthday Lubna" i "Amen".

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 28, 2013, 08:07:55 pm »
Dzięki. Chyba się zdecyduję na pojedyncze tomy. Można zdobyć po angielsku.

Kiedyś chyba jakieś wydawnictwo chciało wydać całość po polsku. Szkoda, że porzucono ten projekt.

Offline Komediant

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 29, 2013, 11:19:23 am »
23 grudnia zmarł Jose Ortiz, w Polsce znany chyba tylko z przygód Burtona i Cyba.
Obszerny artykuł o artyście tu: http://downthetubes.net/?p=13458

Offline turucorp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 29, 2013, 02:55:07 pm »
23 grudnia zmarł Jose Ortiz, w Polsce znany chyba tylko z przygód Burtona i Cyba.
bez przesady, znany rowniez z "Torpedo" i przez wielu ceniony za "Hombre".

Offline Komediant

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 29, 2013, 03:33:01 pm »
Jeśli Ortiz jest ceniony za Torpedo to za odcinki których ja nie znam. A Hombre po polsku na papierze nie wyszedł.

Offline turucorp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 29, 2013, 07:01:38 pm »
Jeśli Ortiz jest ceniony za Torpedo to za odcinki których ja nie znam. A Hombre po polsku na papierze nie wyszedł.

nie chodzi o komiks "Torpedo" tylko o magazyn, w ktorym (oprocz Torpedo) byla publikowana min. seria Ortiza "Bud O'Brien", w latach 90-tych  niektorzy ludzie w tym kraju wkladali "troche wiecej" wysilku w kolekcjonowanie komiksow i zdobywali takie publikacje jak "Tex", "Torpedo" czy "Lancio story", w ktorych bylo sporo komiksow Ortiza.

Offline Komediant

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 29, 2013, 10:28:55 pm »
turu, pisząc z czego jest u nas znany chodziło mi o publikacje po polsku.
Ale gdyby ci sie chciało napisać, na blogu czy gdziekolwiek, o komiksach któreś wymienił to chętnie poczytam.

Offline turucorp

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 29, 2013, 10:52:08 pm »
turu, pisząc z czego jest u nas znany chodziło mi o publikacje po polsku.

jasne, kwestia percepcji.
a blog niestety mam strasznie zapuszczony, moze, kiedys, najpredzej chyba o "Hombre", przy okazji przegladu komiksow postapo, do ktorego sie zbieram od dluzszego czasu.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 18, 2014, 04:19:04 pm »
Chciałem zapytać o komiks (serię) "Wody Morteluny". Niewiele informacji znalazłem na jego temat. Przeważają opinie, że jest to rzecz mocna, pełna dosyć odważnych rozwiązań, a oceny są raczej negatywne. Jeśli ktoś czytał to poproszę o podzielenie się opinią. Z góry dzięki.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 18, 2014, 06:33:49 pm »
Akcja jest osadzona w postapokaliptycznej scenerii. Elita rządząca przypomina szlachtę z okresu ludwikańskiego. Spędzającą czas na wyuzdanych zabawach. Ludność akceptuje kanibalizm, stosunki z nastoletnimi. Występują sceny polowania na ludzi spoza miasta. Inżynieria genetyczna pozwala przedłużać wiek oraz tworzyć zdeformowanych mutantów. Kadry nie epatują nadmiernie scenami drastycznymi. Opowieść nie jest zbyt ciekawa. Być może kolejne tomy to zmieniają. Czytałem jedynie część pierwszą. Do gustu przypadł mi styl rysowania.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

 

anything