trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #405 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:56:07 am »
Dzięki Panowie. Trochę Andreasa czytałem (Rork na początku mi się bardzo podobał, końcowe tomy już mniej, miałem wrażenie, ze Andreas sam się pogubił w  w liczbie wątków i niewiele się wyjaśniło, może też dlatego, ze w jego zamyśle 7. album miał mieć chyba 100 stron, czytałem też Coutoo, Cromwella i Koziorożca). Piotrusia nie czytałem, dzięki. Sambre też nie. A o Locke i Key ciągle myślę, mam nadzieję, że zrobią jakieś nowe wydanie w HC i że wydadzą też te 6 one shotów (2 już wyszły, 3 pod koniec tego roku).
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #406 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:57:02 am »
Aha, zapomniałem o Świętym Królestwie. Kupa zabawy z nawiązaniami. Od kilku dni znowu na Gildii: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/258778-swiete-krolestwo W środku takie bajery jak płyta z muzyką i złota farba, tam gdzie na kadrach jest złoto (a nie jakaś tam żółta). :smile:
Tutaj więcej: http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,36937.msg1298777.html#msg1298777


Nie można się zastanawiać nad Locke i Key. To się po prostu kupuje i się zaczytuje na śmierć.

Offline misiokles

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #407 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:35:03 am »
Nie znam nikogo kto przeczytałby pierwszy tom Locke & Key i nie molestował o następne!

Offline spence

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #408 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:50:19 am »
Death to mi przypomina o komiksach Morrisona Granta - takie Mystery Play, czy patrząc po forach internetowych Nameless czy dużo rzeczy jego innych to są kopalnie różnych rzeczy (typ jest Szkotem, ale rynek jest amerykański :d) Moore z Gaimanem też przecież (Mr Punch taki Gaimana/McKeana choć wydany w USA to jest absolutnie komiks bez kontekstu brytyjskiego imo nie do zrozumienia).
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #409 dnia: Lipiec 03, 2016, 11:03:37 am »
Chyba wszyscy na tym forum czekamy na polskie wydania trzech serii Morrisona.  :smile:



KukiOktopus

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #410 dnia: Lipiec 03, 2016, 04:33:39 pm »
[...] Trochę Andreasa czytałem (Rork na początku mi się bardzo podobał, końcowe tomy już mniej [...]
Miałem podobne odczucia, ale o tym sza, bo powiedzą, że się nie znamy  :wink:

"Piotruś Pan" Loisela? jak rozkminiasz motywami to pewnie każdy komiks może mieć i drugie dno, a jak nadintepretujesz to już w ogóle
Zdecydowanie. Ale do zrozumienia tego komiksu i pełnego jego docenienia niezbędna jest interpretacja dokonana onegdaj przez Spence'a (hej, fajnie że znowu zacząłeś nadawać  :biggrin: ):
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,13321.msg1283766.html#msg1283766 (i dalsze posty)

Nie znam nikogo kto przeczytałby pierwszy tom Locke & Key i nie molestował o następne!
No, niestety wygląda na to, żem jedyny taki na tym przekletym bożym świecie. Być może dlatego, że na takim starym, wyliniałym wilkołaku jak ja, co to już niejedną przegryzł krtań, horrory dla nastolatków robią już niewielkie wrażenie.

Death to mi przypomina o komiksach Morrisona Granta - takie Mystery Play, czy patrząc po forach internetowych Nameless czy dużo rzeczy jego innych to są kopalnie różnych rzeczy (typ jest Szkotem, ale rynek jest amerykański :d) Moore z Gaimanem też przecież (Mr Punch taki Gaimana/McKeana choć wydany w USA to jest absolutnie komiks bez kontekstu brytyjskiego imo nie do zrozumienia).
Idąc tym tropem należałoby wywieść wszystkie tematy niniejszego forum z naczelnego wątku afrykańskiego. Boć kimże jesteśmy, jak nie potomkami H. erectusa, co to z ongiś na europejski ląd nasz kochany z Afryki od małpów przygarbionych z obrzydzenia uciekł.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #411 dnia: Lipiec 03, 2016, 04:43:58 pm »
Nie znam nikogo kto przeczytałby pierwszy tom Locke & Key i nie molestował o następne!
O Szefie, nieładnie tak o mnie zapominać...

Offline pucek_miszcz

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #412 dnia: Lipiec 14, 2016, 05:46:45 pm »
Drodzy forumowicze! :) Jako że już prawie nadgoniłem moje braki w komiksie amerykańskim, chciałbym zabrać się za komiks europejski. Czy moglibyście mi polecić komiksy z którymi naprawdę warto się zapoznać? Do tej pory znam komiksy Rosińskiego razem z całym Thorgalem i Yansem oraz Enkiego Bilala (nie podeszły mi). Zaopatrzyłem się już w Incala, bo zauważyłem że kończy się nakład. Prosiłbym o podawanie w pierwszej kolejności tych komiksów, z zakupem których należałoby się spieszyć :) Dzięki z góry!
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #413 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:11:18 pm »
Właściwie pod tym wątkiem masz całą listę podpowiedzi. Każdy kolejny autor / komiks w wątkach poniżej teoretycznie wart uwagi. Teoretycznie, bo trudno powiedzieć co lubisz.

Offline pucek_miszcz

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #414 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:26:28 pm »
Lubię komiksy w których coś się dzieje :) raczej nie podchodzą mi komiksy obyczajowe, po prostu mnie nudzą. Planowałem kupić Rorka, Salambo i Wieczną Wojnę, i na ich podstawie zorientować się co dalej.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #415 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:47:08 pm »
Nie wiem jaki jest Twój gust. Bardziej ambitne pozycje czy raczej przygodowe. Western, komiks obyczajowy, sensacja, fantastyka?
Przeglądałem ofertę sklepu Gildia.pl. Pozycje z którymi warto się zapoznać i są dostępne w sklepie (nie uwzględniłem cykli gdzie brak początkowych tomów):


Komiksy Andreasa: Rork tom 1 (końcówka nakładu) i tom 2, Koziorożec (19 zeszytów dostępnych), Cromwell Stone (genialny graficznie), Coutoo, Cyrrus - Mil,
Komiksy Hermanna: Krwawe gody, seria Jeremiah (jeśli lubisz lata 80-te, rodzaj westernu w przyszłości)
Komiksy Dorisona: Sanktuarium (tomy 1-3), Undertaker (1-2, western)
Komiksy Baranki: Dżihad (fantastyka, mistyka), Egipskie księżniczki 1 i 2 (fikcyjna historia po panowaniu Echnatona, elementy mistyczne)
Durango (western)
W poszukiwaniu ptaka czasu (zeszyty 1-4, świetna fantasy z zaskakującym końcem)
Bouncer (western, taki bardziej brutalny)
Storm (2 zbiorcze tomy do tej pory, fantastyka w starym stylu, często naiwna, fajnie się czyta, dobre rysunki)
Wieczna Wojna (koniecznie, klasyka, s-f)
Prosto z piekła (Alan Moore, być może znasz film)
Valerian (do tej pory nas 4 intergrale, fantastyka, taka w starszym stylu, będzie film)
Pasażerowie wiatru (koniecznie)
Dylan Dog (ten nowszy tomik lepszy, detektyw od spraw mistycznych)
Blueberry (prawdopodobnie najlepszy europejski western, do tej pory 7 integrali)
Urban (tomy 1-3, fajne s-f)
Okko (świetne fantasy w klimatach japońskich)
Magia & Miecz (świetna kreska, historyczne opowieści)
Azymut (tomy 1-3, zakręcone w stylu Alicji)
Pewnego razu we Francji


Kilka bardzo dobrych lub wybitnych komiksów zazwyczaj obyczajowych:
Persepolis
Kot Rabina
Fotograf
Bóg we własnej osobie
Równonoce
Polina
Bar starego Francuza


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline pucek_miszcz

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #416 dnia: Lipiec 14, 2016, 06:59:48 pm »
Dzięki za odpowiedź, będę miał jakiś przegląd. Jeśli chodzi o moje upodobania to głównie fantasy, fantastyka i sensacja, choć kusi mnie ten western - nigdy nie czytałem, choć filmy lubię :D Prosto z piekła już na szczęście mam
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #417 dnia: Lipiec 14, 2016, 07:38:21 pm »
W takim razie bierz:
W poszukiwaniu ptaka czasu (tomy 1-4, klasyka, tomy 5-8 to prequel)
Okko dopiero u nas pojawił się tom 1, świetne
Koniecznie kup Wieczną wojnę
Bouncer i Undertaker (westerny)
Z sensacji to polecam XIII. Z powodu problemów z uzupełnieniem całości (24 tomy), możesz ograniczyć się do XIII Mystery (to spin off). Polecam na próbę Little Jones, Pułkownik Amos.
Klasa sama w sobie to Blueberry. Długa seria. Dlatego najpierw wymieniłem tytuły wyżej (Bouncer, Undertaker). Choć także na próbę proponuję integral nr 2 (ten związany z budową kolei w wojną z Indianami)
Odnośnie westernu możesz na próbę pierwszych 5 tomów Durango przeczytać. Jeremiah np tom Sekta.
Sanktuarium może być, choć zakończenie mi niezbyt pasowało.

Juan Solo też niezłe.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #418 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:28:35 pm »
jw +
"W.E.S.T." - b.fajne
" Leo Roa" - http://paradoks.net.pl/read/28974-leo-roa-recenzja
"Skarga Utraconych Ziem" i "Szninkiel" - Rosiński
" Lady S " - http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/lady-s/1/recenzja
+
"Orbital"
http://paradoks.net.pl/read/19735
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline pucek_miszcz

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 14, 2016, 09:57:26 pm »
Dzięki za odpowiedzi :) będę miał na co wydawać wypłatę przez kolejny rok :D
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...