trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 373373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 18, 2014, 07:20:00 pm »
Kadry nie epatują nadmiernie scenami drastycznymi. Opowieść nie jest zbyt ciekawa.

To szkoda. Liczyłem na fajną opowieść ze sporą dozą hardcoreu. Przynajmniej tak to sobie wyobrażałem na podstawie tej recenzji http://www.kzet.pl/2002_06/r_wody_morteluny_1.html  i komentarzy pod nią.
Mimo wszystko spróbuję przeczytać pierwszy tom. Można go teraz okazyjnie nabyć więc niczym nie ryzykuję. A jak się spodoba to trzeba będzie rozejrzeć się za jakimś integralem. Tylko, że chyba nie wydano tej pozycji po angielsku.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 18, 2014, 07:39:11 pm »
Trafiają się takie sceny typu: obcięcie głowy, mielenie trupa w maszynce do mięsa, zdeformowane ciała, nagość. Jednak nie jest to epatowane w jakimś nadmiarze. Takie balansowanie na granicy smaku. Rysownik (Adamov), chyba był pod wpływem prac Moebiusa. Takie mam skojarzenia. We Francji ukazało się 10 tomów (2 integrale). http://www.bedetheque.com/serie-132-BD-Eaux-de-Mortelune.html

W Polsce ukazał się jeden tom, więc ciężko stwierdzić jak dalej przedstawia się ten cykl.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 07:46:50 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 18, 2014, 07:57:13 pm »
We Francji ukazało się 10 tomów (2 integrale). http://www.bedetheque.com/serie-132-BD-Eaux-de-Mortelune.html

Właśnie zauważyłem. Tylko, że ja po francusku ni w ząb. Ale najpierw jak mówiłem zamówię sobie ten tom po polsku. Później będę się martwić.
Jest coś jeszcze godnego uwagi z "Twojego Komiksu"? "W kręgu podejrzeń"? "Michel Vaillant"? "Błękitna jaszczurka?"

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 18, 2014, 08:03:02 pm »
Jest coś jeszcze godnego uwagi z "Twojego Komiksu"? "W kręgu podejrzeń"? "Michel Vaillant"? "Błękitna jaszczurka?"

"W kręgu podejrzeń" warto mieć. Problem będzie z dostępnością 5 tomu. Wydał go Timof. Nakład wyczerpany jak mniemam.
Moim zdaniem warto kupić "Władców Chmielu". Świetna seria. Ukazało się 5 tomów. Trzy pierwsze są dostępne obecnie w sklepie gildii. trzy ostanie tomy nie zostały w Polsce wydane.

"Twój Komiks" wydał też "Rorka" (tomy1-6). Obecnie jest ładny integral (tomy0-3). Poczytać też warto "Giacomo C." Taki przygodowy średniak.
Najlepsze serie wydawane przez TK to był: Rork i Władcy Chmielu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 08:12:59 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 18, 2014, 08:11:41 pm »
Dzięki. Spróbuję. Myślałem jeszcze o serii "Milczenie i krew".

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 18, 2014, 08:57:43 pm »
Dzięki. Spróbuję. Myślałem jeszcze o serii "Milczenie i krew".

Kupiłem kiedyś te trzy, wydane u nas tomy i dobrze się czytało. Nie jest to może arcydzieło, ale porządna frankofońska seria, sprawnie napisana i narysowana gangsterska saga. Aż chce się kontynuacji.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:02:06 pm »
Szkoda właśnie, że tyle fajnych serii zostało porzuconych i nikt dotąd nie pokusił się o ich kontynuację. Praktycznie z każdego zamkniętego wydawnictwa dało by się wygrzebać kilka pozycji wartych uwagi.Teraz np. zamówiłem sobie z Siedmiorogu takie rzeczy jak "Niklos Koda" czy "Alvin Norge". Niewiele opinii słyszałem na ich temat ale za taką śmieszną cenę grzech nie spróbować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 09:05:08 pm wysłana przez maximumcarnage »

