Autor Wątek: Pytania odnośnie komiksów europejskich  (Przeczytany 374482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 08, 2009, 09:48:14 pm »
No tak, dzieki za odpowiedz, ale czy te serie da sie czytac samodzielnie? Czy jednak znajomosc innych watkow (z innych serii) jest konieczna? Mam na mysli, czy poszczegolne watki zazebiaja sie w jakis sposob czy sa to jedynie luzne przenikanie sie cykli jak chocby Koziorozec - Rork?
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline graves

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 09, 2009, 08:34:45 am »
No tak, dzieki za odpowiedz, ale czy te serie da sie czytac samodzielnie? Czy jednak znajomosc innych watkow (z innych serii) jest konieczna? Mam na mysli, czy poszczegolne watki zazebiaja sie w jakis sposob czy sa to jedynie luzne przenikanie sie cykli jak chocby Koziorozec - Rork?
Jak Koziorożec i Rork... albo mniej nawet.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:33:09 am »
Zdecydowanie mniej niż zazębianie się. Kastę można z powodzeniem czytać bez znajomości Incala. Właściwie tylko pierwszy tom w jednym miejscu (kwestia Animah; mam nadzieję że poprawnie napisałem) nawiązuje do Incala (pomijając oczywiście postać Bezimiennego) i to tylko w taki sposób, że znajomość Incala pomaga spojrzeć na te pojedyncze wątki z szerszej perspektywy.

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 09, 2009, 10:49:08 am »
Ja nie czytałem serii pobocznych Incala ale dla mnie to oczywiste że nieznajmośc Incala nie ma żadnego znaczenia podczas lektury Matabaronów i innych wymysłów Jodorowsky`ego. Przecież Egmont wydał te poboczne serie przed wydaniem Incala więc chyba taki głupi nie był żeby rzucać na rynek coś niezrozumiałego...

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 11, 2009, 04:22:07 pm »
Pytanie do wilka lub xiedza:

Czy 1 cykl ARQ, czyli to co juz niedlugo trafi w nasze lapska to w zamknieta calosc? Wiem, ze Andreas zaplanowal tytul ten na 18 tomow, czyli 3 cykle po 6 czesci kazdy. Czy to jedna wielka epopeja czy 3 luzno powiazane cykle? Chodzi mi o to czy dostaniemy zamknieta opowiesc, ktora w razie wtopy (wiem, nierealne :lol:) obroni sie jako samodzielna historia?

ARQ juz i tak zamowiony, tak tylko sobie dywaguje.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline norbs

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 11, 2009, 05:09:05 pm »
Czy 1 cykl ARQ, czyli to co juz niedlugo trafi w nasze lapska to w zamknieta calosc?

Według WRAKu tak:

Cytuj
Polskie wydanie obejmuje sześć tomów francuskich i tworzy swoistą całość:

   1. "Ailleurs"
   2. "Mémoires 1"
   3. "Mémoires 2"
   4. "Racken"
   5. "White dust"
   6. "Réveil"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 11, 2009, 05:27:10 pm »
Pytanie do wilka lub xiedza:

Czy 1 cykl ARQ, czyli to co juz niedlugo trafi w nasze lapska to w zamknieta calosc? Wiem, ze Andreas zaplanowal tytul ten na 18 tomow, czyli 3 cykle po 6 czesci kazdy. Czy to jedna wielka epopeja czy 3 luzno powiazane cykle? Chodzi mi o to czy dostaniemy zamknieta opowiesc, ktora w razie wtopy (wiem, nierealne :lol:) obroni sie jako samodzielna historia?

ARQ juz i tak zamowiony, tak tylko sobie dywaguje.

6 tom Arq konczy sie totalnym cliffhangerem, zreszta tom 7 Dorro Zengu jest przez wielu (chyba takze przeze mnie, choc lubie tez Feu Croise) uwazany za najlepszy w serii. Wiec zbyt zamkniete to nie jest, ale raczej sie nie zawiedziesz. W pierwszym cyklu moim ulubionym tomem jest 5 White Dust, w ktorym kierunek akcji zmienia sie o 180 stopni.

