Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 12, 2017, 11:08:33 am »
Dziękuję za podpowiedzi.
W takim razie kupiłem dzisiaj obok Valeriana tom 7 (przedsprzedaż) pierwszą część Storm.
Pooglądałem plansze, które są widoczne w sklepie Gildii i jest OK, ciekawi mnie czy historia mi się spodoba. Wtedy chętnie kupię pozostałe tomy (całość to cztery integrale, czy jest tego więcej?).


Podpasował mi jeszcze graficznie Eksterminator, chyba w przyszłym miesiącu się skuszę.
Co do komiksów Leo to zapoznałem się kiedyś z kilkoma i niby wszystko OK ale czegoś mi brakuje. Może historie takie trochę dla dzieci (?).
Storm ma 30 tomów. Kurc wydał na razie 8 tomów serii(4 integrale po 2 oryginalne tomy).
Ja lubię bardzo Leo. Osobiście przyciągnęły mnie pomysły na faunę i florę planet. Co do historii nie jest to coś wyszukanego. Ot fajna przygodówka. Ja lubię i polecam.

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 12, 2017, 11:27:07 am »
Storm ma 30 tomów. Kurc wydał na razie 8 tomów serii(4 integrale po 2 oryginalne tomy).
A wiadomo czy wydadzą następne?
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline mappy

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 12, 2017, 11:49:16 am »
Zrobili dodruk pierwszego tomu z inną okładką więc musi się zadowalająco sprzedawać.
Jeśli chcą wydać te 15 integrali to seria musi być dostępna od początku.
Czas pokaże.
Ja kupuję :biggrin:

szulig

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 12, 2017, 12:20:29 pm »
moze zwieksza liczbe zeszytów w jednym integralu? szybciej by poszlo

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 12, 2017, 01:42:35 pm »
A wiadomo czy wydadzą następne?


Wydawnictwo Kurc ma taki zamiar.


Tu troszkę o Stormie. Mam nadzieję, że Graves się nie pogniewa.
http://www.kzet.pl/2007_01/m_serie.htm


moze zwieksza liczbe zeszytów w jednym integralu? szybciej by poszlo


Ja bym chciał tom piąty tylko z 1 zeszytem. Jest to ostania część Kronik Świata na dnie.
Od 10 zeszytu zaczynają się Kroniki Pandarwu (Pandarvu). Chętnie chciałbym mieć cykle rozdzielone.
Niektóre rysunki to mistrzostwo. Okładka (wydana kiedyś u nas):


"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 12, 2017, 03:07:42 pm »

Ja bym chciał tom piąty tylko z 1 zeszytem. Jest to ostania część Kronik Świata na dnie.
Od 10 zeszytu zaczynają się Kroniki Pandarwu (Pandarvu). Chętnie chciałbym mieć cykle rozdzielone.

Próbowałem kiedyś (przed wydaniem integrala nr 1) zasugerować, by zacząć w kolejności: 0,1,2,3... Wówczas piąty integral zawierałby albumy 8 i 9, a cykl pandarwiański zaczynałby się od następnego integrala. Można było później (po rozpoczęciu wydawania przez Incala/Kurca) jeszcze "doprostować" temat, wydając w int. 5 - albumy 9 i 0.
Co mogli by zyskać czytelnicy przy takim ruchu:
- odseparowanie dwóch głównych podcykli świata Storma,
- dla nie-purystów, ale komplecistów, brak konieczności zakupu 3 integrali (historie w nich zawarte były wcześniej wydane w Komiksie(F), Świecie Komiksu i KŚK Egmontu).
Co straciłby Kurc:
- mniejsza sprzedaż 3 tomów i co za tym idzie potrzeba przewidzenia o ile zmniejszyć nakład tych tomów,
- konieczność kombinowania i edytowania zawartości dodatków, które są dość mocno związane z albumami konkretnych integrali,
- być może konieczność wchodzenia w negocjacje z licencjonodawcą.
Co straciliby wszyscy:
- niejednolitość naszego wydania z oryginałem
- "brzydkie" niejednorodne półeczki nieortodoksyjnych fanów :)


Ale co by tam jeszcze nie wyliczać, to chyba już i tak musztarda po obiedzie, Kurc wydał czwórkę, więc pewnie piątka już raczej w drodze......
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline bluebeery

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 12, 2017, 05:22:02 pm »
A wiadomo czy wydadzą następne?
Na razie nic nie wskazuje żeby Kurc  przestał wydawać "Storma". Seria wychodzi bez opóźnień, do tego pojawił się dodruk 1 tomu. To wszystko wskazuje na to, że możemy póki co spokojnie patrzeć w przyszłość ;)

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 12, 2017, 05:27:28 pm »
To wszystko wskazuje na to, że możemy póki co spokojnie patrzeć w przyszłość

też tak sądzę. jak chcecie się o coś martwić, to martwcie się o vasco (na razie nie ma powodów, niemniej dużym minusem działającym na niekorzyść serii jest bardzo powolne tempo wydawnicze - wstępnie założono wypuszczanie jednego integrala na rok).