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:10:26 pm »
Szkoda właśnie, że tyle fajnych serii zostało porzuconych i nikt dotąd nie pokusił się o ich kontynuację. Praktycznie z każdego zamkniętego wydawnictwa dało by się wygrzebać kilka pozycji wartych uwagi.Teraz np. zamówiłem sobie z Siedmiorogu takie rzeczy jak "Niklos Koda" czy "Arvil Norge". Niewiele opinii słyszałem na ich temat ale za taką śmieszną cenę grzech nie spróbować.
Weź pod uwagę, że czytelnik wybiera i głosuje portfelem. "Śmiesznie niskie ceny" to efekt tego, że za wysokie cyny nikt tego nie kupil. Zamknięte wydawnictwa to efekt tego, ze czytelnicy poparli swoimi wydatkami inne wydawnictwa. W myśl zasady, że "lepsze jest wrogiem dobrego", ludzie wybrali to, co uważali za lepsze i nie kupili tych komiksów, ktore ty dziś odkrywasz i uważasz za dobre. Brak opinii, czyli brak ocen, recenzji, reklam itd., itp., też jest czynnikiem, który trzeba brać pod uwagę. Niemniej, zasada jest taka, że coś musi przepaść, żeby coś mogło pozostać na rynku. Amerykanie też przerywają lub gwałtownie kończą serie, które się u nich źle sprzedają. I w dodatku nie wydają w ogóle masy rzeczy, które u nas pojawiły się choć w szczątkowej formie.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:26:14 pm »
Weź pod uwagę, że czytelnik wybiera i głosuje portfelem. "Śmiesznie niskie ceny" to efekt tego, że za wysokie cyny nikt tego nie kupil. Zamknięte wydawnictwa to efekt tego, ze czytelnicy poparli swoimi wydatkami inne wydawnictwa. W myśl zasady, że "lepsze jest wrogiem dobrego", ludzie wybrali to, co uważali za lepsze i nie kupili tych komiksów, ktore ty dziś odkrywasz i uważasz za dobre.

Mam tego świadomość. W czasie gdy były wydawane te komiksy, kupowałem jeszcze zeszytówki superhero. Nie miałem wtedy pojęcia o istnieniu takich pozycji. Nie były one dostępne w szerszej dystrybucji (przynajmniej w moim miasteczku). Pisząc o niskiej cenie mam oczywiście na myśli dzisiejsze wyprzedaże. Wiem, że jeszcze 10 lat temu, gdy zeszytówkę z Mandragory można było kupić za 5 złotych, ceny tych komiksów wydawały się wysokie. Zastanawia mnie jednak czy tylko brak zainteresowania tytułami przyczynił się do upadku wydawnictw. Zamknięto przecież ich w tamtym czasie całkiem sporo. Może to przestrzelone nakłady i tak duży wysyp wydawców i serii przyczyniły się właśnie do przesycenia rynku.

N.N.

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:32:58 pm »
Może to przestrzelone nakłady i tak duży wysyp wydawców i serii przyczyniły się właśnie do przesycenia rynku.
Możliwe. Prawa wolnego rynku zakładają, że musi być konkurencja i najsłabsi muszą upaść. Nas uderza to w ten sposób, że nie zawsze upadają ci, którzy nam się wydają najsłabsi i że z ich upadkiem tracimy to, co uważaliśmy za interesujące. Inna sprawa jest taka, żę Ty - w stosunkowo krótkim czasie - próbujesz kupić, przeczytać i skompletować rzeczy, które ukazywały sie u nas na przestrzeni pewnego czasu.

Offline adro

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 18, 2014, 09:47:58 pm »
Ja zwrocilbym uwage na dekalog z twojego komiksu. Niestety ukazal sie tylko jeden tom, a komiks zapowiadal sie bardzo dobrze.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 03, 2014, 11:50:16 am »
w zeszły weekend wręczono nagrody komiksowe miasta Angouleme:
 
http://www.bdangouleme.com/444,palmares-officiel-2014
 
z "polskich" akcentów - Zaduszki Rutu Modan z nagrodą jury.

Offline adro

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 24, 2014, 08:12:18 pm »
czy ktos mial juz stycznosc z komiksem syn swojego ojca Presla ?
jesli tak, czy w tym komiksie powinno byc az tyle bialych stron, a moze mam jakis wadliwy egzemplarz?
dzieki za odp
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 26, 2014, 10:04:20 am »
w chyba każdym komiksie Presla jest sporo białych stron. ważne, żeby była płynność "czytania".

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 17, 2014, 04:48:42 pm »
Czy ktoś z Was posiada może Kapitana Blooda Tibora Cs. Horvatha? Czy papier, na którym był wydany jest żółty czy mój egzemplarz tak ma ze starości?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything