trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #495 dnia: Kwiecień 11, 2017, 03:05:19 pm »
ale to nie są HC prawda? Mówisz o tych na miękko, które są np na Amazonie?

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #496 dnia: Kwiecień 11, 2017, 03:17:04 pm »
Na miekko.
Mowie o tych nowszych, ktore wydano po angielsku. Na razie wyszly 2 tomy - The Leaning Girl (2014), ktory juz jest trudno dostepny oraz The Theory of Grain of Sand (z 2016). Te tomy nigdy wczesniej nie ukazaly sie po angielsku, dlatego tez wydawca (Alaxis Press, teraz IDW) wydal je pierwsze w kolejnosci. Reszta (5 pozostalych tomow) bedzie sukcesywnie wznawiana.
Caly czas odnosze sie do cyklu podstawowego liczacego 7 czesci, bo Mroczne Miasta to takze rozszezajace uniwersum albumy dodatkowe, artbooki, ksiazki itp itd. Tego jest mnostwo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 11, 2017, 03:25:28 pm »
No własnie o te pytałem. W sumie nie miałem kupować, tylko czekać na jakieś twarde wydanie kiedyśtam, ale skoro mówisz, że takie ładne, to może się skuszę. Dzięki.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 11, 2017, 03:47:32 pm »
Bardzo ladne! Okladka choc miekka to ze skrzydelkami oraz bardzo gruby i przyjemny papier! Bierz nie czekaj, wznowien raczej nie bedzie, a wydania na twardo raczej tez nie (a przynajmniej nie predko).
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:48:55 pm »
Bardzo ladne! Okladka choc miekka to ze skrzydelkami oraz bardzo gruby i przyjemny papier! Bierz nie czekaj, wznowien raczej nie bedzie, a wydania na twardo raczej tez nie (a przynajmniej nie predko).
 :wink:

Na Amazonie jest na preorderze Leaning girl reprint, 16 maja więc luzik.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #500 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:08:52 pm »
Caly czas odnosze sie do cyklu podstawowego liczacego 7 czesci, bo Mroczne Miasta to takze rozszezajace uniwersum albumy dodatkowe, artbooki, ksiazki itp itd. Tego jest mnostwo.
Jak by nie liczyć, ten (podstawowy) cykl ma więcej części niż 7.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #501 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:15:14 pm »
Jak by nie liczyć, ten (podstawowy) cykl ma więcej części niż 7.
Ja się doliczyłem dziewięciu (bez artbooków) i licząc jako pojedyncze te historie, które ukazały sie w dwóch tomach.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #502 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:50:41 pm »
Ja się doliczyłem dziewięciu (bez artbooków) i licząc jako pojedyncze te historie, które ukazały sie w dwóch tomach.
ja w zasadzie też.
tyle tylko, że te artbooki to nie-artbooki, a może inaczej: nie jedynie artbooki, to jakby poboczne publikacje uwiarygadniające cały ten świat.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline absolutnie

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #503 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:15:14 pm »

tyle tylko, że te artbooki to nie-artbooki, a może inaczej: nie jedynie artbooki, to jakby poboczne publikacje uwiarygadniające cały ten świat.


Ja wiem.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #504 dnia: Kwiecień 11, 2017, 11:46:15 pm »
Macie racje - 9.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #505 dnia: Kwiecień 14, 2017, 08:45:31 am »
Post pod postem, ale takie pytanie z mojej strony - czytal ktos Adam Sarlech: A Trilogy Beziana?
Tworce tego znam jedynie z Niczego nie dotykac, ktore bardzo mi podeszlo. Bylbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos mogl skrobnac kilka zdan o powyzszym. Patrzac na przykladowe plansze, jestem tym tytulem bardzo zaintrygowany :-)
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline raj666

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #506 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:16:01 am »
jezeli podszedl ci Niczego nie dotykac to trylogia na bank podejdzie. Ja wole jego starsze obyczajowki, trylogia jest zbyt stylizowana na klimaty gotyckie a rysunki sa z tego co pamietam  jeszcze bardziej surowe i drapiezne niz to co robi teraz. Dawno to czytalem wiec wiele wiecej nie powiem. Mnie ten komiks troche znudzil ale jak mowie jest klimatyczny, wlasnie gotyk moze troche hororu takiego starego jak Le Fanu czy cos. Jezeli to twoje klimaty to bierz bez wahania.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #507 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:17:51 am »
Dziekuje pieknie.
 :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline gobender

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 14, 2017, 08:38:03 am »
Niedługo wyjdzie boxset Musnet. To jeden z tytułów który co jakiś czas obija mi się o uszy, ale nie miałem okazji jakoś bliżej tego poznać, a taki boxsecik byłby miła okazją.  To chyba jest skierowane do młodszych odbiorców, ale nadal jakoś wydaje mi się, że może to być interesujący tytuł. Czy ktoś to zna? Warto?

Offline rebejakub

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #509 dnia: Wrzesień 14, 2017, 04:40:29 pm »
To polecam zainteresować się Slainem (...), bardzo podobny klimat.


O właśnie, skoro już został poruszony ten temat, jak wygląda sam Slaine pod tym względem (w sensie klimatu) - mam tylko stare wydanie "Rogatego", czy pozostałe części są prowadzone w podobny sposób (głównie o celowe przerysowanie, autoironię i humor mi chodzi)?
Naganiacz, piegża, makolągwa i sum