trawa

Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 30, 2008, 09:56:38 am »
Witam,
  Szukam jakiegoś info o animowaniu komiksów europejskich. Obejrzałem właśnie "Persepolis", bardzo mi się spodobało. Słyszałem też kiedyś jakieś plotki o planach animowania "W Poszukiwaniu Ptaka Czasu". Wiem, że pewnie rynek nie jest tak prężny jak japoński, ale może znajdą się jeszcze jakieś pozycje godne polecenia.


Jest kilka animacji Corto Maltese, duza zgodnosc z oryginalem.

Immortal to taka semi-animowana adaptacja Trylogii Nikopola.

Poza tym, kilku komiksowych towrcow europejskich robi animacje niezaleznie od swojej tworczosci komiksowej.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline gscm

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 03, 2009, 08:12:16 am »
Odświeżam wątek, bo właśnie przeczytałem.

Ktoś podał link do recenzji na alei. Ja wklejam link do recenzji z gildii http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mistrzowie_komiksu_exclusive/10/recenzja2, do której bardziej się przychylam (UWAGA! 3 i 4 wiersz recenzji może sugerować, w pewien sposób, zakończenie).

To jeden komiksów, w którym opowiedziana historia (pozornie banalna i prosta), poruszyła mnie na tyle, że rysunki choć faktycznie bardzo dobre, są dla mnie na drugim planie, a na pewne niedociągnięcia scenariusza przymykam oko (gdzie ich nie ma?).

Myślę, że w przyszłości do ponownego przeczytania, także ze względu na zawiłość wątków pobocznych. No i czekam na kolejny tom oraz być może serię "Wojna Sambrów".

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 07:23:14 pm wysłana przez gscm »

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 03, 2009, 12:04:58 pm »
Ja wklejam link do recenzji z gildii http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/mistrzowie_komiksu_exclusive/10/recenzja2, do której bardziej się przychylam.
Niby fajna ta recenzja ale...
Jeśli ktoś nie zapoznał się jeszcze z Sambre to niech lepiej tej recenzji nie czyta!

No to cytacik z recenzji a właściwie z samego jej początku:

Cytuj
Jeśli ktoś szuka w komiksie humoru - tu go nie znajdzie. Równie zawiedzeni będą poszukiwacze opowieści lekkich, wszechmocnych superbohaterów, równych ziomali, barwnych rysunków i
Spoiler: pokaż
happy endów.

To nie było rozważne żeby podawać może nie samo zakończenie ale sam "typ" zakończenia w recenzji  ;-) Dobrze że ja przeczytałem tę wypowiedź już po przeczytaniu Sambre. Ale artykuł jest z 10 lipca więc nie jednemu juz pewnie "nieco" przyjemność lektury popsuł...Ja bym z pewnością nie był pocieszony wiedząc do jakiego finału prowadzi opowieść  ;-)

Offline Ajron

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 03, 2009, 04:02:26 pm »
Jeśli ktoś nie zapoznał się jeszcze z Sambre to niech lepiej tej recenzji nie czyta! To nie było rozważne żeby podawać może nie samo zakończenie ale sam "typ" zakończenia w recenzji  ;-) Dobrze że ja przeczytałem tę wypowiedź już po przeczytaniu Sambre. Ale artykuł jest z 10 lipca więc nie jednemu juz pewnie "nieco" przyjemność lektury popsuł...Ja bym z pewnością nie był pocieszony wiedząc do jakiego finału prowadzi opowieść  ;-)

Dobrze wiedzieć. Pewnikiem zepsuł bym sobie lekturę komiksu. Dzięki za informację.

Offline gscm

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 03, 2009, 06:28:57 pm »
Co do spoilerów, to mnie przed recenzją uprzedził (byłem w połowie lektury) kolega C.H.U.D.Y. w tym wątku :-).

Może on też powinien pomyśleć o wyedytowaniu swojego posta, albo moderator forum.

Poprawilem post Chudego, a co do spoilerow, sorry ale nie moge sie powstrzymac przed podaniem tego linka: :)
http://bi.gazeta.pl/im/2/6115/z6115702X.jpg
x.


Co do zakończenia:
Spoiler: pokaż
Zakończenie okazało się dla mnie mniej jednoznaczne niż sugerował "brak happy endu". Chyba Yslaire nie był pewny, czy po czterech tomach będzie chciał kontynuować serię.
1. Na trzech ostatnich kadrach, Bernard nie wydaje się martwy lecz ranny.
2. O tym, że Bernard zginął Julia dowiaduje się od Rudolfa, a ten ma w tym swój interes.
3. No i po trzecie jest jeszcze przysięga i linie życia obojga bohaterów, a nie wydaje mi się, że ten motyw został wprowadzony do opowieści bez celu.

Od razu mówię, że nie wiem co jest w piątym tomie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2009, 09:19:43 pm wysłana przez xionc »

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 07, 2009, 11:13:32 am »
Mam pytanie odnosnie tworczosci Andreasa.
Ktore z jego one-shotow narysowane sa chocby porownywalnie do Cromwell Stone?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:07:52 pm »
W tym stylu Andreas wiecej nie rysowal, ale dosc duze wrazenie robia tez Fantalia (trudno dostepne) i Triangle Rouge (caly czas w obiegu). Mozesz od tego ostatniego zaczac.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 07, 2009, 12:19:58 pm »
A "Révélations posthumes"?

Trudno znaleźć jakieś przykładowe plansze ale np tutaj wygląda dosyć podobnie do Cromwell Stone. Przynajmniej jeśli chodzi o technikę. Ale rzecz jasna pozory mogą mylić...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 07, 2009, 03:07:51 pm »
A "Révélations posthumes"?

Nie, akurat tu masz racje. Ten komiks tez jest niedawno wznowiony i mozna go bez problemu kupic.

Wypadl mi z glowy chyba ze wzgledu na dosc hermetyczne scenariusze Riviere, ale pod wzgledem graficznym nie mam nic do zarzucenia.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 07, 2009, 05:09:56 pm »
Fantalia - hmm, swietna rzecz, bezdyskusyjnie.
Dzieki za odpowiedz Panowie!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:24:04 pm »
Fantalia - hmm, swietna rzecz, bezdyskusyjnie.
Dzieki za odpowiedz Panowie!

Co do Fantalii to rozwalila mnie informacja, ze przy skanowaniu oryginalow w drukarni, niewyschniete kolory na sliskim papierze zostaly na szybce skanera, wiec oryginaly zniszczone a filmy zginely. Reedycji nie bedzie. :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 07, 2009, 10:53:47 pm »
Reedycji nie bedzie. :(

A szkoda, bo to zacne graficznie male cudenko.
Mam to w jpgach (inaczej nie dalo sie :sad:). Pozostaje chyba jedynie druk we wlasnym zakresie....

A teraz pytanie z innej beczki czy Kasta Metabaronow wiaze sie z innymi seriami czy jest to zamknieta histora? Cos mi obilo sie o uszy, ze to seria odpryskowa od Incala. Prawda to? Czy Metabaronow mozna czytac od tak sobie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2009, 07:46:54 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline m010ch

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 08, 2009, 09:35:13 pm »
A teraz pytanie z innej beczki czy Kasta Metabaronow wiaze sie z innymi seriami czy jest to zamknieta histora? Cos mi obilo sie o uszy, ze to seria odpryskowa od Incala. Prawda to? Czy Metabaronow mozna czytac od tak sobie?

Prawda - zarówno Kasta Metabaronów, jak i Technokapłani oraz Megalex to spin-offy Incala. No i nie zapomnijmy o Incalu przed Incalem do kompletu "uniwersum Incala" :).