trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 373421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 30, 2014, 11:54:28 pm »
Czytał ktoś może serię "L'Or du Rhin", do której drugi tom ma stworzyć Daniel Grzeszkiewicz? Interesuje mnie o czym jest ta seria i jaki jest jej odbiór. Ja niestety nie znam francuskiego i plansze ze strony wydawnictwa mówią mi jedynie, że akcja dzieje się w średniowieczu ale nic ponadto.


Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 17, 2014, 10:11:04 am »
Wyglada na to ze jest to opowiesc z poznego sredniowiecza, ktora nawiazuje do czasow Rzymskich (tytul pochodzi z tworczosci Wagnera, wiec zakaldam, ze cos z mitow nordyckich tez tam bedzie).

Co do odbioru, to na bedetheque jest jedna opinia - b. pozytywna, ale sam tego komiksu nie czytalem. Na pewno jesli Polak bedzie to rysowal - warto sie zapoznac!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 17, 2014, 10:13:41 am »
Dzięki za info. Już wątpiłem, że ktokolwiek się odezwie. Trzymam kciuki żeby Grzeszkiewicz podbił rynek francuski i stał się jeszcze większą sławą niż Rosiński.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 30, 2014, 04:59:22 pm »
Mam okazje kupic, po dobrej cenie integral White Lama (wyd. Humanoids).

Pytanie - warto?
Bouncer i Incal nie zawiodly (i jeszcze pare rzeczy autorstwa Jodo), a jak jest z Lama?
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:10:14 pm »
Ja lubię ten komiks dla grafiki głównie, historia jest ok , bardzo w stylu Jodorovsky'ego

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:28:29 pm »
Ja jestem fanboyem Jodo wiec moją odpowiedź Znasz :smile:

Mam przy okazji pytanie. Kiedyś była podawana strona, na której można znaleźć oryginale rysunki i plansze Manary do kupienia. Może ktoś podrzucić linka?

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:40:41 pm »
galeria Daniel Maghen ma tego sporo, ceny też są spore
https://www.danielmaghen.com/fr/milo-manara_d247.htm

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:46:10 pm »
Ja lubię ten komiks dla grafiki głównie, historia jest ok , bardzo w stylu Jodorovsky'ego
a mnie się właśnie z tych samych powodów niezbyt podoba, a może mam przesyt tych jego rozwiązań fabularnych. choć muszę przyznać, że jestem wielkim fanem Bouncera!
A grafika w Lamie też mnie jakoś specjalnie nie ujęła.
Przy okazji... czytałem ostatnio "Ostatniego Incala", czyli wariację-mutację na temat "Po Incalu", no i trochę mi już ręce opadają, ileż można eksploatować to samo na okrągło.....
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 30, 2014, 05:50:59 pm »
galeria Daniel Maghen ma tego sporo, ceny też są spore
https://www.danielmaghen.com/fr/milo-manara_d247.htm

Dzięki. Moim zdaniem ceny znośne, tym bardziej gdy się spojrzy ile trzeba zapłacić za byle szkic Rosińskiego.

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 30, 2014, 06:15:23 pm »
a mnie się właśnie z tych samych powodów niezbyt podoba, a może mam przesyt tych jego rozwiązań fabularnych. choć muszę przyznać, że jestem wielkim fanem Bouncera!
A grafika w Lamie też mnie jakoś specjalnie nie ujęła.
Przy okazji... czytałem ostatnio "Ostatniego Incala", czyli wariację-mutację na temat "Po Incalu", no i trochę mi już ręce opadają, ileż można eksploatować to samo na okrągło.....
Jestem fanem Incala ale uważam że autorzy mogli poprzestać na głównej serii, czytałem poprzednią wersję Final Incal, rysowaną przez Moebiusa, ale szczerze mówiąc nie śpieszy mi sie by przeczytać tą najnowszą. Grafika w Lamie to kwestia gustu,  a scenariusz mam wrażenie  może sie podobać fanom Jodo. Zresztą czytałem Lamę tak dawno temu że trudno mi mówić o tym komiksie obiektywnie
Dzięki. Moim zdaniem ceny znośne, tym bardziej gdy się spojrzy ile trzeba zapłacić za byle szkic Rosińskiego.
Ja nie jestem fanem Manary więc dla mnie to drogo

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 01, 2014, 10:16:48 am »
Mam okazje kupic, po dobrej cenie integral White Lama (wyd. Humanoids).

Pytanie - warto?
Bouncer i Incal nie zawiodly (i jeszcze pare rzeczy autorstwa Jodo), a jak jest z Lama?
 
Według mnie można, ale nieobowiązkowo. Bouncer moim zdaniem lepszy a Incal to wiadomo -  kanon. Lektura nie powinna zawieść, chociaż przyznaję, że niewiele mi w głowie pozostało po lekturze akurat tego komiksu Jodorowsky'ego (w odróżnieniu od innych jego autorstwa).

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 01, 2014, 01:07:58 pm »
Dzieki panowie.
Wlasnie rozfoliowalem i przekartkowalem - wyglada super. Mam nadzieje, ze sama historia dotrzyma poziomu szacie graficznej.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 20, 2014, 07:30:50 pm »
Czy ktoś zaznajomiony z rynkiem frankofońskim natknął się na serię o neandertalczykach i może coś więcej o niej powiedzieć??


http://www.bedetheque.com/serie-16583-BD-Neandertal.html


Tematyka wydaje się ciekawa i oryginalna. Jeśli scenariusz jest ciekawy to miło by było widzieć to w naszym kraju.


Ten sam autor rysuje adaptację "Walki o ogień"
http://www.bedetheque.com/serie-35798-BD-Guerre-du-Feu-Roudier.html
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2014, 07:40:07 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline koszix

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 09, 2014, 12:30:05 pm »
WITAM WAS... Mam male pytanie ale zaczne od poczatku

kupilem mieszkanie w holandii po kilku dniach poszedlem na strych i znalazlem 2 komiksy z serii Dolandl Duck  jeden to nr 45 z 1970 r a drugi to nr 6 z 1982
  czy sa cos warte czy nie ??

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 12, 2014, 01:47:58 pm »
Humanoids wydalo piekny integral Son of the Gun Jodorowskiego i Bessa. Dobre to? Czytal ktos? Jesli tak, to mozna prosic cos wiecej o tym tytule?
Nie zawiodlem sie jeszcze na jodo (no moze troche na Szalonej z S.C), ale chcialbym poznac opinie o tym komiksie.
Sometimes I'd like to get my hands on God...