Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 373423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 12, 2014, 01:53:05 pm »
Humanoids wydalo piekny integral Son of the Gun Jodorowskiego i Bessa. Dobre to? Czytal ktos? Jesli tak, to mozna prosic cos wiecej o tym tytule?
Nie zawiodlem sie jeszcze na jodo (no moze troche na Szalonej z S.C), ale chcialbym poznac opinie o tym komiksie.

o ile się nie mylę, to piszesz o Juan Solo ? jeśli tak, to możesz być pewien, że się nie zawiedziesz. Jodo w czystej postaci, może nawet czystszej niż w wydanych w Polsce komiksach :wink:
chociaż doczytawszy Twój post do końca, możemy mieć odmienne gusta - dla mnie Szalona to najlepszy obok Incala scenariusz Jodorowsky'ego...
 

Offline maximumcarnage

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 12, 2014, 01:54:58 pm »
Humanoids wydalo piekny integral Son of the Gun Jodorowskiego i Bessa. Dobre to? Czytal ktos? Jesli tak, to mozna prosic cos wiecej o tym tytule?
Nie zawiodlem sie jeszcze na jodo (no moze troche na Szalonej z S.C), ale chcialbym poznac opinie o tym komiksie.

W największym skrócie jest to opowieść o
Spoiler: pokaż
 nieco zdeformowanym człowieku, porzuconym w dzieciństwie, który pnie się po szczeblach gangsterskiego fachu aby finalnie przejść wewnętrzną przemianę

  Komiks bardzo dobry, świetnie się to czyta, rysunki też bardzo mi odpowiadały i pasowały do tego brudnego klimatu.
Tak jak napisał wujekmaciej, tytuł oryginalny to "Juan Solo".

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 12, 2014, 02:01:47 pm »
Tak, dokladnie o ten tytul mi chodzi (w US and A wydano to jako Son of the Gun).
Dzieki chlopaki.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 22, 2014, 06:16:51 am »
Dorison i Meyer, czyli duet odpowiedzialny za Asgard i XIII Mystery: Mangusta, pracują nad nowym komiksem. "Undertaker" to rasowy western, a premiera pierwszego tomu we Francji już w styczniu.

https://www.facebook.com/UndertakerBD

Offline pioma10

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 22, 2014, 10:15:46 am »
Dorison i Meyer, czyli duet odpowiedzialny za Asgard i XIII Mystery: Mangusta, pracują nad nowym komiksem. "Undertaker" to rasowy western, a premiera pierwszego tomu we Francji już w styczniu.

https://www.facebook.com/UndertakerBD

Czyżby to ten nowy tytuł od Taurusa  :biggrin: ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 22, 2014, 11:30:55 am »
Czyżby to ten nowy tytuł od Taurusa  :biggrin: ?

Ha! Przeszło mi to przez myśl, a Ty chyba coś w tym temacie wiesz!  8)

Offline pioma10

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 22, 2014, 03:40:39 pm »
Ha! Przeszło mi to przez myśl, a Ty chyba coś w tym temacie wiesz!  :cool:

Słyszałem o zainteresowaniu, ale od zainteresowania do wydania droga daleka.
Choć po tym co widzę i dowiedziałem się o 'Grabażu', to na pewno kupię, jeśli wyjdzie po polsku.

Offline TePe

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 05, 2014, 08:28:57 am »
Przeglądałem sobie katalog na 2015 a tu na ostatniej stronie zapowiedz -Książę nocy tom 7!

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 05, 2014, 09:06:04 am »
Ciekawe czy i tą serię przygarnie Taurus...

Offline vision2001

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 05, 2014, 09:19:16 am »
Przeglądałem sobie katalog na 2015 a tu na ostatniej stronie zapowiedz -Książę nocy tom 7!
Ciekawe czy i tą serię przygarnie Taurus...
Czytając wcześniejsze tomy moja opinia jest następująca: nie warto.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline TePe

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 05, 2014, 09:57:39 am »
Ciekawe czy i tą serię przygarnie Taurus...
Do Taurusa to bardziej pasuje Ulysse 1781, nowa seria wydawanych przez niego Herenguela (Srebrny księżyc nad Providence) i Dorisona (Long John Silver, Asgard, W.E.S.T.) http://www.bedetheque.com/BD-Ulysse-1781-Tome-1-Le-Cyclope-1-2-231799.html?_ga=1.121468490.311820311.1410297004


ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 05, 2014, 02:44:04 pm »
Czytając wcześniejsze tomy moja opinia jest następująca: nie warto.

Mi dobrze się czytało, choć dziś za wiele z tej serii nie pamiętam. Graficznie jeszcze lepiej, porządny realistyczny rysunek Swolfsa. Oczywiście nie jest to poziom "Durango".

Do Taurusa to bardziej pasuje Ulysse 1781, nowa seria wydawanych przez niego Herenguela (Srebrny księżyc nad Providence) i Dorisona (Long John Silver, Asgard, W.E.S.T.) http://www.bedetheque.com/BD-Ulysse-1781-Tome-1-Le-Cyclope-1-2-231799.html?_ga=1.121468490.311820311.1410297004



No rzeczywiście. Choć rysunki Herenguela niezbyt mi podeszły, to Dorison przekonuje mnie swoimi scenariuszami. Na pewno kupię jeśli Taurus to wyda.

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:57:37 pm »
Mi dobrze się czytało, choć dziś za wiele z tej serii nie pamiętam. Graficznie jeszcze lepiej, porządny realistyczny rysunek Swolfsa. Oczywiście nie jest to poziom "Durango".
Wiesz co, czytałem bodaj po jednym tomie tych serii i rysunki w Księciu nocy były lepsze. W Durango Swolfs jeszcze zupełnie nie czaił mimiki i te twarze mają czasem dziwne grymasy, ale widać, ze się przykładał do rysunków i np. rysował sporo kresek (tak trochę mi to przypomina styl Christy, kopulaste postacie i kreskowanie). A Książę nocy pewnie powstawał później, bo widać, że Swolfs rysował już na luzie, lekką kreskę, a mimika jest zupełnie naturalna. Z pewnością KN powstawał później, niż Durango (nie sprawdzałem, ale przypuszczam), bo widać, że Księcia robił bardziej doświadczony rysownik. Oczywiście nie przeszkadzają mi te braki w rysunkach Durango, bo ten kopulasty, bryłowaty świat z mnóstwem kresek jest super i nawet mimika nie przeszkadza. Czuć to retro i początki Swolfsa jako rysownika na kilometr.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 05, 2014, 05:32:50 pm »
Czytając wcześniejsze tomy moja opinia jest następująca: nie warto.
A ja wręcz przeciwnie - uważam, że warto. Komiks bez wątpienia ma klimacik. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 05, 2014, 05:46:23 pm »
Zgadza się, pierwszy Książe nocy (1994) powstawał znacznie później niż pierwsze tomy Durango (1980) i niedopracowanie w rysunku widać zwłaszcza na przykładzie pierwszego Durango - z każdym kolejnym jest lepiej. Trochę źle ułożyłem tamtą wypowiedź, ale pisząc:

Oczywiście nie jest to poziom "Durango".

miałem na myśli porównanie Książe nocy z Durango 1-3, nie tylko pod względem rysunku, ale oceniając całość.
Po prostu Durango jest dla mnie ciekawszą serią, być może wynika to z tego, że wolę dobry western, niż dobry horror.


 

anything