Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 09, 2015, 09:59:08 am »
Jest miesięczne top 5 i roczne top 100 ale liczą je według liczby oddanych głosów a nie średniej z gwiazdek. Jest to więc bardziej skala popularności tytułów niż ich jakości według czytelników.


Np. top 5 października: http://www.bdgest.com/top?_ga=1.88834329.366378494.1432725813


Top 100 2014 r. http://www.bdgest.com/top/annuel?annee=2014

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 09, 2015, 10:07:39 am »
dzięki. w Top100 już na pierwszy rzut oka widać kilka interesujących pozycji :) przeszukam polskie zasoby - może ktoś, gdzieś po naszemu o nich napisał.

Offline ubernerdchick

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 20, 2015, 05:12:02 pm »
Szanowni Państwo francuskojęzyczni!


Czytał ktoś może serię "Le Janitor"?
http://www.bedetheque.com/serie-15039-BD-Janitor.html


Co jakiś czas wracam do niej myślami, bo opis mi się bardzo podoba, ale nie powiem - szkoda mi trochę wydawać kupę euro w ciemno.

Offline absolutnie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 20, 2015, 05:36:13 pm »
Szanowni Państwo francuskojęzyczni!


Czytał ktoś może serię "Le Janitor"?
http://www.bedetheque.com/serie-15039-BD-Janitor.html


Co jakiś czas wracam do niej myślami, bo opis mi się bardzo podoba, ale nie powiem - szkoda mi trochę wydawać kupę euro w ciemno.


Nie czytam po francusku, ale:
Graficznie jest to ładne (nic dziwnego, bo to Boucq), scenariuszowo też wiadomo, czego się spodziewać (wszak to Sente), a cena, jaką za to trzeba by zapłacić w euro o wiele korzystniejsza niż przy zakupie "Shadowa" wydanego przez Planetę Komiksów. W sumie, ryzyko straty małe, więc szczerze namawiam na ten zakup.

Dodam jeszcze, że gdyby ktoś, ktokolwiek, chciał wydać ten komiks po polsku, to chętnie kupię (ale wolałbym w integralu)
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2015, 05:46:51 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline ubernerdchick

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 21, 2015, 02:14:09 pm »
Cena "Shadow" faktycznie jest wysoka, ale wydawca ostatnio sam tłumaczył z czego wynika, więc jestem w stanie zrozumieć - ale nie o tym ma być.


Moje wątpliwości co do zakupu wynikają głównie z faktu, że Sente nie zawsze mnie zachwyca, wiec niestety nie wiem, czego się mogę spodziewać tym razem. Chyba w końcu upoluję ten komiks w jakiejś bibliotece i sama się przekonam ;)


Offline Dembol_

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #395 dnia: Luty 17, 2016, 12:43:56 pm »
Możecie coś polecić z portugalskiego rynku? Autorzy, serie, konwenty?
Drobne rozpoznanie już sam zrobiłem w sieci, ale może ktoś z was zna się lepiej.
Tak się składa, że przez pół roku będę w Lizbonie, więc postanowiłem wykorzystać ten czas do spenetrowania tutejszego rynku komiksowego.

Offline Jędrzej

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 12, 2016, 07:21:44 pm »
Dzień dobry szanownym kolegom komiksofilom,

Rozglądam się za sklepem, w którym mógłbym nabywać komiksy frankofońskie w oryginalnej wersji językowej.

Może ktoś z forumowiczów przecierał już te szlaki i może polecić sklep/sklepy wysyłające do Polski, z możliwie najszerszą ofertą tytułów z różnych wydawnictw (takich jak Dargaud, Humanoïdes Associés, Lombard, Dupuis...)?

Offline misiokles

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 12, 2016, 08:13:39 pm »
Amazon.fr

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 12, 2016, 08:17:29 pm »
Amazon.fr odpada, ze wzgledu na koszt wysylki, chyba ze cos sie zmieniło ostatnio
 Amazon.de za to ma spory wybor nowosci, tanszych niz we Francji ( ustawa o ksiazce max 5% znizki na ksiazke)

czego nie znajduje w amazonie biore z BDfugue, ceny okladkowe ale wysylka ryczalt 10 € do Polski
No i Amazon.de wysylka friko do polski od 49€ zakupionych komiksow
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 08:20:35 pm wysłana przez raj666 »

Offline Jędrzej

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 13, 2016, 12:05:16 pm »
misiokles, raj666 — dzięki wielkie!

Przyjrzałem się, porównałem ceny kilku interesujących mnie pozycji.
Niemiecki Amazon faktycznie wygrywa o kilka długości zarówno w kwestii cen samych komiksów, jak i kosztów wysyłki.
Swoją drogą jestem pozytywnie zaskoczony dostępnością francuskojęzycznych tytułów w amazon.de. Całkiem bogata oferta.

Offline freshmaker

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #400 dnia: Kwiecień 30, 2016, 08:30:40 am »
czy wiecie gdzir dostac / zobaczyc przykladowe plansze z kontrowersyjnego albumy "tintin - el loto rosa", ktory zostal wycofany z ksiegarn w 2008?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline chch

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #401 dnia: Lipiec 03, 2016, 12:22:47 am »
Z cyklu: dziwne pytania po północy...
Jakie komiksy europejskie znacie, które nie tylko mają ciekawą fabułę (i ew rysunki). ale też można je odkrywać na nowo wielokrotnie. Są pełne nawiązań, mają drugie/trzecie dno. Coś jak komiksy Moorea czy Gaimana, ale innych autorów.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #402 dnia: Lipiec 03, 2016, 01:35:27 am »
Z cyklu: dziwna odpowiedź po północy...

Koledzy, gdyby juz nie spali, na pewno odpowiedzieliby na Twoje pytanie: "Oczywiście komiksy Andreasa". I pewnie należałoby się z nimi zgodzić, bo u Andreasa nie tylko można odnaleźć drugie i trzecie dno, ale nawet czwarte i piąte... a jak jest się wytrwałym, to mozna dojść jeszcze głębiej. Ale w koncu okazuje się, że wszystkie te dna, ktore tak cierpliwie odkrywaliśmy, są tylko iluzją, bo w rzeczywistości u Andreasa dna nie ma wcale...

Offline spence

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #403 dnia: Lipiec 03, 2016, 02:32:55 am »
z cyklu niepewne odpowiedzio-pytanie pod Kukim po północy plus filozoficzne rozkminianie: "Piotruś Pan" Loisela? jak rozkminiasz motywami to pewnie każdy komiks może mieć i drugie dno, a jak nadintepretujesz to już w ogóle


edit: wydaje mi się, że każdy komiks w sumie jak mu się przyjrzysz to znajdziesz ciekawe rzeczy, chociaż no może nie koniecznie na poziomie fabuły, ale rozwiązań technicznych i tak dalej :d
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 10:46:39 am wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #404 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:46:47 am »
Z cyklu: dziwne pytania po północy...
Jakie komiksy europejskie znacie, które nie tylko mają ciekawą fabułę (i ew rysunki). ale też można je odkrywać na nowo wielokrotnie. Są pełne nawiązań, mają drugie/trzecie dno. Coś jak komiksy Moorea czy Gaimana, ale innych autorów.
Niezła rozkmina jest ze Sambre. A najlepszą w ostatnich latach miałem z Locke i Key (ale to już nie Europa).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2016, 09:56:29 am wysłana przez Death »

 

anything