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 12, 2017, 06:23:28 pm »
martwcie się o vasco (...)dużym minusem działającym na niekorzyść serii jest bardzo powolne tempo wydawnicze - wstępnie założono wypuszczanie jednego integrala na rok).
Jeden integral rocznie* to porażka i naturalna śmierć dla serii.
Optymalne rozwiązanie to trzy lub cztery integrale rocznie.
Ja osobiście lubie czytać po kilka integrali pod rząd dlatego nie uśmiecha mi się czekać 5 lat żeby ostro zabrać sie za lekturę .
Myślę że "Kurc" wcześniej czy później przyśpieszy w wydawaniem lub (o zgrozo) serię zawiesi.
*-był jakiś precedens?



"Jesteś podwójnym sobą."

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 12, 2017, 06:28:21 pm »
Na razie nic nie wskazuje żeby Kurc  przestał wydawać "Storma". Seria wychodzi bez opóźnień, do tego pojawił się dodruk 1 tomu. To wszystko wskazuje na to, że możemy póki co spokojnie patrzeć w przyszłość :wink:
No to czekam na zamówiony tom 1.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline bluebeery

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 13, 2017, 02:43:30 pm »
No to czekam na zamówiony tom 1.
Jak już wspominałem scenariusz w Stormie nie zachwyca(bynajmniej mnie), ale strona graficzna z oldschoolowymi pomysłami SF jak najbardziej. Ale  wracając do scenariusza to w Kronikach Pandarwu (drugi cykl który zacznie się w 5 wydaniu zbiorczym) jest zdecydowanie lepiej. Miłej lektury życzę. :)

Offline Koalar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #491 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:37:34 pm »
Czy "Mury Samaris" Manzoku stanowią w miarę zamkniętą całość, że można sobie to przeczytać? Czy jest szansa, że ktoś pociągnie cykl?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline absolutnie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #492 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:38:54 pm »
Czy "Mury Samaris" Manzoku stanowią w miarę zamkniętą całość, że można sobie to przeczytać? Czy jest szansa, że ktoś pociągnie cykl?


Tak. Jest to zamknięta całość. Nawet nie w miarę, ale po prostu zamknięta. Inne opowieści dzieją się w tym samym świecie, ale w innych jego miejscach i z udziałem innych ludzi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Koalar

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #493 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:40:38 pm »
OK, dzięki, to mogę śmiało przeczytać.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 11, 2017, 12:54:54 pm »
Komiksy z cyklu Mroczne Miasta mozna czytac niezaleznie od siebie. Tak jak napisal absolutnie - opowiesci dzieja sie w roznych miastach, z udzialem roznych ludzi. Niektorzy bohaterowie (np. Mary - glowna bohaterka The Leaning Girl pojawia sie takze w The Theory of the Grain of Sand), jednakze jest to bardzo subtelne i nie wplywa na zrozumienie poszczegolnych tomow. Szczerze mowiac to miasta sa glownymi bohaterami poszczegolnych czesci (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmialo).


Alaxis Press w kolaboracji z IDW wydaje obecnie ten cykl po angielsku, wiec to doskonaly moment na rozpoczecie przygody z mrocznymi miastami. Pierwsze bylo The Leaning Girl, niedawno wyszlo The Theory of..., w czerwcu ma wyjsc The Walls of Samaris, a nastepnie wznawiane maja byc pozostale czesci. Wydania sa przesliczne, w nietypowym, prawie kwadratowym formacie, na bardzo grubym papierze (dokladnie tak jak francuskie oryginaly). Jaram sie tym cyklem niesamowicie i zdecydowanie polecam. Swietne, bardzo klimatyczne i tajemnicze komiksy, a do tego mistrzowsko narysowane.
Sometimes I'd like to get my hands on God...