Osobiscie jestem przekonany, ze ten cykl nawet jak sie skonczy nie bedzie totalnie "zamkniety", Andreasowi za bardzo nie zalezy na zamykaniu watkow, chodzi raczej o sama opowiesc.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 11, 2009, 05:34:25 pm »
6 tom Arq konczy sie totalnym cliffhangerem

No wlasnie tego sie obawialem, bo pewnie czesc 2 za rok przy dobrych wiatrach.
Dzieki xionc.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 11, 2009, 05:40:55 pm »
Ale kupić cykl pierwszy Arq to i tak musisz dość szybko bo za chwile nie będzie w normalnej cenie;-)

Offline donTomaszek

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 11, 2009, 07:37:59 pm »
Kupilem ich 10 by pozniej sprzedac je takim kolesiom jak Ty. Za 200% minimum.
 :badgrin:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Death

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 11, 2009, 08:06:17 pm »
Czemu takim jak ja? Przecież ja nie jestem z tych frajerów co nie kupią tego komiksu w ciągu miesiąca z 25-cio procentową znizką  8)

Offline Ajron

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 12, 2009, 08:37:12 am »
6 tom Arq konczy sie totalnym cliffhangerem, zreszta tom 7 Dorro Zengu jest przez wielu (chyba takze przeze mnie, choc lubie tez Feu Croise) uwazany za najlepszy w serii. Wiec zbyt zamkniete to nie jest, ale raczej sie nie zawiedziesz. W pierwszym cyklu moim ulubionym tomem jest 5 White Dust, w ktorym kierunek akcji zmienia sie o 180 stopni.

To ja też mam przy okazji pytanie - ile komiksów z drugiego cyklu (7-12) zostało już wydanych?

Przecież ja nie jestem z tych frajerów co nie kupią tego komiksu w ciągu miesiąca z 25-cio procentową znizką  8)

Że niby jak kogoś na razie nie stać na komiks, to od razu frajer? Bo nie kupił? Bo powinien na rzęsach stanąć i jeść tynk ze ścian, byle by komiks kupić?

Offline wilk

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 12, 2009, 09:23:59 am »
To ja też mam przy okazji pytanie - ile komiksów z drugiego cyklu (7-12) zostało już wydanych?

W sumie wydanych zostało dotychczas 11 tomów. Ostatni w marcu 2008 r. Zapewne w tym roku ukaże się tom 12.

http://www.editions-delcourt.fr/content/search?SearchText=Arq&sortby=titre&order=true

Po kliknięciu na okładki można obejrzeć przykładowe plansze.

Offline Blacksad

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 12, 2009, 09:33:53 am »
Czemu takim jak ja? Przecież ja nie jestem z tych frajerów co nie kupią tego komiksu w ciągu miesiąca z 25-cio procentową znizką  8)

Kupić pewnie i kupią, gorzej z przeczytaniem, bo jakoś odnoszę wrażenie, że komiksy kupujesz, ale z czytaniem ich już gorzej. Podziel się wrażeniami z lektury jakiejś, daj nam wgląd w głębię swej refleksji, przekonaj do ulubionych tytułów... Nawet tych bez obwoluty... Potrafisz?
Chrzań się, Smirnov

Offline Ajron

Odp: Pytania odnośnie komiksów europejskich
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 12, 2009, 10:12:11 am »
W sumie wydanych zostało dotychczas 11 tomów. Ostatni w marcu 2008 r. Zapewne w tym roku ukaże się tom 12.

http://www.editions-delcourt.fr/content/search?SearchText=Arq&sortby=titre&order=true

Po kliknięciu na okładki można obejrzeć przykładowe plansze.

Dzięki za informację i linka. W takim razie pewnie drugi integral ARQ pojawi się w "Planszach..." w 2010.

 

anything